Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Kontrole celne na duńskich granicach

(8)
Oficjalnie chodzi o walkę z przestępczością. Ale są obawy, że chodzi o imigrantów.
 • 2011-07-06 10:00 | marmaid50

  Wstyd syrenki

  Syrenka jest cierpliwa, panie Adamie. Wiele doświadczyła w swoim długim życiu.Dwa razy odcięto jej głowę, a i to przeżyła. To się dopiero nazywa vis vitalis!Niedawno wróciła z podróży do Chin. Tam napatrzyła się pewnie na o wiele poważniejsze problemy niż postawienie kilkunastu celników na granicy duńsko-niemieckiej. Populistyczna Partia Ludowa dostała "swoją" kontrole granic w zamian za wsparcie drastycznego pogorszenia praw emerytalnych godzącego w jej własnych wyborców. Ale pewnie dlatego obecny rzad przegra jesienne wybory, a opozycja po przejęciu władzy przywróci status quo i celnicy zostaną wysłani "do domu". Jest jednak pewien pozytywny akcent w całej sprawie. Ruszyła dyskusja jak zwalczać zorganizowaną, ponadgraniczną przestępczość dla której "szefów" otwarte granice okazały się najlepszym prezentem jaki mogli otrzymać od losu.
 • 2011-07-06 14:12 | Andrzej

  Re:Kontrole celne na duńskich granicach

  Dania pewnie policzyła ilu emigrantów mieści się w jednym tirze.
 • 2011-07-06 21:00 | andrzej52

  Re:Kontrole celne na duńskich granicach

  Pamietam Danie jak nie była jeszcze w Schengen, z końca XX wieku. Widziałem dobre auta z otwartymi oknami na parkingach, przy domkach letniskowych (każdy Duńczyk taki ma) sprzet nie zabezpieczony, życzliwość mieszkańców miasteczek na Jutlandii, spokój, mury nie pobazgrane. Nie dziwię sie, że jak hołota z byłych demoludów najechała Danię to próbują bronić się. I tej hołoty nie musi być dużo, ale jest widoczna.
  Tydzień temu rozmawiałem ze znajomymi Holendrami o tym ca nasza TV pokazuje o Polakach w Holandii. To niestety prawda. Pija, jeżdżą samochodami po pijaku, nie pracują a korzystają z zasiłków itp. Oczywiście jest to garstka, Holendrzy o tym wiedzą, ale garstka widoczna.
  Dania ma krotka granicę lądową, może ją zabezpieczyć, inne kraje nie.
  Pozdrawiam
 • 2011-07-06 22:48 | białas

  Re:Kontrole celne na duńskich granicach

  Kontrola graniczna celna to termin umowny. Na pewno nie powoduje wprowadzenia wiz czy paszportów jako obowiązujące. Obecnie kontrola celna może byc prowadzona we wszystkich państwach strefy Schengen na terytorium całego państwa. Także w Polsce Służba Celna i Straż Graniczna posiadają takie uprawnienie. Miejsce kontroli jest obojętne. Zatem kontrola graniczna jest tylko takim symbolicznym pojęciem. Skutecznośc i aktywnośc służb celnych i granicznych to już inna bajka. Jak dobrze pamiętam to liczba celników i strażników granicznych w Polsce pomimo, że długośc granicy podlegającej stałej kontroli /zewnętrzne granice UE/ w istotny sposób się zmniejszyła /Rosja, Białoruś i Ukraina/, nie zmieniła się. A jeżeli już to w bardzo nieznacznej ilości. Ci f-sze muszą coś robic, a więc stworzono prawną możliwośc kontroli na terenie całego kraju. W przypadku SG utworzono nawet placówki SG wewnątrz terytorium Polski. Kontrola może zatem byc prowadzona bez szczególnych symbolicznych gestów politycznych /także w Danii/. Natomiast UE /i nie tylko/, jak nic nie się nie zmieni, musi problem "uzupełnienia" siły roboczej /pracowniczej/ rozstrzygnac. Na pewno będą to imigranci z innych krajów, głównie ubogich. Jak w przeszłości korzystało się z niewolników, kolonii to teraz trzeba zastanowic się nad zobowiązaniami wobec tych narodów. Oczywiście nie dotyczy to wszystkich państw europejskich. Jest to problem nie tylko UE.
 • 2011-07-07 15:39 | jvelzkeyek

  Re:Kontrole celne na duńskich granicach

  Związek Radziecki Bis


  Polski premier w europarlamencie zadowolonego udaje.
  Za udawanie, angielski europoseł premiera łaje.
  Angielskiemu polski europoseł wtóruje,
  za to, że premier kraju prezydencji zbyt dobrze się czuje.
  Peryklesem pociesza europosłów polski premier.
  W Unii musi być dobrze, bo Polska trzyma ster.
  Tymczasem Dania umowę z Schengen zrywa.
  Grecja od miesięcy krwawi i dogorywa.
  Portugalia, Hiszpania, Irlandia rozpoczęły dołowanie.
  Już wiadomo co za kilka miesięcy u nich się stanie.
  Tusk i Buzek przywożą do Unii solidarności ducha.
  Czy to znak, że trwa rozpierducha i zawierucha?
  Przed laty czar Związku Radzieckiego jak bańka prysł.
  Czy czeka to samo Unię, Związek Radziecki Bis?
  Tam gdzie; związki, wspólnoty, spółki i konkubinaty,
  Tam także; rozwody, upadki, odejścia i dramaty.
 • 2011-07-08 04:23 | Kolega królika

  Re:Kontrole celne na duńskich granicach

  Brawo Dania! Idea otwarcia granic zawarta w porozumieniu z Szengen to był jeden z najbardziej paranoicznych pomysłów jaki zafundowano podatnikom bogatych krajów Europy zachodniej. Czy któryś z krajów europejskich przeprowadzał chociaż referendum w tej sprawie pytając swoich obywateli co sądzą o tym pomyśle?

  Wychodzi na to, że bogate kraje Unii będą niedługo zmuszone do poważnej korekty swoich programów socjalnych. Jeśli tego nie zrobią to zostaną najechane przez hołotę wszelkiego sortu, która ma coraz większe roszczenia socjalne. Jak to mówią: apetyt rośnie w miarę jedzenia :)

 • 2011-07-19 23:08 | whopper

  Re:Kontrole celne na duńskich granicach

  Moim zdaniem Europa powinna się określić. Czy jest miejsce dla państw takich jak Dania, Grecja, Wlk Brytania. Wiem, że brzmi to naiwnie, ale jeżeli UE to projekt długofalowy i wymagający pewnej postawy mentalnej to czy jest sens współpracować z krajami nie przkonanymi do tej idei. Lepsza mniejsza Europa ale bardziej zintegrowana.
  A co do Danii - ja będę bojkotował tak jak kiedyś bojkotowałem Austrię:)
 • 2011-07-20 14:21 | cheeseburger

  Re:Kontrole celne na duńskich granicach

  No proszę, efekty tego bojkotu Austria odczuwa po dziś dzień!