Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Stypendia naukowe polityki

(2)
2011-05-24 17:01 | calami
Bardzo to smutne, że zamiast 20 stypendiów o wartości 25 tyś. zł. przyznacie 5 o wartości 30 tyś. zł. W takiej postaci wasza akcja nie jest już nawet kroplą w morzu potrzeb młodych naukowców, a jakimś przypadkowym promilem, błędem statystycznym. Po co dorabiać ideologię o podnoszeniu prestiżu nagrody, skoro najwyraźniej sponsorzy nie dopisali (obecnie: 5 x 30 tyś. = 150 tyś, wcześniej: 20 x 25 = 500 tyś.)
  • 2011-05-28 12:50 | nelson

    Re:Stypendia naukowe polityki

    Cóż, kropla w morzu, to fakt. Ale dobre i to, zawsze przynajmniej te kilka osób najzdolniejszych skorzysta. Chociaż i tak to jest promil w stosunku do naszego potencjału. Naprawdę mamy masę zdolnych studentów i nakłady na naukę powinny rosnąć tak jak to się dzieje choćby w stanach. Marzy mi sie u nas stworzenie czegoś na wzór DARPA, czyli agencji zajmującej się badaniami nad technologią na poczet wojska, obronności. Ktoś powie, że lepiej w pokojowe badania inwestować zamiast w zbrojenia, ale właśnie jako pokłosie badań nad technologiami wojskowymi bardzo wiele odkryć przekłada się również na cywilną naukę. A przynajmniej taka agencja miałaby stałe źródło finansowania i mogłaby spokojnie prowadzić swe badania bez widma plajty z braku funduszy.