Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Proces Poczobuta: niewinny

(10)
Andrzej Poczobut nie pójdzie do więzienia ani nie zostanie posłany do kolonii karnej.
 • 2011-07-05 20:11 | maja89

  Zapewne bez wątpienia oczywista oczywistość - tak niechlujnej ramoty politycznej dawno nie widziałam !

  "Zapewne nie dlatego, że zabrakło dostatecznie obciążających dowodów jego winy - zniesławienia prezydenta Białorusi czy naruszenia jakiegoś tam porządku prawnego lub paragrafu.."

  "Zapewne więc nie było polecenia z góry czyli z Mińska (czytaj: od prezydenta) żeby Poczobuta skazać"

  "Bez wątpienia, zaangażowanie się wielu sił politycznych, Unii Europejskiej..."

  "Posłanie Poczobuta do kolonii karnej odbiłoby się szerokim echem. Lepiej więc odpuścić, uniknąć hałasu, a może nawet wywołać wrażenie, że sądy są niezależne, kraj demokratyczny..."

  "Ale byłoby dobrze gdyby Bruksela (czy ktokolwiek inny) nie dała się wziąć na lep..."

 • 2011-07-06 07:38 | warszawiak

  Re:Proces Poczobuta: niewinny

  Jagienka podzega jak zawsze
 • 2011-07-06 09:10 | MACIEK

  Re:Proces Poczobuta: niewinny

  MAM PROŚBĘ, NIECH SIĘ PANI RED. ZDECYDUJE CZY POCZOBUT ZOSTAŁ SKAZANY CZY NIE. RAZ PANI TWIERDZI, ŻE NIE ZOSTAŁ, NIECO DALEJ, ŻE ZOSTAŁ, ALE ŁAGODNIE. OTÓŻ W JEDNYM I DRUGIM PRZYPADKU NIE MA PANI RACJI. SKAZANY ZOSTAŁ - FAKT. NA TRZY LATA W ZAWIESZENIU NA DWA.OTRZYMAŁ WIĘC NAJWYŻSZY WYMIAR KARY, PRZEWIDZIANY W BIAŁORUSKIM KODEKSIE.
 • 2011-07-06 10:07 | warszawiak

  Re:Proces Poczobuta: niewinny

  Jestem pewny, gdyby Polska nie byla w Nato, Jagienka by nie podzegala.
 • 2011-07-06 11:20 | sugadaddy

  Re:Proces Poczobuta: niewinny

  Czy przypadkiem u nas w Polsce nie ma artykułów KK, mówiacych o "naruszaniu jakiegoś tam porządku prawnego lub paragrafu"właśnie w dziedzinie obrazy - nie tylko prezydenta, ale urzedasów w ogóle? Skad u Pani to pogardliwe stwierdzenie? Może lepiej byłoby opisać tą całą sprawę rzetelnie - co konkretnie napisał ten Poczobut, czy była to prawda,czy to co napisał naruszyło prawo obowiazujące na Białorusi itd. Bo ja w kółko słysze że ten demon Łukaszenka zamyka wszystkich, którzy się z nim nie zgadzają, w ciupie.
  A może jednak oni sie z nim nie zgadzają w sposób, który narusza obowiazujace tam prawo? Informacji na ten temat nie widać - może zwyczajnie byłoby to niewygodne i niepasujace do z góry założonej tezy? Oj Chrystusie narodów Polsko!
 • 2011-07-06 13:01 | Maciek 64

  Re:Proces Poczobuta: niewinny

  Tekst kompletnie nieprzemyślany. Z wieloma błędami logicznymi. Jak można pisać, że "posłanie Poczobuta do kolonii karnej....", skoro właśnie dowiadujemy się, że nigdzie posłany nie zostanie. Rozumiem "zamiar posłania Poczobuta...", ale posłanie? Poza tym jak można pisać i to w tytule, że jest niewinny i nie zostanie skazany, skoro sąd uznał jego winę i wymierzył mu wyrok - 3 lata w zawieszeniu na dwa. KOMPLETNE BZDURY.
 • 2011-07-06 14:38 | Maciek 64

  Re:Proces Poczobuta: niewinny

  Jeszcze parę uwag: proces nie miał charakteru pokazowego, bowiem toczył się przy drzwiach zamkniętych. Pisze Pani redaktor, że widocznie nie było obciążających dowodów, by Poczobuta skazać. Raczej by posłać do kolonii karnej, bo skazany został. I na koniec proszę nie obrażać obywateli Białorusi, bo czym innym jest przypuszczenie, że "jeśli choć część społeczeństwa tego kraju zmądrzała", a cała reszta to głupcy?
 • 2011-07-06 16:35 | hela

  Re:Proces Poczobuta: niewinny

  Dlaczego do tej pory nie zaprotestowała pani przeciwko oskarżeniu przez prokuraturę , Karola Litwina z Kielc, o podobne przestepstwo, za ktore grozi kara do 3 lat więzienia. Czy demokratyczne więzienie jest lepsze od Białoruskiego?. A w ogole, to na co Białorusinom taka demokracja.
 • 2011-07-06 17:27 | mz

  Re:Proces Poczobuta: niewinny

  Szanowna Pani nie bardzo rozumie o co w tym wszystkim chodzi. Został uznany za winnego, ale zawieszono wykonanie wyroku. Czyli jest załatwiony. Wkrótce skrytykuje prezydenta, nowy proces, skazanie i "odwieszenie" wyroku. A Łukaszenka zachował pozory. Ostateczne nie zamknął Poczubuta do kolonii karnej,
  ale nie zamknął represji. Z Europą Ł nie musi się liczyć, naród go popiera, opozycja jest marginesem. To zupełnie inna mentalność. W PRL opozycja miała oparcie w Kościele, który zawsze stanowił siłę z którą władza musiała się liczyć. Poza tym Polacy nawet pod zaborami i okupacją byli Polakami. A Białorusini? W ZSRR było im bardzo trudno zachować tożsamość, zmiany ustrojowe były mocno sterowane przez Rosję. Więc jeszcze upłyną dziesięciolecia, zanim tam coś się zmieni...
 • 2011-07-07 04:31 | Adam 2222

  A w PE premier Tusk chwalił się demokracją w III RP. Cenzor POLITYKI działa odkąd MSZ Sikorski napuścił ~13 tys Tomków z 13 spec służb do szukania "antysemitów" na Internecie

  W skasowanym liście napisałem ze MSZ III RP Sikorski miesza się w wewnętrzne sprawy Białorusi używając niektórych z Polonii. I tym powoduje nienawiść sąsiednich narodów do nas, Polaków. Jak się nie mylę to Sejm przeznaczył na to 80 mln zł