Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Surowe kary dla zabójców płodów

(12)
Rennie Gibbs została oskarżona o morderstwo, ale zbrodnia, którą rzekomo popełniła, w niczym nie przypomina zwykłego zabójstwa. Teraz grozi jej dożywocie w więzieniu w stanie Missisipi, a powodem jest urodzenie martwego dziecka.
 • 2011-07-11 09:13 | sugadaddy

  fanatycy

  Tak, niestety, sie dzieje gdy po władze siegaja fanatycy religijni. U nas produkuje się takich w szkołach niejakiego Rydzyka - po to te szkoły powstały. W świetle wydarzeń jak te opisane, powrót inkwizycji nie wydaje się wcale taką abstrakcją.
 • 2011-07-13 12:16 | georges53

  Re:Surowe kary dla zabójców płodów

  Najlepsza demokracja wita Was, wita Was!
  Ku chwale Ojczyzny.
  Dobrze Wam tak.

  P.S. ...a bedzie jeszcze lepiej...
 • 2011-07-15 09:11 | puzonik48

  Re:Surowe kary dla zabójców płodów

  Mamy swoich fanatyków religijnych ,niestety :(:(Rydzyk,Marek Jurek ,Giertych ,którzy nieustannie próbują zaostrzyć przepisy ,nie doskonałe ale będące wynikiem kompromisu.Pewnie w ślad za zaostrzeniem ,poszedłby zakaz wykonywania badań prenatalnych do których dostęp jest i tak utrudniony .Ale przecież ,to nie naród ! a wybrańcy od lewa do prawa dopuścili do tego ,że kler i jego wytyczne ,są przed nauką !W nieustającej dyskusji o aborcji ,środka ostatecznego zwalcza się nawet myśl o edukacji seksualnej ,o dofinansowywaniu środków antykoncepcyjnych o szerzeniu wiedzy o sposobach antykoncepcji itd.Nikt nie chce widzieć ,że młodzież dzisiejsza ,dorasta wcześniej fizycznie,niż psychicznie .Nikt nie podejmuje dyskusji o turystyce aborcyjnej,ale za to w telewizji lansuje się tatusia dziecioroba,który żadnej innej pracy poza płodzeniem dzieci się nie ima .Rodzina cieszy się już 10 potomstwa i wygląda na to ,że to nie koniec!:(:(W tym 5 chorych na serce!Są na całkowitym utrzymaniu państwa i oczywiście ,ciągle są niezadowoleni z wielkości tej pomocy !Aborcja po polsku ,to dzieci pomordowane ,wyrzucone na śmietnik ,upychane w beczkach ,spuszczane do kloaki :(:(Dla mnie zbrodnią jest nieodpowiedzialne sprowadzanie na świat życia.Aborcja jest złem i powinna być ograniczona do przypadków skrajnych a jedynym sposobem ograniczania ,jest wiedza o metodach i środkach antykoncepcji.
 • 2011-07-16 09:39 | MikołajPacynka

  Re:Surowe kary dla zabójców płodów

  Oczywiście masz racje. Ale Polska to ciemnogród, poczytaj co wypisują nastolatki na forach internetowcyh to złapiesz się za głowę. Chociaż słyszałem ostatnio historię, że znajoma ma koleżankę. Zaszła w ciąże i urodziła. Wyczytała gdzieś (!), że jak karmi piersią to nie zajdzie po raz drugi. No i ma teraz dwójkę. hahaha, no powiedzcie sami, gdzie ci ludzie mają głowę?
 • 2011-07-17 06:01 | Matka

  Re:Surowe kary dla zabójców płodów

  To straszne - stan Mississipi chyba dopiero mniej niz dwadziescia lat temu zniosl konstytucjonalnie niewolictwo.
  Pozniej niz wszystkie inne stany.

  Teraz zaczynaja swoje sredniowiecze - wczesniej niz inne stany...
 • 2011-07-17 08:28 | Berkano

  Re:Surowe kary dla zabójców płodów, INKWIZYCJA

  Gdy czytałam ten artykuł, to stwierdziłam, że w zasadzie jest o Polsce.
  I w Ameryce i w Polsce stosy nadal płoną. Kiedy czytałam o czasach Inkwizycji, o torturach i stosach, to zawsze zadawałam sobie pytanie, jak to było możliwe? Dlaczego ludzie nie zbuntowali się, nie ugasili stosów? Dzisiaj patrząc na sytuację w Polsce wiem dlaczego, bo zwykli ludzie byli takimi samymi tchórzami jak dzisiaj. Rządzą niestety religijni psychopaci(a nie nie rząd), a zwykli ludzie(mężczyźni w szczególności), to obojętni tchórze. Jak rząd podniósł cenę cukru, to na ulice wylało się tysiące zbulwersowanych mężczyzn, jak polskim kobietom odbiera sie prawa człowieka, upadla w biały dzień w imię kościelnego widzimisię, to ci sami mężczyźni nie robią NIC. A przecież upadlane są ich żony, córki i kochanki. Sytuacja i w Ameryce i w Polsce jest przerażająca, będzie jeszcze gorzej, bo ludzie na to pozwalają. Platforma Obywatelska mieni się partią nowoczesną i demokratyczną, to niech wreszcie tak działają. Jak chcą wygrać wybory, skoro różnej maści religijne oszołomy zgrupowani w parie i partyjki robią co chcą.
  Jest świetna okazja, żeby i PO i SLD zwarły szeregi i przegoniły wreszcie oszołomów, którzy sieją celowy zamęt w kraju i mieszają ludziom w głowach. Jak Tusk nie wykorzysta tego wariactwa do swojego zwycięstwa, to jest "cienki bolek"(sorry, to takie powiedzonko).
 • 2011-07-17 23:35 | Daria

  Re:Surowe kary dla zabójców płodów

  Kolejna odsłona WOJNY REPRODUKCYJNEJ mężczyzn z kobietami, w której każda z nas bierze udział - czy tego chce czy nie. Tymi biskupami czy prokuratorami mówiącymi o płodach i celowo pomijającymi przy tym nasze prawa kieruje nie konserwatyzm czy nadgorliwość - nimi kieruje mizoginia. Kiedyś tak długo propagowali kłamstwo że kobiety to "czarownice", aż umożliwiło im to mordowanie kobiet żyjących przed nami. Teraz przez propagowanie kłamstwa że kobiety to "morderczynie", szukają wszelkich sposobów by skazywać kobiety na dożywocie lub śmierć. Dlatego tak wiele kobiet odchodzi od wszelkich systemów wierzeń (tworzonych i zarządzanych przez mężczyzn) oraz walczy o polityczną władzę (parytety) - ponieważ jedyną obroną przed mizoginizmem i fanatyzmem jest posiadanie przez każdą z kobiet władzy umożliwiającej realną obronę własnych praw.
 • 2011-07-18 09:33 | Berkano

  Re:Surowe kary dla zabójców płodów

  dokładnie, nie mogą już bezkarnie palić kobiet na stosach, to będą je bezkarnie więzić i upadlać.
  Przy tym całym horrorze przerażająca jest ignorancja wiekszości kobiet-Polek w szczególności i totalnej obojętności mężczyzn. Chyba, że mężczyznom jest to na rękę, mogą mieć przez to bezwzgledną władzę nad kobietami.
 • 2011-07-20 00:08 | camel

  Re:Surowe kary dla zabójców płodów

  Ależ nie jest tak. Polacy mają to dokładnie, głęboko w d... doputy rzecz ich nie dotyczy. Jeśli ich dotknie, będą beczeć, ale niczego nie ugrają bez wsparcia. A wsparcia nie będzie, bo wszyscy inni mają to głęboko... da capo al fine. Do działania trzeba społeczeństwa na o wiele wyższym etapie cywilizacyjnym, a przecież mamy kościół, który od przedszkola dba o to, aby nikt umysłowo nie wyrósł ponad jasełka. Będzie tylko gorzej.
 • 2011-07-20 23:17 | Re

  Re:Surowe kary dla zabójców płodów

  Chwila, chwila. Spontaniczny ruch na rzecz referendum w sprawie aborcji miał 1,7 mln podpisów Polek i Polaków. To był największy ruch społeczny III RP.
  Referendum nie było tylko z jednego powodu - ponieważ kler z rządem wprowadzili ustawę bez liczenia się z głosami 1,7 mln obywatelek i obywateli w sprawie. I jeszcze nazwali to kłamliwie "kompromisem" - ponieważ od początku planowali wprowadzić obecnie rozpatrywaną ustawę "bezkompromisową" - czyli redukującą Polki i Polaków do bezmyślnie kopulującej i reprodukującej się masy ciemnoty. Chcesz być jej częścią? Nie sądzę. K a ż d e totalitarystyczne działania rządów były obalane przez społeczeństwa nimi dotknięte.
 • 2011-07-22 21:39 | jerzy.n19

  Zabić płód, a czy można zabić macicę?

 • 2011-07-22 22:09 | jerzy.n19

  Zabić płód, a czy można zabić macicę?

  Nie, macicę można w razie konieczności tylko usunąć.
  Najpierw daliście sobie, ludzie, wmówić, w czym niemały udział naszego najnowszego Błogosławionego, opomnikowanego już za życia, czemu z bogobojną skromnością nie śmiał się sprzeciwiać, że kilka komórek, a nawet zygota przed podziałem, to jest Człowiek. No, dziecię niewinne...
  Rozumowanie typowe dla religijnego "i stało się". Nie było żadnej ewolucji, wielkiego wybuchu, żadnych procesów trwających w bardzo różnych miarach czasu! "STAŁO SIĘ"!
  Poddaliście się tej logice? Rozum i wiedza, choćby z gimnazjum wyniesiona, nie kazały Wam protestować?
  No, to jest, jak jest.