Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

"Katyń-zbrodnia wojenna czy ludobójstwo?"

(6)
2011-04-22 12:46 | psr18gh
W dzisiejszym dodatku do Rzeczpospolitej "Analizy & Opinie" znajdziecie Państwo ciekawy artykuł pani Patrycji Grzebyk-specjalistki międzynarodowego prawa karnego pt. "Katyń: zbrodnia wojenna czy ludobójstwo?".
Istotna jest sentencja końcowa tego artykułu: "Zbrodnia katyńska to nie jest więc tylko zbrodnia wojenna, to jest aż zbrodnia wojenna".
Ciekawe, czy ultra prawicowe dziennikarskie bulteriery "odszczekają" swoje żądanie, aby prof. Kuźniar podał się do dymisji.
 • 2011-04-22 14:28 | Kolega królika

  Re:

  Ludzie piszący "do gazet" muszą z czegoś żyć i te "analizy" wynurzeń paranoika to jedna z metod zarabiania przez nich na życie. Cały spór o semantykę słowa ludobójstwa służy wiadomym celom wodza sekty. Nie jest ważne, że urąga zdrowemu rozsądkowi, wiedzy czy uniwersalnej prawdzie - to kolejna szansa na zaistnienie w mediach dla człowieka bez szans wyborczych i - co najważniejsze - od roku targanego wyrzutami sumienia. Poza tego rodzaju "działalnością" ten pałętacz polityczny nie ma niczego innego w swoim arsenale tanich chwytów poniżej pasa. Zbliża się okres amoku ogólnonarodowego ze "święceniem" Wojtyły - ludzie trochę odpoczną od tego psychopaty. Jednak jak tylko te "emocje" trochę przygasną z pewnością tematy typu tablice, pomniki, ekshumacja zwłok, ludobójstwo i podobne brednie wrócą jak bumerang.

  Tak w 21. wieku wygląda debata polityczna w kraju, który jest członkiem NATO i UE :)

 • 2011-04-25 20:24 | tkw

  Re:

  2011-04-22 12:46 | psr18gh

  przypadkowo oglądałem program w TV o tej wypowiedzi Kuźniara. Problem nie tkwi w tym, czt to było ludobójstwo czy nie tylko w tym, że ta wypowiedź stoi w sprzeczności z oficjalnym stanowiskiem Polski w tej sprawie. Nie może byc tak, że prezydent poprzez swojego urzędnika prezentuje linię inną niż oficjalna w Polsce. I dlatego żąda się jego dymisji a jeszcze bardziej żąda się, by teraz prezydent albo to potwierdził albo zaprzeczył. Gdyby Kuźniar gadał sobie jako zwykły historyk - nie byłoby tematu.

  pozdrawiam
 • 2011-04-26 08:01 | psr18gh

  Re:

  Uchwała Sejmu nie definiuje jednoznacznie mordu katyńskiego jako ludobójstwo. Cwany unik zrobiła w ostatni piątek w Polsat News pani Merta, powołując się na uchwałę IPN. W Polsce jest taki rozpierdal, że "każdy chuj na swój strój" a przeciętny obywatel nie wie jaka jest oficjalna wykładnia władz. Różne ośrodki władzy róznie interpretują ten mord. Oczywiście my mamy w dupie międzynarodowe prawo karne, bo chcemy by było jak u Pawlaków: "prawo prawem, ale sprawiedliwość musi być po naszej stronie". Czy mord katyński był ludobójstwem, to kwestia prawna, nie emocjonalna, czy historyczna. Powinien w tej sprawie wypowiedzieć się Sąd Najwyższy na wniosek IPN. Tej kurtykowskiej instytucji łatwiej było podjąć uchwałę, niż zapytać się Sądu.
 • 2011-04-26 09:58 | Kolega królika

  Re:

  A może SN powinien również rozstrzygać o sprawie Ślązaków? Czy każdą brednię pisiorów wysyłać do SN? Czemu SN nie wypowie się w sprawie tablicy ze Smoleńska bezprawnie umieszczoną przez zdradzoną wdowę z koleżankami? A może przy okazji powinni się wypowiedzieć o ekshumacji Kaczyńskiego z trumny wawelskiej zanim zmartwychwstanie ... PiS pod wodzą chorego psychicznie wodza w sposób konsekwentny spycha Polaków w rejony paranoi. To może się bardzo źle zakończyć!

 • 2011-04-26 14:21 | psr18gh

  Re:

  "To się w pale nie mieści". Redaktorzy: Majewski i Reszka w artykule "Historia mało dyplomatyczna" w świątecznym dodatku do Rzeczpospolitej zarzucają MSZ, że nie podjął rozmów z paniami Mertą i Kurtyką nt. zmiany tablicy w Smoleńsku. Wdowy łamią prawo na terenie obcego państwa a ministerstwo ma skamleć, czy łaskawie zgodzą się one na tablicę innej treści. Paranoja!