Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

POLITIKA.pl - symulator polityczny

(4)
2011-07-10 14:42 | POLITIKA
Serdecznie zapraszam wszystkich zainteresowanych polityką do spróbowania swoich politycznych oraz dziennikarskich umiejętności w symulatorze POLITIKA.pl

Wyobraź sobie, że Polacy już dawno płacą podatek liniowy, a dyskutowany jest pogłówny. Małżeństwa homoseksualne zalegalizowano dwie kadencje Parlamentu temu, za sprawą premiera Adama Tęczy, zdeklarowanego geja. Traktat Lizboński odrzucono - mówiła o tym Monika Ojejnik w "Kropce w oczy". Takie rzeczy to tylko w świecie Politiki.

Ponad 50 tys. użytkowników: polityków, dziennikarzy i lobbystów biznesmenów walczy o władzę w wymyślonym świecie. Do tej pory odbyło się 9 rozgrywek, 54 sesje parlamentu, 27 prezydenckich kadencji, powstało 20 liczących się partii politycznych i kilkaset kanapowych.

W świecie Politiki zgłosić można każdy pomysł, zarówno zupełnie szalony, jak i żywcem przeniesiony z realnego świata. I takich jest zdecydowana większość: liberalizacja ustawy antyaborcyjnej, lustracja, in vitro, zaangażowanie w konflikty zbrojne. Wcale nie jest łatwo przekonać do swojej opinii kilkanaście tysięcy ludzi.

Paweł Stapf - twórca symulatora - zdradza też po cichu, że wielu uczestników gry loguje się z biur poselskich i partyjnych siedzib. Jako administrator ma dostęp do IP uczestników. Ale czy to sami politycy, czy asystenci trudno powiedzieć. - Ja od dawna coś takiego podejrzewam - wtóruje mu Wiesław, lat 47, były radny Platformy. Do gry wciągnął go syn student. Teraz grają obaj.

Wiesław zaapelował nawet na Hyde Parku do wszystkich graczy, że jeśli są wśród nich działacze PiS w realnym świecie, to powinni się ujawnić. Nie zadziałało. Jego zdaniem politycy mogą traktować grę jak poligon doświadczalny.

- Zdarza się, że jakaś idea czy afera pojawia się w grze, a za kilka dni słyszę o tym w telewizji. Normalnie deja vu.

Pod wpływem gry Wieśkowi wykrystalizowały się poglądy polityczne także w realnym życiu. Kiedyś był Platformersem, bo był taki letni – jak mówi – kompromisowy. Głosował, żeby nie tracić głosu, hołdował politycznej poprawności. W grze nauczył się wyrazistości, twardej obrony swoich racji. Zdecydowanie przesunął się na prawo.

Dziennikarka Monika Ojejnik z programu "Kropką po oczach" to alter ego Daniela, studenta politologii z Siedlec i redaktora strony NorthKorea.pl. Wszelkie podobieństwo postaci zamierzone. Bo bez TVN24, jak mówi Daniel, trudno sobie polityką wyobrazić. - Zaczynała w samych początkach parlamentaryzmu, jako młoda dziennikareczka Monisia. Potem jako Monika Ojejku prowadziła Kropkę w Politice na czacie. Ale, że czas w politice biegnie szybciej niż w realu (bo minęło już kilkadziesiąt, a nie kilka kadencji parlamentu) to teraz jest Moniką Ojejnik - Końciuciajło, kandydowała na urząd premiera, a że się nie udało, została rektorem Akademii Dziennikarstwa.

Drugie nazwisko stąd, że wyszła za Gerwazego, ultraprawicowego, podupadłego polityka. Końciuciajło dał ogłoszenie, że szuka żony do prania i gotowania. Ona go nazwała męską szowinistyczną świnią. On napisał dla niej wiersz…

link ----> http://politika.interia.pl/

Chętnie odpowiem na każde pytanie.