Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Podatek Belki bez zmian

(5)
Obchodzenie podatku Belki nie zostanie na razie zakazane. Wciąż zatem będą korzystać sprytni, a tracić mniej zorientowani w finansowych tajnikach.
 • 2011-07-26 08:23 | MMK

  To państwo zmusza obywateli do wysilienia się aby płącić mniej.

  "Kombinować wciąż można. Obchodzenie podatku Belki nie zostanie na razie zakazane."
  Dlaczego kombinować (co ma negatywną wymowę) ? Nie płacenie podatku Belki jest legalne i wg wielu całkiem rozsądne. Jeśli ktoś uważa, że państwo pożerajace prawie połowę dochodu obywateli, jest dalej ubogie, może płacić podatek Belki, czy wręcz oddać swe dochody w darowiźnie na US.

  "Wciąż zatem będą korzystać sprytni, a tracić mniej zorientowani w finansowych tajnikach."

  No bez żartów. Finansowe tajniki zaczynają się znacznie dalej, niż wybór pomiędzy płaceniem "belki", a zostawieniem tych środków swojej rodzinie.

 • 2011-07-26 18:52 | Tenno

  Re:Podatek Belki bez zmian

  Polska...szkoda nawet komentować.
 • 2011-07-26 20:08 | peter

  Re:Podatek Belki bez zmian

  jak tylko sa mozliwosci to warto korzystac, lokaty sa bezpieczne, i niektore oferuja naprawde dobry procent, ja jestem zwolennikiem lokat z Getin, mocno sie trzymaja w czolowce rankingow
 • 2011-07-26 21:26 | MMK

  Na jakie gest możńa liczyć przy aktualnych partiach w sejmie.

  "Nie chodzi o jej całkowitą likwidację, bo nie ma co liczyć na taki gest jakiekolwiek rządu, bez względu na skład partyjny"

  Przy aktualnym składzie partyjnym ("liczy się tu i teraz") oraz stanem finansów państwa - na pewno. Zresztą nawet hipotetyczny liberalny gospodarczo rząd najpierw by pousuwał/zmniejszał znacznie bardziej szkodliwe podatki - np absurdalnie skomplikowany podatek od pracy (ZUS + składka zdrowotna + cała reszta).


 • 2011-07-26 21:40 | MMK

  Pomysły jak chroniąc małych ciułaczy jednak ich zgolić zatrudniając więcej urzędników.

  "Dziś podatek Belki muszą płacić nawet ludzie ubodzy, bo nie ma możliwości uwzględnienia go w ramach kwoty wolnej przy rozliczaniu PIT. Brakuje również progu oszczędności, poniżej którego można by zostać zwolnionym z tej daniny. Podatek pobierany jest automatycznie przez bank i od razu odprowadzany do fiskusa. Dla skarbu państwa to oczywiście najprostsze i najbardziej efektywne rozwiązanie. Ale dla obywateli niekoniecznie."
  Pragnę zauważyć, że podatki, które pobierane są automatycznie i bez ingerencji urzędniczej są dobre dla obywateli z co najmniej dwu powodów: kosztują mniej niż urzędnicy, nie ma tu możliwości korupcji zaburzającej uczciwym wolny rynek.

  Zanim zaczniemy (co sugeruje autor) ustalać w ilu bankach obywatele mają i jakie oszczędności (co przy możliwości posiadania kont w wielu krajach nie jest trywialne), proponuje zredukowąć PITy do banalnego zestawienia dochodów które komputery US przeliczałyby na podatek, zamiast akutalnego cyrku, dziesiątek deklaracji i setek pozycji w nich i tysięcy praktykantów klepiących do komputerów z błędnie wypełnionych PITów to co firmy i tak _elektronicznie_ przesyłają do ZUSu.

  Ponadto jak znam życie, to się okaże, że najbogatsi to nie mają żadnych oszczędności i cały ten pomysł, znów - rykoszetem, trafi w tych których miałby chronić - czyli najbiedniejszych, ciułających w polskich bankach - bo tych najłatwiej zgolić.