Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Raport ONZ

(1)
2011-06-05 13:46 | Cegla
Kazdy czlowiek ma prawo do internetu

Sobota 04.06.2011, 20:53
ONZ: Każdy człowiek ma prawo do internetu

Nikogo nie wolno wyrzucać z sieci.

Odłączanie ludzi od internetu jest pogwałceniem podstawowych praw człowieka. Jest to także sprzeczne z prawem międzynarodowym - alarmuje ONZ.
Organizacja skrytykowała m.in. władze Francji i Wielkiej Brytanii, za blokowanie użytkowników sieci. Takie kary stosowane są w tych krajach za internetowe piractwo.

ONZ uznała je jednak za zbyt surowe i "nieproporcjonalne”.

Wzywamy też wszystkie państwa do zapewnienia dostępu do Internetu przez cały czas, nawet w okresie niepokojów politycznych - czytamy w raporcie.
Taka sytuacja panuje m.in. w Syrii, gdzie władze odcięły od sieci około 60 proc. użytkowników.

TM
http://www.sfora.pl/ONZ-Kazdy-czlowiek-ma-prawo-do-internetu-a32827

http://www.wired.com/threatlevel/2011/06/internet-a-human-right/