Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

O znaczeniu zarostu w historii człowieka

(6)
W świecie antycznym zarost na twarzy mógł wyrażać stan ducha, życiowe credo, a nawet sympatie polityczne. Co dzisiaj da się odczytać z brody?
 • 2011-05-17 19:13 | Werbalista

  Zarost

  Przy okazji zarostu na twarzy (nie tylko brod) nie wypada nie wspomniec o poczatkach lat osiemdziesiatych, gdy to wasy byly wrecz nieodzownym atrybutem czlonkow Solidarnosci, w przeciwienstwie do gladko wygolonych czlonkow PZPR. Na pierwszy rzut oka mozna bylo powiedziec kto jest kto.

  Pozdrawiam.
 • 2011-05-17 19:30 | Marzenka

  FACECI! DLACZEGO NOSICIE WĄSY?

  Wasze dziewczyny tego nienawidzą! Wąsaczu! Jeszcze dziś łap się za jakąś żyletę i wykoś szczecinę spod swojego nosa. Uwierz mi - Twoja dziewczyna serdecznie Ci podziękuje...
 • 2011-05-17 21:35 | Vera

  Brody i dalsze owłosienie

  Miło Pana spotkać na głównej stronie. Oby częściej.
  Tym niemniej, ani słówka, czy ta kłująca i łaskocząca szczecina sprawiała przyjemność drugiej stronie i jak była przyjmowana. Nie posądzając Pana o męski szowinizm proponuję zatrzeć ostatnie ślady podejrzeń artykułem o damskich fryzurach i ich znaczeniu dla historii. Byłoby pięknie.
  Swoją drogą, czy te brody to jednak nie jest męskie dowartościowywanie. Mój poprzednik wspomniał o wąsach. Dodam, że ci wąsaci to Piłsudscy Prawdziwi we własnej osobie. Do tego jeszcze pierwsza litera drugiego imienia bo osobowość nie mieści się w jednym.

  Przenosząc na historię, czy nie jest tak, że okresy mody na bujne owłosienie to okresy przewagi kobiet w społeczeństwie? Czasy kompensacji klęsk i poniżeń domowych? Dałoby się to potwierdzić?

  P.S. Nie dajmy się zastraszyć powagą problemu. Wąsy to wyjątkowo czytelny obraz wnętrza. A broda? Szkoda, że tylko dla 50% społeczności.
 • 2011-05-18 02:59 | slawek

  Re:O znaczeniu zarostu w historii człowieka

  Obecnie bujne brody nosza muzycy,wokalisci zespolow hevy-metalowych,ma to zwiazek z muzyka grana.Artysci pop,rap nosza leki zarost przygolony dzieki elekrycznym golarkom.Wasy nosza politycy prezydenci.Fidel Castro mial piekna bujna brode,Guviera,Raul Castro nosi wasy.Biznesmeni szefofie korporacji na brody nie moga sobie pozwolic,musza dbac ladna wygolona twarz.
 • 2011-05-19 12:27 | goslawa44

  Re:Brody i dalsze owlosienie

  Artykuł o damskich fryzurach na pewno byłby ciekawy, muszę jednak obronić pana Szamałka, ponieważ pisze tu o starożytności, a zdanie kobiet nikogo wtedy nie obchodziło. Trudno byłoby więc przedstawić opinię kobiet na temat zarostu, gdyż źródła raczej takich informacji nie podają.
 • 2011-05-19 13:34 | Vera

  Oczywiście, szczególnie, że chodzi o problem o wyjątkowym znaczeniu.

  Natomiast niema potrzeby obrony Pana Szamałka. Byłby do przyjęcia nawet z brodą i wąsami. Jego artykuły same się bronią poziomem fachowości i kultury. Reszta to sprawa poglądów.
  P.S. Problem i tak wydaje mi się ważniejszy niż komentarze do komentarza o komentarzach na temat komentarza z innych blogów.