Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Notable imperium Murdocha przed komisją Izby Gmin

(4)
Miliony ludzi przykuła do telewizorów transmisja na żywo z przesłuchania wielkiej trójki: Ruperta Murdocha, jego syna Jamesa, i ich bliskiej współpracownicy Rebeki Brooks. W Australii, skąd wywodzi się Murdoch senior, twórca potężnej globalnej korporacji, wydarzenie zgromadziło tyle widzów co ślub Kate i Williama.
 • 2011-07-20 12:00 | Vera

  A Murdoch wszystko czyta i pamięta

  Trzeba być ostrożnym w słowach. Bo kiedy już go całkiem wyrzucą z Anglii to może Murdoch kupi Politykę. Więc na zapas lepiej się nie narażać.

  Bo tak na prawdę to chyba oglądaliśmy dwa różne przedstawienia. Według mnie to raczej klapa, klęska i poniżenie wielkich bonzów. Koniec epoki (oby). I nawet ta chińska żona, której bez Viagry nie razbieriosz pasuje jak ulał czyli usikał.

  Ale ważniejsze wydają mi się społeczne konsekwencje albo katastrofa całej brytyjskiej klasy politycznej w jej konserwatywnym wydaniu. Na razie wygląda to na ośmieszenie i załamanie neoliberalizmu, zapoczątkowane nieszczęściami Thatcher-yzmu. Tylko, czy to jest klamra spinająca cały okres, trudno jeszcze powiedzieć. Jest pewnie szereg osób, które lepiej potrafią ocenić to w perspektywie rozwoju czy upadku całego imperium. Ciekawe też, czy ta afera zbliży Brytyjczyków do Europy. Widać jednak, że polityczny i ekonomiczny neoliberalizm - tak jeszcze kochany w PL - bardziej wcześniej niż później kończy się wynaturzeniami. Zaskakuje przy tym obserwacja, że mniej przepisów nie prowadzi automatycznie do większego poszanowania prawa. Ci, którzy mają już wszystko zawsze znajdą metodę żeby mieć więcej. I uważają, że stoją ponad prawem.

  P.S. do skrupulatnych: Zarzut ostrożności to żart. Zamiast wymyślać mi od idiotek, napiszcie coś lepszego.
 • 2011-07-20 13:25 | warszawiak

  Re:Notable imperium Murdocha przed komisją Izby Gmin

  Dla mnie to nie jest afera.
  Np, amerykanska agencja NSA rowniez hakuje i przez dziesieciolecia. Przechwytuja (hakuja) ponad 7 milionow prywatenj korespondencji kazdego dnia. I co ? Nie ma sknadalu dlatego ze Murdoch nic od niech nie kupil !

  W Brytani politycy pod pretekstem any terroryzmu dali policji nieograniczone prawo do hakowania. A ci postanowili sprzedawac pozyskane informacje.

  To nie jest wiec afera medialna to jest afera policyjna. I polityczna bo politycy nie potrafili nadzorowac ani rozliczac.

  Murdoch jest oczywisce winny za kupowanie informacji od policji. Bo na pewno wiedzial jak zostaly zdobyte.

  Ale nie miejmy zludzen. W Polsce, 12 sluzb specjalnych hakuje kazdego i siebie samych na wzajem. Pozatym podsluchiwanie niczym sie nie rozni od filmowania. Kamery sa wszedzie. A katolikow nawet nie trzeba hakowac. Sami donosza przy spowiedzi.

 • 2011-07-21 00:18 | atsamo

  Re:Notable imperium Murdocha przed komisją Izby Gmin

  "Wielka trójka to waga ciężka. Czuło się, że mimo wszystkich kłopotów, w jakie popadli, trzymają się mocno. Teraz będą powoli schodzili z lodu w nadziei, że nie pęknie."

  Ta metafora z cienkim lodem, na którym Murdoch'owie i Brooks trzymają się mocno (sic!) jest tak cienka jak ten lód. A poważnie to chodziło o tzw. "cash cow" czyli bardzo dochodową telewizję BSkyB, której Murdoch'om nie udało się kupić, a właściwie dokupić brakujące 61% udziałów tej telewizji. Tu Murdoch senior przegrał z kretesem i nie zanosi się na to aby zdołał powiększyć swe mediale imperium w Wielkiej Brytanii. Ponadto, w USA i Australii ten magnat prasowy może mieć podobne kłopoty jeśli okaże się, iż tamtejsze media należące do jego koncernu stosowały podobne kriminalne metody zbierania infomacji jak czyniła to jego brytyjska bulwarówka "News of the World".

 • 2011-07-21 11:51 | Cegla

  Re:Notable imperium Murdocha przed komisją Izby Gmin

  Murdoch ma 80 lat i Chinke zone oraz dzieci z nia. Chinka jest zona Murdocha juz 12 lat. Jest mloda i po mezu przejmie prawdopodobnie firme. Australia ma juz doswiadczenie w tej dziedzinie, kiedy to Chinka Rossy przejela majatek starego schorowanego Hunckoga potentata kopalnianego.

  To, ze ktos zaatakowal Murdocha na sali rozpraw, a zona go obronila, to tez moze byc ukartowane, dla potwierdzenia, jak bardzo jej na nim zalezy. Ocenial to niestety nie tylko sam Murdoch. Ludzie na takich poswieceniach dla starych, forsiastych mezow sie znaja.

  Murdoch jest potentatem swiatowym. On ma dzisiaj 80 lat i ten jego swiat moga przejac w swoje rece Chiny, ktore moga zaczac wodzic Anglosasow za nos. Lepiej juz sie zabezpieczyc i pomyslec o przyszlosci.

  Kosci zostaly rzucone. Moze madrosc zwyciezy ?