Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Rząd, samorząd, urząd, sąd

(2)
2011-04-26 17:36 | jvelzkeyek
Rząd, samorząd, urząd, sąd


Rząd, samorząd, urząd, sąd.

Wszystko Wyborco dla Ciebie.

Masz dokąd pójść, gdy jesteś w potrzebie.

Rząd podatek obniży, obligacje sprzeda.

Samorząd zupką poratuje, gdy dopadnie bieda.

Rząd obieca lepsze czasy i rozda nadzieje.

Samorząd zafunduje najtańsze koleje.

Urząd akt ślubu i zgonu wystawi.

Urząd marny los każdemu poprawi.

Urząd przyzna zapomogę i zasiłek.

Sąd wyrok wyda, gdy zawini osiłek.

I jak nie kochać rządu, samorządu, urzędu i sądu,

i władzy wszelakiej,

ale czy można się cieszyć z władzy takiej;

gdzie rząd, że rządzi udaje i się pręży.

Samorząd bardzo chce lecz nie ma pieniędzy.

Urząd załatwiłby ale przepisów brakuje.

Sąd wyda wyrok, co nerwy pokrzywdzonym psuje.

Polityka w teorii z praktyczną jest w niezgodzie.

Wyborca wielokrotnie w wyborach zawiódł się srodze.

Jakiego niebawem wyboru dokonać mamy?

Wybrać taką władzę , którą pokochamy.

Na którą nie będziemy psioczyć ani grymasić.

Która konflikty w zarodku będzie gasić.

Która nie będzie kwęknąć i stękać.

Niemądrym prawem obywateli nękać.

Która każdego przytuli i będzie miła.

Oby ta tęsknota w wyborach się spełniła.

 • 2011-04-30 12:36 | marekkopala

  Re:Rząd, samorząd, urząd, sąd

  Oj ciezko Polakow obudzic. Doloze Ci moj list do dwoch medrcow Krajowych.

  Szanowni Panowie Prezydencie i Premierze RP. Takimi postami zwracam uwage Polakow na Panow dzialania. Wiec prosze o czytanie listow i na nie odpowiadanie. Z powazaniem Marek Kopala

  Wesolych Swiat Wielkiej Nocy, zdrowych, spokojnych i radosnych zyczy kielczanin Marek Kopala

  Aby troche wykorzystac Wasz Swiateczny czas nad przemysleniem spraw krajowych, podsuwam Wam tematy do przemyslen.
  Dla Was prosto jest traktowac wlasna bezmyslnosc, i latwiej przejmowac sie bez kreski jak fonetykom . Domena NAROD byla zatrzymana przez rosjan do sprzedazy. Gdybym napisal wpieriodnarod to w nieodpowiednim Kraju. Bledow w ksiazce jest wiecej i ich nie poprawiam aby mi nie zarzucano poprawy strony. Ale Was nie interesuja tresci interesuje Was pisownia. A takie myslenie nie wzmocni i nie zmieni na silna gospodarczo Ojczyzne.
  Myslalem ze gazeta wraz z dziennikarzami i Naczelnym tej gazety jest czasopismem dbajacym o wlasne i calego polskiego spoleczenstwa zycie w silnym i dobrze rozwinietym gospodarczo Kraju. Ze chwyca sie kazdego promyka i prognostyka na zycie w lepiej gospodarzonym Kraju. Okazuje sie ze redaktorow dziennikarzy z naczelnymi wlacznie nie interesuja zmiany w Kraju. Usatysfakcjonowani stolkami nie mysla o przyszlosci swoich dzieci i wnukow w Ojczyznie. Myslalem ze praca na panstwowej posadzie jak i w gazecie jest zaszczytem, duma i chluba, jak i obowiazkiem dbania o Ojczyzne. A tu chroni sie nieudacznych rzadowcow z nieudacznymi pociagnieciami gospodarczymi, za ktore placi cale spoleczenstwo z dziennikarzami i ich dziecmi wlacznie. Czyzby to bylo narodowe bezmozgowie i slepota. Tonacy brzytwy sie chwyta. A dziennikarze i redaktorzy nie moga sie chwycic tematow z ksiazeczki. Zycia w silnej i mocnej Ojczyznie chca Wszyscy, tylko nic z siebie nie dajac. Wiec JA jako jednostka jak moge sie przebic jak do niewielu osob dociera to co pisze. Ja pisze, bo chce silna, mocna gospodarczo Ojczyzne zostawic swoim i WASZYM dzieciom i wnukom. A Wy nawet nad tym sie nie zastanawiacie, wiec gdzie bedzie dzialanie zmiany gospodarki Ojczyzny. Wybory juz za 6 miesiecy. Wiec jesli dobrze w tegorocznych wyborach nie wybierzemy z bagna sie nie wydzwigniemy. Niemcy o niecale DDR sa obszarowo wieksze od Polski, ludnosci maja ponad 80 milionow i poszukuja w Polsce rak do pracy. A unas Polacy szukaja pracy i bezrobocie rosnie. OBLED. Marek Kopala autor wlasnego programu wyborczego http://www.narud.pl /zablokowana/ www.polacypobudka.pl jeszcze czynna.

  Poniewaz zameczam forumowiczow takimi postami, wiec i do Pana go przesylam dopisujac co bedzie w najblizszym czasie w postach. Poniewaz rzad z Panem na czele chce sprywatyzowac Lotos i Miedz wiec zadam Panu pytanie. Jakie beda do budzetu wplywaly pieniadze podatkowe po 10 latach zwolnienia podatkowego, za wydane pieniadze na kupno? Czy te pieniadze ze sprzedazy zalataja dziure na 10 lat? Czy wysokosc tych podatkowych wplywow do budzetu bedzie porownywalna wielkoscia do tej pory wplywajacych pieniedzy do budzetu. Wiec prosciej czy 32% podatku dochodowego bedzie porownywalne za 10 lat z terazniejszymi pieniedzmi wplywajacymi do budzetu Panstwa.