Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Krew, ideologia i pragmatyzm

(3)
Syryjski dyktator Baszar al-Asad nigdy jeszcze nie był traktowany tak bardzo po chrześcijańsku jak teraz, gdy podległe mu służby bezpieczeństwa dziesiątkują demonstrujących oponentów reżimu.
 • 2011-04-27 19:14 | Vera

  Dziadziu czas na rentę

  Albo chociaż pokaż tę swoją wyższość moralną, która ma ci dawać prawo (moralne) do pouczania reszty świata. Bo jeśli nie to wstydu oszczędź.
 • 2011-04-27 19:35 | Vera

  P.S. Uzupełnienie

  Właśnie mamy wiadomość, że polscy najemnicy walczą po stronie Kadafiego. Za 2000 USD dziennie. Czy to jest źródło tej wyższości moralnej wobec Zachodu? Czuję się jak w czasach słusznie minionych.
 • 2011-04-28 20:19 | Marcus

  Re:Krew, ideologia i pragmatyzm

  Rozumiem, że państwa Zachodu nie chcą interweniować w Syrii. Interwencja w tym kraju, może mieć naprawdę nieobliczalne skutki dla całego regionu. Wystarczy spojrzeć na położenie Syrii.
  Ale proszę kraje Zachodu tylko o jedno- żeby nie mówiły w takich przypadkach o tym, że pragną by demokracja zapanowała w każdym zakątku świata. To jest szczyt nieodpowiedzialności. Z jednej strony dajemy ludziom nadzieję, której w praktyce nie da się pokryć czynami. A z drugiej strony-jakie mamy prawo pouczać inne kraje i mówić, że demokracja jest dla nich najlepszym ustrojem. Do każdego ustroju politycznego społeczeństwo musi dojrzeć, co trwa czasem pokolenia. Obecnie według mnie nie ma szans na to, by kraje arabskie wprowadziły na własnym terenie demokrację w stylu zachodnim. To utopia. Kraje te mają inną tradycję, kulturę, historię. Co nam się wydaje najlepszym z ustrojów, nie musi takim się wydawać innym społeczeństwom. Zresztą...w Europie demokracja powszechnie zapanowała dopiero po 1989 roku.
  I jeszcze jedno. Myślę, że Barack Obama, jako nieformalny przywódca zachodniego świata, powinien nieco przystopować z mowami, które są pełne frazesów, a za którymi tak naprawdę nic nie idzie. Nie można mówić na zasadzie "wszystko i nic", jeśli się jest przywódcą najważniejszego politycznie kraju na globie.