Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Opozycja chce odwołania min. Rostowskiego

(7)
Od wielu lat mamy za duży dług publiczny, w zeszłym roku wypracowaliśmy wyjątkowo potężny deficyt, a ostatnio do Polski powróciła niepokojąco wysoka inflacja. Opozycja o wszystkich politycznych barwach ma na to jedną radę: za wszelką cenę chciałaby odwołać ministra finansów. Choć wiadomo, że ani to sensowne ani też – z powodu sejmowej arytmetyki - realne.
 • 2011-04-27 18:08 | Vera

  Brakuje mi najważniejszego

  Wydaje się, że autor nie zauważył najważniejszego:
  Dzisiaj po raz pierwszy w historii premier Tusk zaatakował w sejmie szaleństwa opozycji i nie oddał im pola. Można premiera lubić, można nie lubić, ale przyznać trzeba, że w całej historii Po-PiSowych stosunków premier po raz pierwszy nie tłumaczył się, nie przepraszał, nie wylewał łez ani nie rzucał hasełkami tylko powiedział, do czego prowadzi medialne pieniactwo opozycji. Szkoda, że tak późno bo reakcje na tym poziomie wstrzymałyby ten niesłychany zalew bełkotu i zmusiły wszystkie strony do lepszego wyważania argumentów. Dzisiejszy występ to wreszcie ulga. Koniec walenia jak w kaczy kuper? Oby
 • 2011-04-27 20:28 | Stangor

  Re:Opozycja chce odwołania min. Rostowskiego

  Obserwując działania rządu i organu stanowiącego czyli Sejmu to mam wrażenie że osoby tam występujące to ekonomiczni analfabeci albo cyniczni cwaniacy. Każdy kto ma trochę poukładane w głowie wie że w kryzysie należy ciąć wydatki( Sikorski lekką ręką dzieli ponad 2 mln zł na bony wśród swoich). Tylko idiota może wymyślić coś takiego jak podwyżka podatków w kryzysie. Odebranie ludziom pieniędzy to mniejsza siła nabywcza, to spadek popytu, to zmniejszenie produkcji,likwidacja firm, to zwolnienia z pracy, to mniejsze wpływy do budżetu, to zwiększona liczba zasiłków, to itd. TO ZOSTAWIĆ TEN BAJZEL I WYJECHAĆ. Przy takim systemie (Prezydent< rząd< Sejm< senat<) gdzie nikt za nic nie odpowiada osobiście nie ma nadziei na lepsze jutro.
 • 2011-04-27 20:37 | Stupecki

  Re:Opozycja chce odwołania min. Rostowskiego

  "Kraj zaczął się pogrążać w długach"? Jeśli mnie pamięć nie myli, to pogrąża się od co najmniej pół wieku. Całe to gadanie przypomina ojcowskie wymówki: Twój dziadek w tych butach chodził dwadzieścia lat, ja chodziłem dwadzieścia lat, a tobie już po pięciu się rozleciały!
 • 2011-04-27 20:45 | KrzysztofMazur

  Re:Opozycja chce odwołania min. Rostowskiego

  Minister jest ministrem finansów, który uprawia propagandę na rzecz finansowej nieodpowiedzialności i zgodnie z tą propagandą nic nie robi na rzecz poprawy finansów państwa. Jest zatem konsekwentne beznadziejny. Miejmy nadzieję, że po wyborach SLD wywali z rządu Rostowskiego i wstawi kogoś innego.
  Rząd koalicyjny PO-SLD mógłby wyglądać tak (moja propozycja):
  Min Finansów Gronicki
  Min Gospodarki Hausner
  min rolnictwa Olejniczak
  Min Pracy Napieralski wicepremier
  Min Obrony Zemke
  Reszta dla PO.
  SLD będzie miało większą motywację do reform, bo ma młodszy elektorat.
 • 2011-04-28 02:35 | nocri

  Panzer Kampf Wagen Rostowski :)

  W wolnych chwilach lubię pograć sobie w sieciową grę "World of Tanks". Jak sama nazwa wskazuje gra dotyczy czołgów. Rostowski był dzisiaj dla SLD takim ciężkim czołgiem pod którego gąsienicami posłowie piszczeli, skamleli nie potrafiąc się z jego niszczycielskiej mocy uwolnić. Minister przewalił się danymi przez szeregi pseudosocjalistów jak T-34 lub Tiger przez pola Prochorowki :)

  Panzer Wagen Rostowski :)
 • 2011-04-28 10:17 | czosnek

  Re:Opozycja chce odwołania min. Rostowskiego

  Proszę cię... 2 mln. na bony w MSZ... To jedyny argument, który masz przeciwko rządowi? Skoro tak, to oznacza to, że ten rząd jest dobrym rządem. Tego typu slogany to tylko tani populizm.

  Odnośnie podwyższania podatków, aż dziw bierze, że żaden rząd zmagający się w kryzysie z deficytem tych podatków nie obniżył. Przecież to takie oczywiste! Poczytaj sobie najpierw kilka poważnych opracowań na temat makroekonomii, a potem porozmawiamy.

  Retoryka typowa dla pieniaczy reprezentowanych przez niekompetentną opozycję, która zamiast lansować alternatywne scenariusze zarządzania finansami kraju, woli uprawiać zwykłe krytykanctwo i składac wnioski o odwołanie tego, lub tamtego.
 • 2011-04-30 12:36 | wnukmarek

  Re:Opozycja chce odwołania min. Rostowskiego

  Votum nieufności było po to,aby uzmysłowić rządowi,że zaczyna szaleć drożyzna,że dług publiczny w ciągu 3 ostatnich lat zwiększył się więcej iż przez poprzednie 17.Wiadomo było z góry, że wniosek nie przejdzie.Rząd ma biedę w d....,więc o niej ani Tusk,ani Rostowski nie mówili,tylko napadli na opozycję nie merytorycznie a politycznie.Zaprawiony w kreatywnym liczeniu minister przedstawił jakieś księżycowe, niesprawdzalne,powstałe zapewne na kolanie dane.Dla Tuska najlepsza obrona to atak.To dopiero była polityka.No ale cóż rząd nie ma wpływu na ceny,całą pewnie gospodarkę,na zatrudnienie,prawie na nic.To po jaką cholerę w ogóle jest i jeszcze ministerstwa się rozrastają jak złośliwy nowotwór.A tak w ogóle jak ktoś śmiał TAKIEMU RZĄDOWI,JEDYNIE SŁUSZNEJ SILE PO zwrócić uwagę.Tylko oni mają monopol na prawdę,popartą najlepszym i najdroższym PR-em i michnikowską, dyspozycyjną prasą i walterowską telewizją.Ciekawe,gdzie będą te wszystkie Tuski i Rostowskie jak to wszystko runie.Vincent ma drugą ojczyznę,więc będzie tam.Tusk pewnie szuka czegoś na salonach Europy,bo za parę lat może mu tu być zbyt ciasno.