Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Mecenas od głoszenia andronów

(9)
2011-04-26 17:46 | Kolega królika

2011-04-26

Mecenas Rafał Rogalski, pełnomocnik niektórych rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej, znów dał głos, tym razem w sprawie helu, gazu lżejszego od powietrza.

- Zamierzam rozszerzyć wniosek o ekshumację Przemysława Gosiewskiego o przeprowadzenie badań spektralnych - powiedział tygodnikowi "Wprost". - Chodzi o sprawdzenie, czy w ciałach, a zwłaszcza w płucach pasażerów znajdują się ślady helu. Obecność tego pierwiastka, który przecież nie występuje w naturze, mogłaby wyjaśnić bardzo szybkie opadanie samolotu oraz wzmożenie mgły.

Inny pełnomocnik innych rodzin ofiar, mecenas Aleksander Pociej, powiedział - dla tego samego "Wprost" - że hipoteza z helem głoszona przez Rogalskiego jest bez sensu.


Może należy przy okazji zrobić badania na obecność innego gazu lżejszego od powietrza w innych niższych częściach ciała ... tacy ludzie zostają prawnikami, hehe!

 • 2011-04-26 19:20 | Werbalista

  Re:Mecenas od głoszenia andronów

  Calkowicie popieram wniosek mec. Rogalskiego. Trzeba ekshumowac i spadac spektralnie. Oczywiscie badania spirytystyczne bylyby tansze, bo trzeba tylko stolik i medium, a sam zainteresowany zlozylby dokladna relacja z tego, co sie stalo. Przy okazji ekshumacji warto byloby tez sprawdzic mozg Gosiewskiego na obecnosc szarych komorek. Z tego, co udalo mi sie wywnioskowac z jego roznych wystapien i wypowiedzi, to posiadal dwie, ale rzadko sie spotykaly.
 • 2011-04-26 19:36 | Kolega królika

  Re:Mecenas od głoszenia andronów

  Podobno już zbadali i okazało się, że obie (komórki) były naładowane mocno i na dodatek ujemnie :)

  PiS to farsa jakiej nie będzie już nigdy, a chwilami było z nimi naprawdę do śmiechu ... popatrzeć na takiego Rogalskiego, albo jak Gosio oskarżał Dorna o płacenie alimentów w wysokości tylko 700 zł i później się okazało, że sam jedynie płacił 600 - toż to jest bezcenne jak posiadanie karty Mastercard.
 • 2011-04-26 20:08 | AndMan

  Re:Mecenas od głoszenia andronów

  Mec. Rafał Rogalski to największy showman wśród polskiej palestry. Na działalność mecenasa skarżą się czołowi satyrycy, mówiący wprost o odbieraniu "chleba" przez kabaretowe występy w/w. Przestajemy być konkurencyjni stwierdził jeden z estradowych wyjadaczy. My podatki opłacać musimy ZAIKS swojego się domaga, a taki wyjdzie i proszę co występ to strzał w kabaretową 10 to boli.
 • 2011-04-26 20:14 | Werbalista

  Re:Mecenas od głoszenia andronów

  Dzieki za komentarz, chyba bardzo sie zgadzamy na pewne tematy. Blagam tylko - nie nasmiewaj sie z Mietka, bo nie wypada nasmiewac sie z niepelnosprawnych - nieladnie jakos. Ale poza tym sie zgadzam, masz ostre pioro.

  Pozdrawiam.
 • 2011-04-27 13:37 | Kolega królika

  Re:Mecenas od głoszenia andronów

  To nie koniec sagi z tym osobnikiem ... obawiam się :)

  Gazeta Wyborcza, 2011-04-27

  Agnieszka Kublik: Porozmawiajmy o helu ...
  Mec. Rafał Rogalski : Ho, ho, pani redaktor, dajmy spokój z tym helem.

  Agnieszka Kublik: Pan już da temu spokój?
  Mec. Rafał Rogalski, pełnomocnik części rodzin katastrofy, m.in. Jarosława Kaczyńskiego: - Jest wiele tematów ważniejszych, ale dobrze proszę pytać.

  - Hipotezę o rozpyleniu nad smoleńskim lotnisku helu, który doprowadził do katastrofy Tu 154 podpowiedział panu poseł PiS doktor fizyki Andrzej Ćwierz?

  - Musiałbym się skonsultować z ekspertami, z którymi rozmawiałem, bo nie zostałem przez nich upoważniony do ujawniania ich nazwisk.
  "Rzeczpospolita" powołuje się na utytułowanych fizyków, którzy twierdzą, że ta pańska i posła Ćwierza hipoteza jest nic nie warta.

  - Nie jestem ani fizykiem ani chemikiem, ale dysponuję wieloma ekspertyzami fizyków i chemików, którzy dopuszczają taką hipotezę.

  Więcej... http://wyborcza.pl/1,76842,9499895,Mec__Rogalski__Rosja_mogla_zabic_Lecha_Kaczynskiego.html#ixzz1Kiq8cCXc


 • 2011-04-27 14:04 | Werbalista

  Re:Mecenas od głoszenia andronów

  Jak mnie uczono, kazdy wniosek do sadu powinien byc poparty materialem dowodowym w postaci zeznan, czy ekspertyz uznanych przez sad rzeczoznawcow. Mec. Rogalski nie chce podac do wiadomosci nazwisk rzeczoznawcow, ktorzy rzekomo potwierdzaja mozliwosc zaistnienia takich faktow. Czyli hipoteza, niepoparta zadnymi autorytetami (uznanych rzeczoznawcow) jest bezwartosciowa. Jednoczesnie w publicznym wywiadzie stwierdza, ze mozliwosc morderstwa prez. Kaczynskiego przez wladze rosyjskie powinna byc jak najbardziej rozpatrzona, biorac pod uwage, bo: "Nienawiść przedstawicieli Federacji Rosyjskiej do prezydenta Lecha Kaczyńskiego i wykorzystanie tego, że na pokładzie znajdowały się najważniejsze osoby w państwie."

  Nie dosc, ze wypowiadanie takich opinii (bez zadnych podstaw)na forum publicznym, to szkalowanie, ale tez dzialanie na szkode panstwa polskiego.

  Nic dziwnego, ze z prawnikow sie smieja (vide: Kaczynski). Przeciez to zalosne polglowki. Sami lamia prawo, domagajac sie "sprawiedliwpsci".
 • 2011-04-27 14:46 | Kolega królika

  Re:Mecenas od głoszenia andronów

  Klucz do tego "zjawiska" jest dość zaskakujący - celem jest rzucanie oskarżeń (w/g semantyków pisiarni to "hipotezy") i nic poza tym. Kiedyś Gosiewska twierdziła w wywiadzie dla Polityki, że ten sam IŁ rozpylił sztuczną mgłę nad lotniskiem i odleciał. Czy ktoś poszedł z tym do sądu? Czy ktoś żądał od niej jakichś dowodów? A to radna miejska w Warszawie ...

  Czemu nikt nie postawi hipotezy, że Rogalski nie posiada połowy mózgu. Nie ma dowodu na to, że to nieprawda :)
 • 2011-04-27 16:37 | andy

  Re:Mecenas od głoszenia andronów

  Rzucił hasło ? Rzucił. Głupawe ? No głupawe. A media podchwyciły ? A jakże.
  No to o co wam chodzi panowie i panie ? Oni wszyscy tylko dostarczają "ciemnemu ludowi" tego czego tenże lud podświadomie pragnie. Rozrywki oraz poczucia wyższości - "ależ głąby nami rządzą".

  No rządzą. I to za nasze pieniądze.

  Śmieszne ? Dla mnie średnio.