Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

SLD i PSL chcą rehabilitacji polityków skazanych 80 lat temu

(12)
SLD i PSL chcą uznania za nieważne wyroków wydanych w tzw. procesie brzeskim. Pod projektem ustawy rehabilitującej dziesięciu parlamentarzystów II RP z Wincentym Witosem na czele, podpisał się cały klub SLD i połowa PSL.
 • 2011-07-07 13:53 | sugadaddy

  tylko przeszłość sie liczy

  Nam, Polakom, nigdy nie zabraknie pretekstów do grzebania sie w naszej - nie aż tak fascynującej jak to sie niektórym wydaje - przeszłości. Niektórym się także wydaje, że zajmowanie się tym co było jest ważniejsze od zajmowania się tym co będzie. Ot, taki feler narodowy.
  PS. Bogiem a prawdą, kogo to dzisiaj obchodzi?
 • 2011-07-07 17:25 | wladeczek

  Re:SLD i PSL chcą rehabilitacji polityków skazanych 80 lat temu

  sugadaddy ,bys sie zdziwil ile obcokrajowcow interesuje sie nasza historia ,nawet w tak durnym kraju jak usa .
  popeatrz sobie na zydow ,tylko i wylacznie przeszlosc tego narodu stanowi o ich terazniejszosci i przyszlosci.
  co do waldka pawlaka to niech on sie nie podpina pod p. witosa bo moglby mu buty polerowac ,panu pawlakowi blizej do rozy luksenburg i feliksa dzierzynskiego
 • 2011-07-07 19:28 | sugadaddy

  Re:SLD i PSL chcą rehabilitacji polityków skazanych 80 lat temu

  Co ma piernik do wiatraka? A po drugie to liczaca się większość obywateli USA nie wie co to jest Polska, ani gdzie jest ta Polska. Znają za to "polska kielbasa", ale z niczym tego raczej nie kojarzą - a jeśli już to z żarciem.
  PS. Powodzenia w grzebaniu się w przeszłości.
 • 2011-07-07 19:51 | Tenno

  Re:SLD i PSL chcą rehabilitacji polityków skazanych 80 lat temu

  Mnie i wielu innych. Proces brzeski był hańba i warto to naprawić.
 • 2011-07-07 20:31 | Artur

  Re:SLD i PSL chcą rehabilitacji polityków skazanych 80 lat temu

  Tak, Sanacja byla straszna. Zlamanie ustawy zasadniczej przez sfrustrowanego litwina okazalo sie tragiczne w skutkach. Kompromitacja kampanii wrzesniowej, okupacja, no i 50 lat polskiej wersji bolszewizmu. Ale inicjatywa SLD i PSL bylaby bardziej wiarygodna gdyby oba ugrupowania stanowczo domagaly sie ukarania Jaruzela i innych komunistow odpowiedzialnych za stan wojenny i zbrodnie komunistyczne.
 • 2011-07-07 21:09 | m.

  Re:SLD i PSL chcą rehabilitacji polityków skazanych 80 lat temu

  Obchodzi i powinno obchodzic... Tu wlasciwie nie chodzi o rehabilitacje nie zyjacych zreszta osób. Prze ostatnia dekade PiS wciskal kity o trdycyjnych wartosciach w przedwojennej RP, jakby nie bylo innych wzorców, niz Dmowski i Giertych praojciec. Przedwojenna lewica jest kompletnie zapomniana
 • 2011-07-07 22:02 | Anton

  Re:SLD i PSL chcą rehabilitacji polityków skazanych 80 lat temu

  Korfanty - nie zapomnimy ! Slazacy
 • 2011-07-07 22:04 | Anton

  Re:SLD i PSL chcą rehabilitacji polityków skazanych 80 lat temu

  Zeby wiedziec, dokad idziesz - musisz wiedziec, gdzie stoisz (kim jestes).
  Zeby to zrozumiec - musisz wiedziec, skad przybyles (znac swoja historie).

  Serd.pozdr.
  SLONZOK

  Vivat Silesia Superior !
  ... i Autonomia :)
 • 2011-07-07 22:05 | Anton

  Re:SLD i PSL chcą rehabilitacji polityków skazanych 80 lat temu

  Nie tylko lewica, tez rozsadna prawica.
 • 2011-07-07 22:39 | Matka

  Re:Filtry przeszlosci

  Artykul jest niezmiernie interesujacy, jestem w zupelnym niedowierzaniu ze nie ma dyskusji. Tak czy inaczej PRAWDA, tak zwana obiektywna, jak juz wiemy chyba nie istnieje, prawd jest wiele, tak wiele jak istot ktore jej doswiadczaja.
  Musimy byc bardzo ostrozni azeby historycy, ktorzy sie jeszcze nie gola nam nie kazali wierzyc w rzeczy o ktorych my nie mamy przekonania.
  Detale tego sporu zostawmy na pozniej - przypuszczam ze jest jakikolwiek powod ze widnieje w artykule ilustracja, zdjecie niemieckiego bombowca...

  Owszem, zawsze istnieja tematy, ktore z takich czy innych powodow zostaja wmiecione pod chodnik - Jedwabne, mniejszosci narodow, mniejszosci religijne, itd itd, teczki, komuna itd.
  Oczywiscie, zawodem historyka jest chyba dokopywanie sie do zrodel, i do interpretacji, ale chyba musimy uwazac w tej tendencji do wyginania historii w rozne strony.

  Co do samej metodologii falsyfikowania historii - ciekawa jestem dlaczego wpis Adama2222 zostal usuniety? Czy byl wulgarny?
  Czy moglibysmy ten temat troche przedyskutowac?
  Zauwazylam w roznych w pisach, ze Adam2222 jest czasami troche szorstki, ale nigdy nie zauwazylam zeby byl "niecenzuralny"....

  Kudos to Polityka ze ozywiony diaglog przez tyle lat!
  Pozdrawiam,
  Matka
 • 2011-07-15 10:07 | sugadaddy

  Re:SLD i PSL chcą rehabilitacji polityków skazanych 80 lat temu

  Szkolny błąd popełniaja ci, którzy mierza swoja miarą innych. W Polsce sporo ludzi nie wie kto jest prezydentem, a kto premierem. Nie jest to nasza specjalność, bo np.duża liczba Amerykanów nie wie kto jest ich prezydentem.
  Stąd, nainością jest wiara, że ludzie w Polsce wiedza cokolwiek o jakims przedwojennym procesie, czy kto to był Witos.
  A tak na marginesie, to właśnie jest przyczyną kompletnie zafałszowanego i niezgodnego z rzeczywistoscia poglądu na, głównie, współobywateli.Jestem oczytany, mam wykształcenie, orientuję się w sprawach krajowych i zagranicznych, wiem jak działa UE itd. Konkluzja - MY Polacy jesteśmy oczytani, wykształceni, itd. itd. a to się nijak ma do rzeczywistości.
  Nie sądz innych w/g siebie i swoich znajomych! Bądż realistą!
 • 2011-07-17 15:53 | Matka

  Re:SLD i PSL chcą rehabilitacji polityków skazanych 80 lat temu

  Daj spokoj sugardaddy.
  Skoro tylu ludzi historia Polski fascynuje to widocznie JEST fascynujaca.
  Moze lepiej ulegac inspiracji postaciami historycznymi niz siedziec w oszolomie przed telewizorniom.
  Popieram postulat rehabilitowania porzadnych ludzi.