Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Recenzja serialu: "Rodzina Borgiów", reż. Neil Jordan

(6)
Akcja „Rodziny Borgiów” rozpoczyna się w 1492 r. Leonardo da Vinci, Rafael Santi i Michał Anioł tworzą swoje najwybitniejsze dzieła.
 • 2011-07-01 11:19 | grzegi25

  To ma być recenzja?

  Najwyżej reklama serialu.
 • 2011-07-01 13:25 | pw

  Re:Recenzja serialu:

  Dokładnie tak. Nie prościej po prostu osadzić zwiastun ?
 • 2011-07-01 13:44 | Krzysztof

  Re:Recenzja serialu:

  tego nie pisał recenzent, to pisał copywriter. że też polityka tak obniża standardy....
 • 2011-07-01 21:08 | Jaf

  Re:Recenzja serialu:

  ... i potem będziemy się dziwić, że co czwarty maturzysta pada na egzaminie. Ciekawe, gdzie pani pisząca tę "recenzję" studiowała polonistykę na poziomie lekcji jęz. polskiego w liceum. U nas, w liceum (za czasów PRL, w latach 60.) polonistka zwracała baczną uwagę na małe formy, i można było nieźle oberwać jak się nie wiedziało co to jest notatka, informacja pisana, recenzja, przyczynek, streszczenie lub esej. No tak, ale teraz nie ma "Życia Literackiego", "Kultury" i trudno jest znaleźć wzory, na elementy analityczno-krytyczne i ocenę, a także rozpoznać funkcję informacyjną, postulatywną, wartościującą, itp. A może ta recenzja gdzieś istnieje?
 • 2011-07-03 11:23 | aras

  Re:Recenzja serialu:

  Kolumb wypływa na podbój nowego świata, upowszechnia się termin „makiawelizm".

  A TO CIEKAWE bo księcia Niccolo Machiavelli napisał dopiero w wieku XVI, to chyba niemożliwością jest upowszechnianie się terminu machiavelizm juz w 1492 :/. A recenzja do bani.
 • 2011-07-04 16:21 | Robert78

  Re:Recenzja serialu:

  Recenzja niby tak, ale serial jak najbardziej godny polecenia. Niestety niewiele jest takich w polskiej TV, więc naprawdę warto obejrzeć. Zresztą HBO generalnie dostarcza wartościowe rzeczy. Kolejny serial i kolejny sukces.