Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

związki partnerskie

(4)
2011-05-19 10:25 | anna12
Artykuł Pani Dąbrowskiej-jest artykułem dobrym,byc może zbyt ogólny w omówieniu tej ustawy.Ustawa ta dotyka kilka milionów ludzi żyjących z wyboru w związkach nieformalnych.Jest to bardzo ważny problem społeczny,tym bardziej,że około 20%dzieci pochodzi z tych związków.Ustawa nie krzywdzi nikogo!Nikomu nic nie zabiera!Ma służyc ludziom,ktorzy z różnych powodów są w zwiazku nieformalnym. Jeszcze nie tak dawno-państwo polskie wprowadziło takie ustawy,że opłacało się rozwodzic,co następowało,o czym alarmowały media.Czy tacy ludzie muszą byc też ograniczani w swoich prawach?Tylko kołtuni nie potrafią tego zrozumiec.Do wyborów pozostało 5 miesięcy,a Platforma jak chciała uchwaliła ustawę hazardową w ciągu 2 tygodni,więc jest czas.Ta ustawa jest testem na nowoczesnośc Platformy.Czy kołtuńsko będzie się jej bała,bo panicznie boi się czarnych,czy da dowód na to,że choc trochę myśli o społeczeństwie.Kołtuni mówią,że prawo polskie nie zabrania i można z niego korzystac i to załatwia problemy tych związków.Jest to bzdura,bo gdyby tak było to Polacy nie szukali by sprawiedliwości w instytucjach międzynarodowych./casus mieszkańca Szczecina,który był wieloletnim partnerem osoby zmarłej.Pomimo stałego zameldowania we wspólnym mieszkaniu,administracja,kazała mu je opuścic.Wniósł skargę do Międzynarodowego Trybunału Praw Człowieka i wygrał/.Ilu pokrzywdzonych ludzi ma taką siłę przebicia?Pobyt w szpitalu,dobrze gdy osoba przyjmowana do szpitala jest przytomna i złoży odpowiednie oświadczenie,ale jak to wygląda,gdy do szpitala trafia ktoś z wypadku,albo nie przytomny?Sprawa w sądzie:partner musi zeznawac przeciwko swojemu partnerowi ,nie może odmówic zeznań,testament:owszem można go spisac na rzecz partnera,tylko,że on musi zapłcic pełny podatek od rzeczy ,w które sam zainwestował/paranoja/.To tylko niektóre przykłady gdzie prawo nie nadąża za życiem i tylko kołtun nie potrafi tego zrozumiec.
 • 2011-05-19 10:44 | psr18gh

  Re:związki partnerskie

  anna12,
  Ma Pani rację, boję się jednakże o los tej ustawy. Episkopat na pewno będzie jej przeciwny. Pewnie w PO i PSL nie będzie dyscypliny partyjnej podczas głosowania. Tam niestety większość posłów słucha się proboszcza z ambony, więc wynik głosowania jest przesądzony. Pewnie Polakom przyjdzie rejestrować związki partnerskie w krajach ościennych. Partnerzy mogą w Polsce próbować podpisywać stosowne akty notarialne. W wielu okolicznościach taki dokument może być pomocny.
 • 2011-05-19 11:25 | wnukmarek

  Re:związki partnerskie

  Projekt złożony przez SLD,o którym już od dawna było głośno,teraz poczytywany jest jako element kampanii wyborczej.PiS jest przeciw,co nie dziwi.Plastikowa Platforma ma kłopot,bo jest i za i przeciw.Za, bo to przecież partia europejska,ba nawet światowa i w dodatku liberalna,przeciw - ponieważ unika wszelkich tematów światopoglądowych i innych niewygodnych,nie chcąc zrażać kleru i konserwatystów.Wczoraj Niesiołowski a dzisiaj Tomczykiewicz(jakby nie było prominentni działacze PO) mówili o niezgodności projektu z konstytucją,a na pewno znajdą swojego konstytucjonalistę,który po ich myśli zinterpretuje art.18 i 71 Konstytucji RP. Najpewniej jednak projekt trafi do "zamrażarki" marszałka Schetyny.Jak zwykle wychodzi obślizłość i obłuda PO, jej bezideowość i bezkształtność.Aby tylko rządzić,dla samego rządzenia.Że jest to zemsta za Arłukowicza,jak pisze autorka,być może, ale już od kilku lat SLD o tym mówi.
  Projekt jest umiarkowany,nie ma w nim nic o małżeństwach homoseksualnych, ani adopcji dzieci przez pary jednopłciowe.Związków partnerskich homo- i heteroseksualnych jest dużo, niektórzy socjolodzy twierdzą,że nawet do 30% wszystkich związków.
  Jaka jest niekonsekwencja PO i Tuska, Arłukowicz ministrem od wykluczonych,a związki partnerskie PO wyklucza.
 • 2011-05-19 14:48 | sugadaddy

  Re:związki partnerskie

  Najsmutniejsze w tym wszystkim jest to, że gdyby rządził SLD, to nigdy by się nie wychylił z czymś takim, bojac się najzwyczajniej purpuratów!
  Takich to mamy "bohaterów" którzy podskakują, wiedzac, że nic nie wyskaczą.
  PS. Czemu te komentarze nie wyświetlają się pod artykułem?