Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Literatura mafijna: straszny jest ten świat

(3)
Kurs franka w Polsce, niemiecki biznes gazowy i grecki kryzys. Śmieci w Neapolu, rumuńskie szwalnie i strzelanina w Duisburgu. Według znawców mafii to jeden łańcuch zdarzeń.
 • 2011-07-22 10:39 | Vera

  Polak największy na świecie

  Dobrze byłoby, gdyby autor troszkę wyraźniej pokazał swoje stanowisko. Bo jak na razie to cały artykuł, to jedno pasmo narzekania i użalania, że świat nie chce pisać o Polakach. Bo przecież wszystkie te książki powinny zaczynać się od Polski, mówić o Polakach i kończyć na Polsce. Główny wątek artykułu: Urodził się w Polsce, pochodził i pierdział po polsku. Główny zarzut dla Escobara: Mało wiedział o Polsce. Jak można. Mafia a sprawa Polska. W skrócie: Kompleksy kompleksy kompleksy.
 • 2011-07-22 12:10 | myszvolvo

  Re:Literatura mafijna: straszny jest ten świat

  >"Przytoczone w książkach fakty są prawdziwe, autorzy nie musieli ich kreować."
  >"Gdyby zebrać relacje wszystkich wymienionych autorów, wyłoniłby się straszny obraz współczesnego świata"

  Więc nie ma co "gdybać".
  Współczesny świat jest w dużym stopniu dotknięty cuchnacą gangreną.
  Nadszedł czas na leczenie i prewencję.
  Jeśli chcemy żyć w zdrowym świecie, to bez kilku amputacji się nie obejdzie.
 • 2011-07-23 17:44 | Dan

  Re:Literatura mafijna: straszny jest ten świat

  "To jej sześciu młodych członków w niemieckim Duisburgu zostało podziurawionych kilkudziesięcioma pociskami, a na koniec każdy dostał jeszcze strzał w głowę. Sprawców nie schwytano,..."

  Pan Piotr Pytlakowski nie poinformował, że jednak sprawcy zostali schwytani i osądzeni (dożywotnie więzienie otrzymało osiem osób). Dokładniejsze informacje można uzyskać m.in. w "Corriere della Sera" z dnia 12 lipca 2011.