Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Znów zadymiło w Kamieniu Pomorskim

(5)
Minęły dwa lata od pożaru hotelu socjalnego w Kamieniu Pomorskim. Codzienne życie ocalonych lokatorów podgląda służbowo kamerami nowy gospodarz. Miesiąc temu znów zadymiło.
 • 2011-05-12 05:42 | maja89

  ta nazwa to kwintesencja "nowej Polski" :

  'Marshall – Centrum Dochodzenia Odszkodowań, spółka z o.o. z Dzierżoniowa"

 • 2011-05-12 11:14 | camel

  Re:Znów zadymiło w Kamieniu Pomorskim

  To co? Pooburzamy się? Nie mam ochoty. Tacy ludzie byli, są... co zrobić aby stali się w przyszłości nieco mniej liczni? Wychowywać ich dzieci! Tam powinna być bardzo porządna szkoła, ze specjalnie dobranymi nauczycielami i całym mnóstwem zajęć dodatkowych, popołudniowych. Z zupełnie innym programem niż w szkołach "cywilnych". Dużo elementów socjalizacji, nauka higieny i objaśnianie świata. To duży wydatek, ale ciągle taniej niż utrzymywanie tych dzieci przez całe życie, sprzątanie po nich kup z klatek schodowych i ...utrzymywanie ich licznego potomstwa! Tylko tyle i aż tyle. Tak sobie pisałem. Nikt się przecież tym nie zajmie. Po co? Przecież jest katecheza. To załatwia wszystko, nie?
 • 2011-05-12 22:44 | MMK

  Re:Znów zadymiło w Kamieniu Pomorskim

  "Wychowywać ich dzieci! Tam powinna być bardzo porządna szkoła (...) "
  Szkoła to jest już za późno. Nawyki "z domu" już zaszczepione. Chyba tylko przekazywanie tych dzieci do rodzin zastępczych czy domów dziecka ma szanse je wyrwać z tego kręgu.
  Być może jeszcze wstrzymanie finansowania zasiłkami tej patologii mogłoby by pomóc. dziecko nie byłoby "inwestycją" z której finansuje się picie.
  No i jak to możliwe że alkoholizm jest chorobą na którą dostaje się bonusy, zamiast leczyć ?

  Swoją drogą, bardzo soczysty artykuł, gratuluje autorce.
 • 2011-05-13 15:29 | Joanna Sobańska

  Re:Znów zadymiło w Kamieniu Pomorskim

  Jak czytam o takich ludziach-szczurach, zaczynam rozumieć Raskolnikowa... Podpisuję się prawdziwym imieniem i nazwiskiem, zapraszam do dyskusji - przez maila.
 • 2011-06-02 20:55 | qast

  Edyta Gietka - znowu świetna !

  Znowu znakomicie napisane - juz zapamiętałem to nazwisko.

  A co do powyzszej propozycji (@camela)- aby w sposób szczególny zająć się dziećmi- to jestem ZA. To jest najlepsze rozwiązanie. Ale zająć się tak, aby wzciągnąć też do współpracy matki. Podobny eksperyment już się powiódł - prowadzone przez młode entuzjastki za unijne pieniądze przedszkole na wsi - był taki reportaż - chyba w GW . Tam udało się też zmienić podejście matek do wychowywania dzieci. Tu jest trudniej , bo i te matki to prawdziwe wyzwanie - ale nie ma alternatywy. Przecież wyrwanie dzieci tym matkom - choćby nawet tak głupim i szkodliwym - do rodzin zastępczych nie jest możliwe. Pozostaje tylko praca nad dziećmi - i TAKŻE- nad ich matkami.
  Tylko- KTO się tym zajmie ?