Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Europa się buntuje

(9)
Widmo buntu krąży po Europie. Wrze w Hiszpanii, Grecji, Portugalii. Zbuntowani Hiszpanie nazwali się Ruchem Oburzonych.
 • 2011-06-08 21:04 | bryka

  nowe rewolucje ?

  Protesty w basenie Morza Śródziemnego,sposobem "placowym",kojarzą się z wcześniejszymi "kolorowymi rewolucjami" - pomarańczową,tulipanów itp.Niejaki Wiliam Engdahl wiążę te sposoby z opracowanym przez RAND Corporation scenariuszem "non violence revolution".
  Opracowanym dla potrzeb wiadomego mocarstwa w celu zasadniczej zmiany geopolitycznej.
  Pachnie "globalnym spiskiem".Brzydko pachnie ale nie sposób by nie powąchac.W interesie "placujących".
 • 2011-06-08 21:34 | warszawiak

  Re:Europa się buntuje

  Po prezydenckich wyborach w EU co bylo skandaliczna szarada, UE przestala mi sie podobac. Traktat Lizbonski jest po prostu swiadectwem debilizmu tych ktorzy go napisali. Euro to siawdectwo jeszcze innej glupoty. Wspolna waluta bez dyscypliny fiskalnej bez odpowiedzialnosci, ... , z dozwolonymi deficytami budzetowymi,... co za parodia ! A teraz pomimo zobowiazan i traktatow taka Dania zamyka swoje granice ! I co ? I nic.

  Gdzie jest Mr Prezydnt Uni Europejskiej ??? Gdzie jest pezawodniczacy parlamentu UE ??? Gdzie jest piekna pani Ashton ??? Do tej pory UE nie podjela zadnej akcji przeciwko wasalom zbrodniarzom Kwasniewski i Miller za tajne wiezienia w Polsce.

  Unia sie rozleci, to tylko kwestia czasu.
 • 2011-06-09 07:34 | jvelzkeyek

  Re:Europa się buntuje

  Unia i związki

  Unia złości się i stęka,

  bo na Białorusi wygrał Łukaszenka.

  Unia opozycję białoruską wspiera

  i z demokracją się do niej wybiera.

  Coraz głośniejsze jęki w unijnym łonie.

  Wielu jej członków po prostu tonie.

  Unia pomoc obcina, Unia w szwach pęka.

  Liczni jej członkowie będą jeszcze stękać.

  Związki państw zwykle krótko trwają,

  po czym z hukiem się rozpadają.

  Unia , czytaj związek, dla narodowych elit raj,

  lecz nigdy nie będzie to jeden kraj.

  Zbyt wiele dzieli narody,

  aby mogły trwać przez lata bez niezgody.
 • 2011-06-09 10:22 | KrzysztofMazur

  Re:Europa się buntuje

  'Zakazać pompowania publicznych pieniędzy do prywatnych banków – pozwolić na upadłość lub nacjonalizować, jak np. w Islandii.'
  Nacjonalizacja jest pompowaniem pieniędzy podatników w banki. Pozostaje tylko upadłość.
  'Jakież recepty mieli w Ameryce lat 60. i 70. hipisi, ruchy antywojenne, antyrasistowskie, feministyczne? Mieli żądania i piękno-naiwne songi „Give peace a chance”. Politycy i straszni mieszczanie mówili o nich „cholerni radykałowie”, „utopiści”. Ruch się wypalił, lecz to jego uczestnicy bardziej odmienili wtedy Amerykę niż republikanie i demokraci. Zmusili establishment do zniesienia prawnych barier rasistowskich, wywalczyli swobody obyczajowe, więcej praw dla kobiet. Przegrali batalię antywojenną, lecz dzięki nim część Amerykanów zyskała świadomość zbrodni popełnianych przez ich kraj – a to wpłynęło głęboko na kulturę.'
  Bariery rasistowski zlikwidował Kennedy i Johnson przed hipisami. Ruch antywojenny raczej przyczynił się do wydłużenia wojny. Prezydenci obawiali się posądzenia o uleganie hipisom. Czy autor jest 'strasznym mieszczaninem' mieszkającym w Warszawie?
 • 2011-06-09 10:27 | Grej

  Re:Europa się buntuje

  Artykuł całkiem dobry, intelektualnie dobrze osadzony, jednak ze smutkiem musze stwierdzić, że autor nie umie ukryć swoich lewicowych i antyglobalistycznych poglądów. Oczywiście to nie grzech ale warto przefiltrować pod odpowiednim kątem treść. Ludzie się buntują bo maja powody; południowcy są temperamentni więc chętniej to okazują. Rozumiem ich rozterki choć sam nie mam powodów do narzekań. Znalezienie rozwiązania jest jednak arcytrudne o ile w ogóle możliwe. Otóż największy problem polega na tym, że utknęliśmu ( gospodarka, ekonomia )w swoistym klinczu - pomiędzy kapitalizmen i socjalizmem. Z jednej strony banki jako arcykapitaliści z drugiej UE z jej socjalistycznym rozdawnictwem. Co gorsza oba te systemy w czystej postaci są chyba jeszcze gorsze, co nie oznacza, że dzisiejsze status quo jest dobre i nie prowadzi nas nad krawędź upadku. Historia jak na razie nie zna przykładów systemów doskonałych i choć do niedawna używano sloganu, że demokracja/kapitalizm to najlepsze co nas może spotkać ( a przynajmniej najmniej złe... ) to i ten pożądek zdaje się degenerować. Obawiam się, że nowy lepszy system narodzić się może z chaosu, który bedzie następstwem upadku obecnego stanu rzeczy. A może się mylę i nie ma przyszłości...tylko powrót do starego. Bo historia lubi się powtarzać tak jak natura ludzka, która się nie zmienia a my niczego jeszcze się nie nauczyliśmy na swoich błędach.
 • 2011-06-09 10:39 | KrzysztofMazur

  Re:Europa się buntuje

  Czy 'utopiści' i 'radykałowie' domagający się standardu złota i 100 procentowych rezerw bankowych na depozyty 'mają rację za wcześnie'?

  Bank nie powinien być formalnym właścicielem pieniędzy umieszczonych w banku na przechowanie i nie powinien nimi obracać, a jedynie przechowywać. I to wystarczy by banki uziemić. Niech spekulują ile chcą kapitałem własnym i długiem z obligacji, nie z depozytów.
 • 2011-06-09 17:53 | jerry11

  Re:Europa się buntuje

  "Bank nie powinien być formalnym właścicielem pieniędzy umieszczonych w banku na przechowanie i nie powinien nimi obracać, a jedynie przechowywać. I to wystarczy by banki uziemić. Niech spekulują ile chcą kapitałem własnym i długiem z obligacji, nie z depozytów."

  Fantazjowanie to, niestety!
 • 2011-06-09 19:41 | Now!

  Re:Europa się buntuje

  To jest bardzo ciekawe pytanie-czy i kto stoi za ruchem 15go maja.
  Od wewnątrz wygląda na pradziwy spontan...
  Podobnie mówią np. Czeczeńscy dowódcy (dokładniej Doka Umarow, cytuję go tylko
  jak przykładowe źrodło alternatywnej opinii) o Arabskich rewolucjach.
  Na razie placujący (przynajmniej w najwiekszych miastach)
  dręczy plaga infiltratorów, szpicli, konfidentów, etc nasłanych
  po nieudanej policyjnej probie brutalnego zastraszenia ludzi 27-go
  maja w Barcelonie (przykrywając się finałem LM). Próbują oni rozłamać
  ruch i podzielić ludzi (np. na tych co chca zostać na placach i tych co nie, etc).
  Stara Rzymska zasada: Dziel i rządź!
  Zainteresowanych zapraszam strony Acampady BCN:

  http://acampadabcninternacional.wordpress.com/

  http://acampadabcn.wordpress.com/

  Pozdrowienia z Barcelony!
 • 2011-06-14 13:19 | joa

  Re:Europa się buntuje

  To na czym ma polegac ta UNIA???? Europa suwerenna we wszystkim i czym zlaczona? Wojnami miedzy czlonkami i jak dotad zasada "kazdy sobie"? Gen de Gaulle czego chcial to nieskonczonej "grandeur" Francji nad reszta.