Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

IPN ma kandydata na prezesa

(11)
Rada Instytutu Pamięci Narodowej rekomenduje parlamentowi, by prezesem IPN uczynił 38-letniego Łukasza Kamińskiego, obecnego szefa Biura Edukacji. Jaką wizję Instytutu ma młody historyk?
 • 2011-06-01 13:32 | maksymilian

  Re: IPN ma kandydata

  Najlepszym prezesem tej kretyńskiej instytucji byłby Antoni Macierewicz. Przynajmniej wszystko byłoby na swoim miejscu i wiadomo byłoby co jest co. Próby przeistoczenia tego zbędnego i szkodliwego tworu jako IPN w wersji "soft" to jest mydlenie oczu. Ranga jaką posiada IPN w naszej ustrojowej rzeczywistości to jest chyba jakieś deja vu.
 • 2011-06-01 14:01 | COX

  Re:IPN ma kandydata na prezesa

  IPN - Instytut Prawicowej Nienwiści. Nie za państwowe pieniądze.
 • 2011-06-01 16:16 | Krzysztof Burnetko

  Re:IPN ma kandydata na prezesa

  Owszem, niektórzy twierdzą, że IPN należy po prostu zlikwidować. Tyle że nie ma na to politycznych szans – w parlamencie zasiada wszak wielu ojców założycieli tej instytucji – zarówno zresztą w ławach PO, jak PiS. I trudno sobie wyobrazić, by łatwo przyszedł im do głowy akt dzieciobójstwa, zwłaszcza, że konkurencja momentalnie by to wykorzystała.
 • 2011-06-01 19:54 | ewkas

  Re:IPN ma kandydata na prezesa

  "Uznany badacz dziejów opozycji" - śmieszne.
  Przez kogo on taki uznany, skoro każdy, kto żył w tamtych czasach jest z pewnością większym znawcą i badaczem.
 • 2011-06-01 20:27 | tkw

  Re:IPN ma kandydata na prezesa

  A ja bardzo bym chciał, żeby wreszcie wyjaśniło się parę spraw:
  1. Lecha Wałęsy nie ma w biuletynie IPN - no to ma tam być jako represjonowany czy jako współpracownik ? Syn Wałęsy jest (jako rozpracowywany) a Lecha nie ma w żadnym charakterze.
  2. Czy należy zmienić prawo, bo na razie to Lech Wałęsa wygrywa procesy o zniesławienie machając kwitem z IPN i jednocześnie co jakiś czas potwierdza, że był "Bolkiem". Przecież to schizofrenia.

  IPN jest potrzebny i będzie zawsze. Potrzebne jest miejsce, gdzie historycy mogą badać Polskę z ostatnich lat, co innego badanie czasów piastowskich.

  pozdrawiam
 • 2011-06-01 20:51 | Sławomir Osiński

  Re:IPN ma kandydata na prezesa

  Pion śledczy ,nie powinien być tylko ograniczony,ale wręcz wyłączony ze struktury IPNu.
  Jestem przeciwny jakimkolwiek próbom likwidacji IPNu.Przemawiają za tym dokonania historyków ,ich publikacje oparte na materiałach zgromadzonych w arhiwach tej instytucji.
  Co do ogólnej oceny,zgadzam się z Panem.

  pozdrawiam
 • 2011-06-01 21:00 | Bejotka

  Re:IPN ma kandydata na prezesa

  Pion śledczy powinien w całości zostać przekazany Prokuratorowi Generalnemu, z jednoczesną likwidacją przywilejów płacowych. Archiwum powinno przejść do Archiwum Akt Nowych. Reszta IPN (pod zmienioną nazwą, bo obecna jest skompromitowana) powinna nadal zajmować się badaniem najnowszej historii Polski. Proces "odaparatczykowienia" instytutu potrwa kilka lat, ale niechybnie nastąpi.
 • 2011-06-01 21:08 | Sławomir Osiński

  Re:IPN ma kandydata na prezesa

  archiwach ,oczywiście .

  :)
 • 2011-06-01 23:01 | maksymilian

  Re:IPN ma kandydata na prezesa

  Cyt.
  ...Z 1174 spraw prowadzonych w ubiegłym roku przez prokuratorów IPN do sądów trafiło 17 aktów oskarżenia...

  ... Ze 150 tys. oświadczeń lustracyjnych, które napłynęły w ubiegłym roku, prokuratorzy wyłowili 68 potencjalnych kłamców lustracyjnych. Nie ma też wielkich sukcesów w sądach, które za niezgodne z prawdą uznały oświadczenia lustracyjne 27 osób...
  Aby ta instytucja mogła uzasadnić potrzebę swojego istnienia teraz i na zawsze, niech wpierw przedstawi podatnikom raport, ile ludzi, czasu i środków przeznaczono na zbadanie tych 150 000 oświadczeń lustracyjnych z imponującym wynikiem zdemaskowanych 27 złoczyńców oraz jaką z tej surrealistycznej działalności ma społeczeństwo.
 • 2011-06-01 23:26 | maksymilian

  Re:IPN ma kandydata na prezesa

  PS pow. cytaty są z artykułu C.łazarewicza w tym samy numerze.
  Dalej ...IPN przypomina dziś wielki krążownik dryfujący nie wiadomo dokąd.

  – Przez ostatni rok Instytut wpadł w stan zapaści – mówi związany z nim historyk. – Ten stan obejmował różne dziedziny działalności, od wydawnictw, poprzez politykę kadrową, a na braku programu kończąc...

  2000 zatrudnionych ludzi, budżet 200 milionów, a Instytut ma kłopoty z określeniem programu swojej działalności. • 2011-06-10 00:12 | ZPawluk

  Re:IPN ma kandydata na prezesa

  Zarzut Publicysty "Nad ewentualną prezesurą dr. Kamińskiego najmocniej jednak ciąży to, że pracował on w IPN – i to na wysokim stanowisku – za czasów poprzedniego prezesa Janusza Kurtyki." chyba można doskonale sparafrazować?
  Nad ewentualną wiarygodnością Tygodnika Polityki ciąży to, że za czasów pierwszych sekretarzy kłaniała się wielu rzeczom, tylko nie prawdzie ;). W każdym bądź razie kandydat jest, a Państwa bezsilna irytacja jest genialna ;).