Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

O Polakach, którzy siedzą w więzieniach za granicą

(8)
Około 1200 polskich matek dostaje zagraniczne listy z więzień w dalekich krajach, gdzie synowie i córki odsiadują narkotykowe wyroki.
 • 2011-04-27 02:41 | slawek

  Upadek

  Jest to problem ktorego unikaja politycy wszystkich krajow.W wiezieniach Azji,Ameryki Poludniwej odsiaduja wyroki obywatele krajow EU,USA,Kanady,za probe przemytu narkotykow ,swiadomie ,nieswiadomie.Scenariusz jest zawsze taki sam,wakacje pozna przypadkowa osoba ktora oferuje swoja pomoc,ochrone przed kieszonkowcami itp.Zatraca sie ostroznosc.Przebudzenie nastepuje w celi wiezienej.
 • 2011-04-27 03:22 | morane

  Re:O Polakach, którzy siedzą w więzieniach za granicą

  Ano niestety, ale dobrze że takie artykuły się co jakiś czas pojawiają. Ten jest mało brutalny jeszcze i nie opisuje wszystkich ciemnych stron pobytu w więzieniach ameryki południowej czy arabskich. W krajach arabskich na przykład w więzieniach nie karmią. W ameryce południowej więzienie to państwo w państwie, gdzie rządzą przestępcy. Znam z opowieści kilka drastycznych sytuacji. Może kilka osób pomysli ponownie, zanim się zdecyduje pomóc przypadkowo poznanemu człowiekowi przewieźć paczkę.
 • 2011-04-27 06:17 | Przejety

  Re:O Polakach, którzy siedzą w więzieniach za granicą

  Za glupi proszek... komu szkodzi ze ktos tam jakas tabletke czy trawe sobie przewiozl, moglby zaplacic podatek i byloby po sprawie. A tak to co...? idzie do wiezienia, za takie nic. A prawdziwi przestepcy sie wymykaja...
 • 2011-04-27 19:53 | Matka

  Re:O Polakach, którzy siedzą w więzieniach za granicą

  Dokladnie, tysiace mlodych ludzi w roznych krajow siedzi w okropnych warunkach.
  Bohater, absolwent ASP nie zrobil tego chyba jednak dla chleba. Ani pewnie jego kuzyn.
  Raczej chcieli szybko zarobic na Audi albo i cos leprzego.
  "Free lunch", jak mowia, nie istnieje. Wiadomo, ze byly pewnie presje ale ryzyko jest straszne...
  Owszem dilerzy swieca swoimi pieniedzmi ale panowie, czy wszyscy musimy miec kase, moze da sie przezyc w godnosci za mniej.
  Facet nie widzial jak rosnie jego corka.
  Z tym zreszta to roznie bywa, jak byl postrzelony to by sie pewnie rozwiedli, i tez by nie widzial i nikt by o tym nie pisal.

  Teraz ma cel - ma o czym malowac, i w dodatku sprzedaje.
  Zycze mu spokokoju po tym co przeszedl, ale moze teraz, po tym jakie cierpienie zadal swojej matce, zonie i corce, moglby to bolesne doswiadczenie dwunastokrotnej kary smierci przekazac mlodziezy przekonujac ich do czegos innego: nie sprzedajcie narkotykow, bo one niszcza innych ludzi, malujcie obrazy i cieszcie sie zyciem nawet bez pieniedzy!
 • 2011-04-28 10:49 | polako-katoliko

  Żałosna obrona dilerów....

  Ja dostałem wyrok w polskim sądzie za palenie trawki!!! Chociaż nic przy mnie nie znaleźli to i tak dowalili mi 2 lata w zawiasach. Nie broniły mnie żony prezydentów...
  Świat jest tak ułożony, że jak łamiesz prawo to dostajesz karę.
  A tutaj światli redaktorzy stawiają kryminalistów w roli męczenników i nieszczęśliwie pokrzywdzonych biedaków.
 • 2011-04-28 20:35 | ajw

  Re:O Polakach, którzy siedzą w więzieniach za granicą

  Co to jest astma serca?...cukrzyca kontrolowana DIETA i lekarstwami nie jakas tragedia.....(chyba ze w Polsce...)
 • 2011-04-28 22:36 | Kolega królika

  Re:O Polakach, którzy siedzą w więzieniach za granicą

  Gdyby Gorbaczow wiedział, że Polacy zachowają się tak nieodpowiedzialnie i udostępnią wszystkim obywatelom paszporty, to pewnie nigdy by komuny nie rozmontował :)

  PS. Uwaga: nie wszyscy Nigeryjczycy to oszuści :)

  http://www.polityka.pl/kraj/ludzie/1511234,1,godson-john.read

 • 2011-11-07 00:39 | Natalia

  Re:O Polakach, którzy siedzą w więzieniach za granicą

  to jest powazna choroba!!!! starsi ludzie jak choruja to niejest im tak latwo sie wyleczyc wiec po co sie udzielasz jak nie przezyles/as tego !!!