Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Rower - pojazd bardzo kulturalny

(3)
Tak jak dla kultury lat 50. i 60. ważny był motocykl, a potem samochód, tak dziś kluczowym pojazdem jest rower. Przekonują o tym między innymi dzienniki lidera grupy Talking Heads Davida Byrne’a.
 • 2011-06-10 22:22 | Łysy

  rowerowa rewolucja

  Dziękuję za b. ciekawy artykuł!
  Mam nadzieję, że w związku z zamknięciem dla ruchu samochodowego kilku stołecznych arterii, wiele osób przesiądzie się na rowery i popularność tego środka lokomocji w Wa-wie szybciej wzrośnie ;-) Więcej rowerzystów na drogach = większe ich bezpieczeństwo.
  Pozdrawiam rowerowo!
  Bartosz
 • 2011-06-12 20:34 | Rallou

  Rower - pojazd bardzo kulturalny w Berlinie naprawdę

  Będąc ostatnio w Berlinie Charlottenburgu około północy minęli mnie rowerowi DJ-e. Było już przecież ciemno i późno w noc, a oni jechali sznurem. Pierwszy z nich miał plecak-kolumnę, z której wydobywał się jeden z utworów Depeche Mode. Kolejni rowarzyści w sile około pięciu byli ubrani w wymyślne stroje i stanowili dobrą obstawę pierwszego. Gdyby tak kiedyś ktoś wpadł na tak oryginalny pomysł w moim rodzinnym mieście, Zielonej Górze. Oj, chciałoby się, chiało.
 • 2011-06-13 03:48 | inkwizytorstarszy

  Re:Rower - pojazd bardzo kulturalny

  Kochani, proszę mnie nie rozśmieszać! Żeby na nim jeździć,trzeba być sprawnym fizycznie! A ilu Polaków po 40 to może zrobić. To są w większości
  inwalidzi na własne życzenie. Telewizja, samochody i żarcie bez opamiętania, zrobiły swoje, Na rowerach jeżdzą ci, którzy nie są nałogowymi bywalcami Przychodni Zdrowia, Państwo Polskie powinno ich nosić na rękach, a co robi? Ile jest ścieżek rowerowych? Tylko słychać że powinniśmy dbać o zdrowie, a rowerzystów traktuje się jako zawalidrogi. Bo przeszkadzają spasionym i chorym grubasom w samochodach, ale do szpitali to kto najczęściej trafia?
  Na pewno nie rowerzyści...