Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Nowy budżet

(11)
2011-05-14 10:47 | jvelzkeyek
Nowy budżet


Nowy budżet nie dla budżetówki,
która kolejny raz nie dostanie złotówki.
Nowy budżet w rodziców i dzieci uderzy.
Drogi będzie zakup ubranek i odzieży.
Ceny bucików wzrosną wraz ze wzrostem VAT-u.
Przyrost naturalny osiągnie poziom dramatu.
Wzrost akcyzy na węgiel i pozostałe paliwa,
martwi tego co węgla i koksu używa.
Żeby tylko lekka była zima,
bo gdy tęga, kto podwyżkę wytrzyma.
Ciułacze nie uciekną przed Belki podatkiem.
Wszyscy muszą się liczyć z dóbr niedostatkiem.
Cięcia w portfelach najbardziej odczują,
ci których portfele chude i na etatach pracują.
Spore oszczędności rząd robi na budżecie.
Narodowi każe pościć albo żyć na ścisłej diecie.
Rząd lekką ręką na siebie wydaje i nie oszczędza
Nakazuje zaciskać pasa tym u których i tak nędza.
 • 2011-05-14 21:52 | tkw

  Re:Nowy budżet

  A miało być tak pięknie, w expose nam naobiecywano ...

  Co ciekawe - najbogatsi stali się jeszcze bogatsi, za to rośnie obszar biedy.
 • 2011-05-14 23:14 | babcia

  Re:Nowy budżet

  Masz na myśli te obiecanki o 3 mln mieszkań? No nie wyszło choć ci nieudacznicy rzekomo tak bardzo chcieli. Powstał za to peron we Włoszczowej, więc jest niesprawiedliwie tak się naśmiewać z ludków pisowych.
 • 2011-05-15 16:24 | tkw

  Re:Nowy budżet

  do 2011-05-14 23:14 | babcia

  Z expose Kaczyńskiego z 2006 roku:
  To samo dotyczy sprawy budownictwa mieszkaniowego. Tego wyśmiewanego nieustannie planu 3 milionów mieszkań, żeby rzecz przedstawić precyzyjnie chodzi o 1 milion 800 tysięcy plus 1 milion 200 tysięcy budowanych metodą komercyjną. Obecne plany Ministerstwa Budownictwa to tylko pół miliona mieszkań. Otóż chcę Państwu powiedzieć, że z całą mocą będę dążył do tego, a jest to możliwe wbrew głosom pesymistów, by stosunkowo w nieodległym czasie, choć nie można go liczyć w miesiącach, społeczeństwo otrzymało ofertę zdobywania na własność mieszkań, przy stosunkowo niewielkim wkładzie i przy niewielkiej racie miesięcznej, około 500 złotych. Są dzisiaj takie możliwości, to wymaga pewnej inżynierii prawnej i to wymaga także pewnej inżynierii finansowej. Ale przypominam, w polskich bankach jest dzisiaj nadpłynność. Pieniądze w Polsce są, trzeba tylko umieć je wykorzystać. Jeżeli dziesiątki lat temu potrafili to uczynić Grecy czy Hiszpanie, to nie ma żadnych powodów, żeby nie potrafili uczynić tego Polacy.


  TKW: ja uważam, że brzmi sensownie.

  A expose Tuska zawiera tyle obietnic, że forum by tego nie pomieściło. Zamieszczę tylko dwie:
  1.
  Naczelną zasadą polityki finansowej mojego rządu będzie w związku z tym stopniowe obniżanie podatków i innych danin publicznych. Dotyczy to i musi dotyczyć wszystkich. I tych mniej zamożnych i tych bogatszych. Wszyscy mają prawo do tego, aby państwo przyjęło wreszcie kierunek na obniżanie podatków i danin publicznych. Będziemy prowadzili tę politykę rozważnie, to musi być rozważny marsz. Ale chcę, aby to był marsz zawsze w jednym kierunku, zawsze w kierunku niższych podatków i zawsze w kierunku rezygnacji z nadmiernych, często zbędnych danin publicznych, jakie obywatel płaci na rzecz administracji.

  2.
  Dobre drogi z Poznania, Gdańska, Wrocławia, Białegostoku, Lublina do Warszawy to jest dzisiaj prawdziwy wymiar nowoczesnego patriotyzmu, kto tego nie rozumie niech się nie zabiera za rządzenie
 • 2011-05-15 18:01 | wnukmarek

  Re:Nowy budżet

  PiS wprowadziło kredyt hipoteczny dla młodych na pierwsze mieszkanie,odsetki miało płacić państwo,fakt ten jest mało znany społeczeństwu,bo natychmiast po wyborach PO to zlikwidowała.Nie oceniam,czy to pisowskie rozwiązanie było dobre, czy nie,ale zważywszy ,że rządzili tylko 2 lata być może projekt 3mln mieszkań miał szanse realizacji.
  Najważniejszymi obietnicami Tuska było tanie państwo i obniżanie podatków. Wszystkie bez wyjątku obietnice PO od jej powstania w 2001r.nie zostały spełnione,ale te powyższe to swoisty sztandar.Troska o tanie państwo widoczna jest w cotygodniowych wyjazdach samolotem na długi weekend,w 80tys. nowych urzędnikach w administracji głównie centralnej,coraz większe krocie w spółkach skarbu państwa bez względu na wyniki finansowe.Stanowiska tworzy się nie z potrzeb państwa,ale z potrzeb partyjnych, towarzyskich, politycznych (np.Arłukowicz).A później trzeba podnosić podatki i to najlepiej pośrednie vat i akcyzę.Ponieważ na akcyzę nie potrzeba zgody parlamentu podnosi się ją stale,po cichu.Tak rabunkowej i obłudnej polityki nie prowadził w ostatnich 22 latach nikt.Wszelkie wymówki:kryzys,PiS,Smoleńsk itd.nie zasłonią nieudolności ,kolesiostwa,brak nawet najmniejszej troski o przyszłość Polski.
  Ci,którzy poprą PO i wygra ona wybory, za kilka lat obudzą się z rękami w nocniku,jak zacznie się wyprzedaż lasów,jezior i bogactw naturalnych.Ta sitwa zwana PO nie ma i nie miała żadnego programu,poza skokiem na stołki i publiczne pieniądze.
 • 2011-05-16 04:54 | ciotka

  Re:Nowy budżet

  Co sugerujesz? Jaka jest alternatywa? Ja nigdy nie zagłosuję na człowieka psychicznie chorego nawet gdybym musiała na starość zacząć uczyć się niemieckiego :)
 • 2011-05-16 14:03 | wnukmarek

  Re:Nowy budżet

  Ja nie namawiam,gdyż sam nie jestem fanem prezesa.Napisałem tylko gwoli prawdy.Alternatywy rzeczywiście brak.Odrzucając wszelkie ideologie,trzeba zdawać sobie sprawę,że PO najchętniej sięga do naszych płyciutkich kieszeni.
 • 2011-05-16 21:03 | ciotka

  Re:Nowy budżet

  Nie namawiam ... dobre sobie. Tak jak i ten znudzony małorolny chłopinka TKW, jesteś agentem pis-u na tym forum. Czy ja coś tu pomijam?
 • 2011-05-16 21:56 | tkw

  Re:Nowy budżet

  Lubię tych platformerów, tacy światowi, kultura wysoka, inteligencją tryska każdy wpis, argumenty zawsze rzeczowe ...
 • 2011-05-17 00:44 | ciotka

  Re:Nowy budżet

  Możesz się chłopinko zająć teraz produkcją kwaśnego wina metodą domowo-pisowską. Jakoś Ci czas do zimy zleci, a potem wiadomo ... apiat te same brednie jak już Kaczyński nową partię założy.
 • 2011-05-17 18:20 | wnukmarek

  Re:Nowy budżet

  do 201-05-16 21:03 |ciotka

  Zanim zaczniesz się uczyć niemieckiego,naucz się czytać ze zrozumieniem po polsku.Jeśli umiałabyś logicznie myśleć,to oczywiste byłoby dla Ciebie,że nie kochając prezesa,nie mógłbym kochać PiS-u.Kaczyński i PiS to jedność,jedno bez drugiego,to jak spirytus bez alkoholu(na winach kwaśnych domowych się nie znam).A czyją Ty jesteś agentką,komu dostarczysz dowody na chorobę psychiczną Kaczyńskiego?
  Jak ktoś nie ma zbyt wiele do powiedzenia,to obraża innych,a jak się rozgada,to bredzi.

  pozdrawiam