Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Dziwna libijska wojna

(5)
Oczywiście nikt nie wie. Na razie NATO o trzy miesiące przedłużyło swoją interwencję, do końca sierpnia zobowiązuje się bronić libijskich cywilów i dawać lotnicze wparcie rebeliantom walczącym z wojskami Muammara Kadafiego.
 • 2011-06-03 17:42 | Vera

  Perwersyjna radość z kłopotów

  Polscy komentatorzy zdają się odczuwać perwersyjną przyjemność z kłopotów sojuszników. Do tego dochodzi ironiczny ton tego, który wie lepiej choć nigdy lepiej zrobić nie potrafił, to poczucie rzekomej wyższości. To samo mamy zresztą w Unii choć ostatnio niektórzy po 4 latach zauważyli już, że EU to nie banda oszustów i złodziei i Polaków traktują nawet jak ludzi.
  Dziwne jest tutaj to jednostronne widzenie tylko problemów sojuszników, a nie szans i to wyczuwalne ciche liczenie, że im się nie uda.
  A tymczasem jakie szanse na zwycięstwo ma Kadaffi? Zerowe. Może tylko więcej albo mniej krzywd wyrządzić swojemu narodowi. I przeciwnikom i zwolennikom.
  Każdego dnia niszczona jest część jego sił wojskowych, jego sprzętu i infrastruktury. Ostatnio do Italii uciekło 8 generałów i 100 żołnierzy z armii, która miała 60 tys ludzi (dzisiaj może 10) to dużo. Front zmienił bardzo ważny minister do spraw Ropy Naftowej. Dzisiaj okazało się, że banki (francuskie) przepuściły na spekulacjach 3/4 fortuny Kadaffiego. Niema dnia bez złej dla niego wiadomości.
  Zamiast ironizować na temat sojuszników proszę podać choć ze 2 dobre dla Kadafiego wiadomości.

  Właśnie Mladic pokazał mu ostatnio na swoim przykładzie, jak skończy. Czy to złe wiadomości? A ci najemnicy to także z Polski. Może by się autor dowiedział, czy też zostaną uniewinnieni przed polskimi sądami?
 • 2011-06-03 18:51 | Adam 2222

  Vera, co złego zrobili Ci Libijczycy ze życzysz im "szczęścia" jakie spotkało Afganistan czy Irak? Przed "wyzwoleniem" kobiety mogły pracować, uczyć się, przestępczość była niska, był prąd (lodówki, ogrzewanie itp), woda,

  nikt nie strzelał do ludzi na ulicach i nie wybuchały bomby.

  NATO z Sikorskim wyzwoliło Afganistan razem z Talibanem, teraz na nowo ich wyzwala od Talibanu.
  By zniszczyć dyktatora Husseina w Iraku, sankcjami zagłodzono 500 tys dzieci irackich a po całkowitym "wyzwoleniu" zginęło ~ 1 mln Irakijczyków.

  O skutkach radioaktywnego zatrucia, na kilka tysięcy lat, środowiska bronią DU poszukaj na Internecie.
  Obejrzyj zdjęcia jak zniekształcone rodzą się dzieci

  Polska z kasy ukradzionej Libii nic nie będzie miała, tak samo jak z Iraku czy Afganistanu
 • 2011-06-03 22:45 | murator

  Re:Dziwna libijska wojna

  Marzę o paradzie zwycięstwa libijskiej armii w Trypolisie - Khaddafi w nowym (zaprojektowanym przez Dolce & Gabbana) mundurze galowym na trybunie. Prowadzeni przez libijskie strażniczki rewolucji agenci zostają obrzuceni daktylami a następnie przystępują do naprawiania szkód. Tylko gdzie te holotę postawić przed sadem - w Hadze niemożliwe jako że tam ta wlaśnie holota "sadzi" swoich przeciwników. Może jakaś oaza? Winnych dać lwom i po krzyku...
 • 2011-06-04 14:25 | Mak

  Re:Dziwna libijska wojna

  Vera - Skoro francuskie banki przeputały 3/4 oszczędności Kadafiego, to jasny jest powód nagłego wybuchu miłości Sarkozy'ego do praw człowieka. Świat, jak widać, jest w gruncie rzeczy prosty.
 • 2011-06-05 08:45 | Andrzej

  Re:Dziwna libijska wojna

  Pewnie to się skończy upadkiem Kadafiego, ale za jaką cenę? Poprawność polityczna kłóci się z losem umęczonego narodu.