Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Nie sądzę, by ojciec Rydzyk mógł ponieść jakąkolwiek karę kanoniczną za swoje wypowiedzi – mówi biskup Tadeusz Pieronek serwisowi POLITYKA.PL.
  • 2011-06-30 21:46 | jvelzkeyek

Re:Biskup Pieronek: Rydzykowi niewiele można zrobić

Żydzi
    WJC o Rydzyku:
    To nie Żydzi są wrogami Polski,
    lecz ludzie tacy jak on
    ŻYDZI

Wrogimi Polski nie są Żydzi.
    Jak w Polsce jest każdy widzi.
    Polskiego rządu nie kontrolują Żydzi.
    Jak jest w rządzie każdy widzi.
    Restytucji własności prywatnej chcą Żydzi.
    Jak sprawy te się toczą każdy widzi.
    Prezydent WJC poprawy stosunków oczekuje
    i że Polska ks. Rydzyka zmarginalizuje.
  • 2011-06-30 22:39 | maxaue

Masz rację. Dla każdego chociaż odrobinę trzeźwo myślącego człowieka oczywiste jest to, że wrogiem Polski są pijawki watykańskie i kler. Polska popełniła ogromny historyczny błąd włączając się w nurt kontrreformacji i zostając przy Kościele Katolickim. Doprowadziło to do rozbiorów i wszystkich tragedii, jakie spotkały Polskę w XX wieku. Gdybyśmy w odpowiednim momencie stali się państwem protestanckim, świat by wyglądał dzisiaj inaczej.
  • 2011-06-30 23:13 | jerzy.n19

Weźmy jeszcze pod uwagę, że wcale niekoniecznie mogłoby się to skończyć bez większych problemów - każda religia, lub jej odłam, niesie z sobą pewien ładunek nieodpowiedzialności, lub odpowiedzialności przed Bogiem - jak kto woli, a w sumie na jedno wychodzi.
  • 2011-07-01 00:47 | Zaratustra

Taak, hitlerowcy i Armia Czerwona na nas napadła przez kler. Sensacje XX wieku po prostu.
  • 2011-07-01 00:58 | Zaratustra

Czy to jest cały wywiad?
  • 2011-07-01 01:09 | Abdank

Oczywiście, że kościół Rydzykowi nic nie zrobi. Kościół ma do Polski dokładnie taki stosunek jak Pius IX, który groził Polakom klątwą jeśli nie podporządkują się władzom zaborczym. Wszak każda władza od boga pochodzi, prawda?
  • 2011-07-01 01:17 | camel

Och, ukochany katolicki "argument" znów w grze? To, że nie znasz historii Polski może cię nieco tłumaczyć, ale czy nie lepiej zmilczeć niż chwalić się niewiedzą? Zresztą ...bardzo czarna ocena PRLu i wyzwolenia Polaki przez Armię Czerwoną jest tylko propagandową zagrywką (bardzo niskich lotów) polskiej kato-endecji. Nienawiść do Rosji najwyższą powinnością prawdziwego syna kościoła. Głuptactwo posunęło się do tego aby twierdzić, że "okupacja" skończyła się w 89 roku. Tylko co to zmienia? Nikt myślący nie da się oszukać katopropagandzie, reszta ma to głęboko w duszy. A katolicyzm szaleje i jeszcze będzie wiele kosztował naszą, umęczoną religią, ojczyznę.
  • 2011-07-01 03:05 | Zaratustra

"Kościół ma do Polski dokładnie taki stosunek jak Pius IX, który groził Polakom klątwą jeśli nie podporządkują się władzom zaborczym"

Moge spytać skąd wziąłeś tą informację?
  • 2011-07-01 06:05 | Adam 2222

"Nie sądzę, bym mógł ponieść jakąkolwiek karę kanoniczną..." bp. Pieronek ma na mysli swoja wypowiedz o oblaniu kwasem twarzy, (chyba p. Szenyszyn)

• 2011-07-01 07:51 | Ap

"Księdzu nie wolno w taki sposób wypowiadać się na tematy polityczne [...] Z drugiej strony - na tle wypowiedzi, które padają z ust polityków [...] jego słowa nie są czymś wyjątkowym" - powiedział biskup Pieronek. Jeśli to nie jest przykład tak potępianego przez KK relatywizmu, to co to jest...? Jeśli okradnę w ciemnej ulicy staruszkę to będzie to złe, ale z drugiej strony - na tle skali złodziejstwa i oszustw popełnianych przez innych - mój napad nie będzie znowu taki zły...?
  • 2011-07-01 08:35 | orewin

brawo, celny komentarz
  • 2011-07-01 09:36 | MMK

Jasne strony wyzwolenia przez Armię Czerwoną Polski.

"czarna ocena PRLu i wyzwolenia Polaki przez Armię Czerwoną jest tylko propagandową zagrywką"
    Tak ? A jakie wyzwolenie przez Armię Czerwona ma jasne strony ? Ogólnie i jeśli padnie porównanie do okupacji niemieckiej, to także w stosunku np do hipotetycznego wyzwolenia przez Amerykanów ?

Ocenę PRL wystawił sobie sam gdy zbankrutował.
  • 2011-07-01 09:49 | Kiwi

co to są "wiadome powody" i kto to jest "my"?

"Ale nie dlatego sądzę, żeby ojciec Rydzyk mógł ponieść jakąkolwiek karę kanoniczną.[...]mógłby ją nałożyć jego przełożony zakonny, ale oczywiście z WIADOMYCH POWODÓW tego nie zrobi. I nic na to nie poradzimy."
    Dlaczego Jego Świetlistość nie artykułuje tych "wiadomych powodów"? I kogo ma na myśli mówiąc "nic na to nie poradzimy" - kto to jest "my"? Episkopat, katolicy, Polacy? Europejczycy?

• 2011-07-01 10:08 | rwest

Czy te zapisy, podane pod tekstem, z Kodeksu Prawa Kanonicznego są prawdziwe? Rety!!!!
  • 2011-07-01 12:04 | dosad

Biskup Pieronek jest jednym z nielicznych znanych duchownych katolickich, który jest madrym człowiekiem, obserwatorem życia publicznego w Polsce, racjonalnym komentatorem i recenzentem tegoż zycia. Całkowicie zgadzam się z oceną jego sytuacji w sprawie Rydzyka. Biskup Pieronek zna doskonale, jak wygląda sprawa z oceną duchownych przez władze kościelne, szczególnie takich duchownych , do jakich nalezy zaliczyć Rydzyka. W stosunku do takich władze Koscioła katolickiego sa niezwykle pobłażliwe. Jeżeli milczały w bardziej drastycznych sprawach pedofilii i udawały, że takiego zjawiska nie ma, to co dopiero w sprawie Rydzyka, który tyle ludzi gromadzi wokół kościoła i cieszy się wśród nich takim uwielbieniem, że gotowi są czynnie walczyc w jego obronie. Niestety, pozwolono Rydzykowi tak "urosnąć", stworzyc takie imperium, taką siłę oddziaływania a niestey, wielki w tym udział miała lewica, która panicznie się bała posądzenia o prześladowanie Koscioła katolickiego w Polsce, że teraz poskromienie Rydzyka jest bardzo trudne bo wszyscy się boją konsekwencji ukarania go. Przecież jest za co a jednak kara go żadna nie dosięga i to jest wielka słabość i władz kościelnych i świeckich. Ciekawe, do czego jeszcze ten uzurpator jest zdolny? Osobiście straciłam dawno nadzieję, że Kościół katolicki zmieni sie na lepsze. Szkoda mi tylko takich ludzi jak biskup Pieronek, którzy są lekceważeni, nie słucha sie ich opinii a szkoda bo autorytet Kościoła wzrósł by bardzo tylko nie u tych oszołomów a tych jest spora gromada i kościołowi chyba sie opłaca trzymać takiego "wrzoda" Rydzyka
  • 2011-07-01 13:17 | bryka

Mam narastające wrażenie ,że "gra w rydzyka" odpowiada wszystkim grającym.Rządowi "bo nie klęka przed księdzem",hierarchii KK bo przykrywa sprawy brzydko pachnące ,a samemu ojcu dyrektorowi bo potwierdza w oczach wyznawców jego nieugiętośc.Kolejne partie tej gry rozgrywane są zwykle w okresach ważnych politycznie.
  • 2011-07-01 13:39 | maggi

Gdyby Biskupi byli na tym poziomie co Biskup Pieronek, z pewnością wróciłabym do polskiego kościoła. Szacunek Biskupie.
  • 2011-07-01 17:53 | jerry111

Coz... w takim kraju jak np. USA rozglosnia radiowa "ojca" Rydzyka juz dawno temu zostalaby zakwalifikowana jako tzw. "hate radio"i - po prostu - zamknieta!
  • 2011-07-01 18:02 | jerry111

A oto nieco wiecej informacji dla szanownego ("ojca"?) Zaratustry!
    Cytuje za "http://www.eioba.pl" ale podane ponizej informacje
    publikuje takze wiele innych zrodel...

"Natomiast z historii jasno wynika, że taki kościół miał zawsze głęboko gdzieś dobro ludzi, czy interes jakichś tam Polaków. Liczył się interes i wpływy samego kościoła.

Efektem takiego stanu rzeczy było potępienie przez Watykan polskiego zrywu wolnościowego. Papież Grzegorz VI wydał encyklikę Cum primum, która jawnie potępiła działania powstańcze, oraz zachęcała do posłuszeństwa wobec rosyjskiego Cara.

Podobnie ze strony kościoła zostało potraktowane Powstanie Styczniowe i nawet twierdzący, że Polak może być jedynie katolikiem Dmowski, podczas swojej wizyty w Watykanie otrzymał jasną wiadomość, iż ma być posłuszny zaborcom. Zdanie Wasza przyszłość jest z Austrią". Aż nadto podkreśla ten fakt.

Oto kolejny ciekawy cytat. Pismem z dnia 22 kwietnia 1863 roku papież Pius IX składa carowi Aleksandrowi II konkretną ofertę.

"Dobrze jest przy­pomnieć pisał papież że Stolica Apostolska... nigdy nie uchybia w najdelikatniejszych względach wobec rządu Waszej Wysokości i Jego dostojnych poprzedników... Niech nasza władza apostolska z powrotem otrzyma swój zbawienny wpływ na poddanych katolickich .. niech kler otoczy swoim wpływem naukę i kierunek ludu ... a wówczas Wasza Wysokość przekona się, że główne przyczyny ciągłych zamieszań politycznych w Polsce leżały w ucisku religijnym ... w poniżeniu pasterzy ... Wszystko co Wasza Wysokość uczyni dla spokoju Kościoła i honoru naszej świętej religii, odwróci się na korzyść państwa (ca­ratu, A. N.)... rozciągając nad Kościołem zdecydowaną opiekę, Wasza Wysokość będzie mogła liczyć na sza­cunek i wierność całego narodu polskiego"

O obowiązku posłuszeństwa wszystkim trzem zaborcom jedno­cześnie, przypomniał Leon XIII biskupom polskim encykliką z 19 marca 1894 roku. Tutaj jej fragment:

"Poddani winni panującym okazywać cześć i wierność, tu­dzież jako Bogu przez ludzi królującemu, uległość nie tylko dla gniewu, ale też dla sumienia... poddani powinni się sto­sować święcie do przepisów państwa... w wierze świętej czerpiąc podnietę do wierności względem Państwa i monar­chów .. Wy, co rosyjskiemu podlegacie berłu ... nie przestańcie wytężać usiłowań nad utrwaleniem wśród kleru i ogółu posza­nowania dla zwierzchności i przestrzegania karności pu­blicznej. Wy, którzy podlegacie przesławnemu domowi Habs­burskiemu, miejcie na baczeniu, ile zawdzięczacie Do­stojnemu Cesarzowi w najwyższym stopniu do wiary przodków przywiązanemu. Udowadniajcie tedy z każdym dniem jawniej swoją względem niego wierność i pełną wdzięczności u l e g ł o ś ć ... Wam, którzy zamieszkujecie prowincję Poznańską i Gnieźnieńską, zalecamy ufność w wielkoduszną sprawiedliwość Cesarza ), o jego bowiem względem was przychylności i życzliwym usposobieniu oso­biście od niego samego powzięliśmy wiadomość""

Wiecej: http://www.eioba.pl/a/2x91/watykan-a-powstania-narodowe#ixzz1QrzOMnFq
  • 2011-07-01 18:37 | Abdank

Z prostej obserwacji tego, jaki jest stosunek Episkopatu Polski do tego, co się w Polsce dzieje. Oczywiście, dziś już nikt nie straszy nikogo klątwą, bo też nikt klątwy się nie boi. Ale wyraźne opowiadanie się Kościoła po jednej politycznej stronie świadczy o tym, że jeśli duchowni mają wybór dobro Kościoła i dobro ojczyzny, zawsze wybiorą dobro Kościoła a nie dobro ojczyzny.
    Świadczy o tym chociażby postawa Kościoła wobec tego, co działo się wokół krzyża na Krakowskim Przedmieściu. W przewidywaniu przyszłych profitów opowiedzenie się Kościoła po stronie PiS (nawiasem mówiąć wbrew oficjalnej doktrynie Kościoła powszechnego) właśnie o tym świadczy.
  • 2011-07-01 19:34 | ktm

Gdyby Biskupi byli na tym poziomie co Biskup Pieronek...

"z pewnością wróciłabym do polskiego kościoła".

Ale nie będą. Minęły czasy kardynałów Sapiehy, Wyszyńskiego, Wojtyły i księży profesorów na miarę Józefa Tischnera.

Teraz mamy arcybiskupów Głódzia i Michalika, a na dodatek kardynała Dziwisza.

Biskup Pieronek jest reliktem przeszłości, wspomnieniem dawnej świetności.
  • 2011-07-01 22:32 | Wojciech

Re: O.Rydzyk jest jasn gawiazd w bagnie zniewolenia

@ktm
    "Biskup Pieronek jest reliktem przeszłości". A może reliktem najbliższej przeszłości PRL-u .
    O.Rydzyk to szlachetny zakonnik który przypomina o zamachu
    na suwerenność RP i zniewoleniu przy pomocy wirtualnej mamony obcych instytucji fainansowych. Według neoniewolników to jest wykroczenie przeciw prawu kanonicznemu ? Według mnie to jest bohaterstwo.
  • 2011-07-01 23:38 | zadymausa

Ciekawym bardzo czy znajdzie sie jedna chocby osoba ...

i powie Zdjac Krzyz z sali sejmowej?? Wyprowadzic polskie madrasy ze szkol i przywrocic prawo koscielne.Prawda w oczy kole.Zkomercjonizowany kosciol polski nie da za wygrana.Mamona jest wazniejsza.Nie ma Wyszynskiego nie ma Wojtyly.Pan tu panie Pogorzelski kanoniczne prawa przytaczasz a ja gore!!!Niedlugo bedziecie mieli Rydzk-Cole !!Slonecznosci !!!
  • 2011-07-02 00:03 | wladeczek

malo ludzi komentujacych na tej stronie zwrocilo uwage na madre slowa biskupa ze to co zrobil rydzyk to pikus wporownaniu co robili i robia inni.atak jest propagandowo nastawiony na katolicki kosciol ,cala dyskusja tak ustawiona aby wywolac nienawisc i wrecz bozy gniew co ten kosciol katoli nawyprawial w polsce .
    ignorancja i idiotyzm to dopiero teraz rozwinely skrzydla , co wy wiecie o kosciele ,moze w waszych wielkich miastach sa tacy ksieza na jakich zasluzyliscie,paserni chciwi i glupi.
    a teraz krotka powtorka z historii to katolicyzm wprowadzil prawo poszanowania prywatnej wlasnosci ,szacunek wobec kobiet itp.
    dumny jestem z tego ze jestem katolem.
    ktos tu napisal ze moglismy w odpowiednim momencie zostac krajem protestanckim, to jest dopiero prawdziwe wyznanie wiary ,ciekaw jestem czy durniu jeden z drugim wiesz ze moglismy tez dzis wladac rosja ,ale byl jeden warunek ze polski krol "waza " mial przejsc na prawoslawie .no i chol sie niezgodzil,i to chyba wam na pochybel.
  • 2011-07-02 10:04 | kociewiak

..ten pan zwany ,,ojcem,,lamie wszystkie zasdady chrzescijanstwa,gloszenie milosci boze zamienil na nienawisc szatana...
  • 2011-07-02 17:43 | Zaratustra

Zadałem proste pytanie, skąd sie wziął cytat. Nie wiem, ludzie, do jakiej sekty nalezycie, ale jeśli każdego, kto zadaje pytania powąpiewające traktujecie jako "ojca" (dyrektora), to wypada nad wami tylko pochylić głowę.

Już mnie na tym forum księdzem nazywano, co mnie śmieszy raczej ze względu na to, że jestem ateistą. Mój ateizm zwyczajnie nie przeszkadza mi krytykowac fanatyzm "nieklerykalny", którego istnienia nikt rozsądny nie zaprzecza.

Oczywiście, że kościół nie jest święty - więcej, cała jego historia to w większości stawanie w opozycji do wartości, które obecnie sa przezeń deklarowane.

Ale.

To nie usprawiedliwia was do pisania głupot. Największe powstanie w dziejach naszego kraju, które oprócz poparcia Piusa miało równiez naprawde spore poparcie międzynarodowe (które, niestety, sprowadzało się do ogólnych deklaracji dyplomatycznych). Z perspektywy Piusa sprzyjanie zaborcom nawet głupie by nie było, choć oczywiście niewiele mógł zrobić, i jego krytyka - owszem - sprowadzała się do krytyki wytepienia kościoła katolickiego, ale sprzyjał on rówież Polsce.

"sumienie mnie nagli, abym podniósł głos przeciwko potężnemu mocarzowi, którego kraje rozciągają się aż do bieguna... Monarcha ten prześladuje z dzikim okrucieństwem naród polski i podjął dzieło bezbożne wytępienia religii katolickiej w Polsce"

Patrie z 2 maja 1864

Tak przynajmniej mozna przeczytac wszędzie. Może się mylę, nie jestem nieomylny. Ale wasze cytowanie (nawet własnymi słowami nie umiecie odpisać) z ...

...

eioby, świadczy raczej o tym, że wszystko można wam wmówić. Jak w porządny kościele, jak w hitlerowskich Niemczech, jak w Orwellu.

Byle "katole" sie pieniły z nerwów.
  • 2011-07-02 20:14 | Abdank

Mnie nie pytałeś o cytat tylko o informacje. A ja mam tę informację ze szkoły, gdzie uczono mnie historii. Na pamięć dokumentów papieskich się nie uczyłem.
    Ale widzę, że ktoś dał ci cytaty, więc już po sprawie.
  • 2011-07-02 20:41 | Zaratustra

Acha, acha. Na historii w szkole :) Jedzie mi tramwaj? :)

Mnie na historii o Piusie IX nie uczyli. Nie uczyli o nim nigdy, na pewno za PRLu (chyba, że siejąc propagandę, ale nie wiem, po co).

A Pan od historii przekazywał taką wiedzę, pamięci powinszować muszę.

Co do cytatu. Tak, ktoś mi go dał. Zapieniony ksiądz w sutannie w trakcie palenia flagi polskiej.
  • 2011-07-02 20:49 | Andrzej

I tak i nie. Nota na pewno nadszarpnie Rydzykowi opinię w Watykanie i u nuncjusza papieskiego w Polsce. Swoją drogą, jakie "plecy" w Rzymie musi mieć Rydzyk, jeśli na tyle sobie pozwala. Jeśli tak, Boże zmiłuj się nad Watykanem.
  • 2011-07-02 21:24 | Abdank

Nie wiem gdzie ci tam tramwaje jeżdżą, ale ja nie chodziłem do szkoły w Polsce, więc chyba i nasze programy nauczania trochę się różniły. O polityce papiestwa uczyliśmy się w 3 klasie szkoły średniej. Za to nie uczyli mnie zupełnie o demokracji socjalistycznej, za którą tęskni Tadeusz Rydzyk :)))
  • 2011-07-02 22:32 | Zaratustra

Acha, acha. W zagranicznej szkole byłeś, mówisz.

No to tak. Rydzyk to nie Pius IX. Trochę nie wiem, co on ma do tego o co pytałem. A poza tym: gdzie uczą demokracji socjalistycznej? To chyba jakieś zajęcia dodatkowe?

Dwa - jaki kraj, konkretnie? Bo jestem zainteresowany w jakim kraju mówi się o papiestwie w kontekście naszego kraju (który w dodatku nie istniał). Albo inaczej. W jakim kraju w ogóle o papiestwie się nawija w szkołach?

• 2011-07-02 22:36 | Zaratustra

Chyba sobie jaja robisz. Tam takich hate radio jest na pęczki.

Z tym, że tamtejsze "hate" nie jest wycelowane w żydów. Trochę dziwne by to było w tym kraju szczególnie.
  • 2011-07-03 14:12 | blo

Do MMK; jasne strony wyzwolenia są takie,że Niemcy po eksterminacji Żydów zabraliby się za eksterminację Polaków i dziś MMK do polityki już by nie napisał,bo nie byłoby narodu polskiego.A potem kolej na innych;Rosjan,Czechów itd.Jest różnica prawda?
  • 2011-07-04 00:05 | waldi

Czy Pieronek, mówiąc że ksiądz nie powinien wtrącać się do polityki, myśli także o sobie? Nigdy się nawet nie zająknął, że jego medialna aktywność to też polityka tylko w inną strnę, popierająca tych "słusznych". Zaiste Pieronek to wzór "obiektywizmu". Facet za grosz nie ma samokrytycyzmu.
  • 2011-07-04 02:58 | babcia

Problem Rydzyka jest do pewnego stopnia odzwierciedleniem słabości państwa i jego organów wykonawczych. Historia jego przekrętów, począwszy od nielegalnego handlu samochodami podczas pobytu w Bawarii (pracował tam przez pewien czas w Radiu Maria) aż po przywłaszczenie milionów złotych pochodzących ze zbiórki na Stocznię jest tego dowodem. Po drodze było nielegalne wywożenie obcej waluty za granicę na zakup sprzętu radiowego pod przyszłą rozgłośnię, a obecnie to chociażby nadawanie reklam, co jest niezgodne ze statusem jego rozgłośni. Wreszcie jego otwarty antysemityzm głoszony w eterze to sprawa podpadająca pod kodeks karny.

Powodów aby tego jegomościa postawić do pionu jest aż nadto i każdego zdrowo myślącego Polaka powinno zastanowić dlaczego Państwo nic z tym wrzodem nie robi? Majaczenie kolejnego dostojnika z tej samej organizacji, do której należy Rydzyk to potwarz rzucona polskim podatnikom, którzy padli ofiarami konkordatu i finansują ten cyrk!
  • 2011-07-04 12:19 | Eva

Kościół się coraz bardziej kompromituje.
  • 2011-07-04 22:33 | hager

TO MNIE BP PIERONEK POCIESZYL ,GDYZ Z POWODU SEKTY RYDZYKA ,W KTORA LATWO WSZEDL CALY KOSCIOL JA JESTEM JUZ POZA NIM -2O LAT UBLIZANIA LUDZIOM NAWET TAKIM JAK KS.TISCHNER TO DLA MNIE ZA DUZO .MAM WSTRET DO URZEDNIKOW PANA BOGA ,KTORZY JUZ DWUKROTNIE PROBOWALI WYRZUCAC MNIE Z KONFESJONALU Z POWODU BRAKU MILOSCI DO TEGO ZLODZIEJA BIZNESMENA .MAM DOSC .JAK MOZNA NIE WIDZIEC TEGO ,ZE TEN PARSZYWY FACET LAMIE WSZYSTKIE BOSKIE PRZYKAZANIA ?CZY KOSCIOL MA DLA NIEGO INNY DEKALOG ?A JA NA LODZIE .
  • 2011-07-05 01:16 | karul

I co co chodzi?

Ze z kultu nazikatolickiego wyziera cala prawda?

Ze dr Rydz faktycznie rzadzi polskojezyczna filia koncernu ponadnarodowego KRK bo odzwierciedla poglady 30-40% wyznawcow kultu Zydowki z bekartem?

To sa fakty, ktore wy, biedni mieszkancy Papiezowa, bedziecie musieli tolerowac przez nastepnych kilka pokolen. Przeciwnicy nazikatolicyzmu zas powinni emigrowac.

Kanada czeka, a w naszej telewizji nie zobaczycie NIGDY zadnego starego faceta ubranego w szaty czarownika
  • 2011-07-05 07:57 | Artur

Dopuki Rydzyk działa

nie ma Kościoła katolickiego w Polsce. Nie istnieje.
  • 2011-07-08 15:41 | sugadaddy

Jest tu taki jeden na Z, co to w kościele - jako instytucji - widzi samo dobro . Ale pojecia on nie ma jak faktycznie kościół dbał o Polskę i Polaków. Nie trzeba być uczonym,żeby wiedzieć czyich interesów,
    zobowiązany jest, kościół pilnować. I zawsze pilnował. O Polaków i owszem dbał, jeśli dawało to wymierne korzyści. Co do tego szarlatana z Torunia, to ma on skąd czerpać pełnymi garściami; co w okresie międzywojennym wygadywały - oczywiście bezkarnie - te bezczelne katabasy to się w głowie nie mieści. To jest długa tradycja rzadów watytkańczyków w kraju Polską zwanym - tutaj nigdy nikt im nie podskoczył i jeszcze długo tak będzie. Jest takie wydawnictwo pt." Na pohybel katolictwu" polecam temu koscielnemu idealiście na Z, może mu się horyzonty trochę poszerzą. ( w co osobiście wątpię bo bycie chłopskim filozofem jest stanem nie podlegającym zmianom.)
  • 2011-07-14 21:25 | Szanowny Władeczek ortograficznie piękną polszczyzną

objawił nam, że KRK był twórcą liberalizmu i feminizmu. Pierwsze jest w świetle Pisma grzechem, drugie w świetle historii - kłamstwem. Czekam niecierpliwie na dalsze rewelacje naszego katola.