Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Kawiarnia literacka

(3)
Dziwna nastolatka w pociągu, dzielimy stolik w wagonie bez przedziałów.
 • 2011-07-28 13:13 | ivo

  zabawy z bronią

  Szwajcarii hitlerowcy nie zaatakowali, rzekomo dlatego, ze tam w kazdym domu stala strzelba... W Norwegii, tez stala, ale sie odwazyli... A wiadomo, jak w pierwszym akcie na ścianie, ona wisi to kiedyś wypali... No i wypaliła, a nawet zaterkotała, terkotała dobrze ponad godzinę, to musiało być piękne widowisko! Nic dziwnego, że inspiruje to ludzi wrażliwych i na piękno wyczulonych. "Prawdziwie polski" poeta Rymkiewicz, naczelny nekrofil "IV RP", mógłby dostać nawet czegoś w rodzaju orgazmu... Przypomina mi się pewien wiersz Miłosza (poeta mniej "polski"), o tym, że dobro nigdy nie będzie tak piękne jak zło, nic nie przebije spektaklu burzonych i palonych miast, stosów trupów, huku wybuchających bomb... Cóż za gatunek nam się trafił...
 • 2011-07-28 14:01 | ivo

  Re:Kawiarnia literacka

  Ale w końcu piękne, co autor napisał. Ci co czytają Rymkiewicza też twierdzą, że pięknie pisze... Nie pozwala to na jednoznaczne interpretacje i skutecznie odbiera nadzieję, że jakakolwiek piękna cecha człowieka (talent, wrażliwość) pozwala wyrugować zeń jego jungowski "Cień", zło, zagubienie, alienację, czy co tam jeszcze. Ameryki nie odkrywam, takie tam refleksje...
 • 2011-07-30 04:31 | Abdank

  Re:Kawiarnia literacka

  Jeśli w ogóle światło się czymś od ciemności różni.
  ***
  Kiedy był Pan gorącym wyznawcą Forum Frondy, widział pan różnicę. Podobnie jednak jak inni forumowicze nazywał pan ciemność światłem, a światło ciemnością.