Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Cypr i problemy strefy euro

(6)
Problemy strefy euro mnożą się w zastraszającym tempie. Cypr może być kolejnym kandydatem do bankructwa, a jeszcze niedawno stawiana za wzór Słowenia wpędza się w poważne kłopoty.
 • 2011-07-28 19:23 | Tenno

  Euro

  Panie Premierze, kiedy wejdziemy do strefy euro? Mówił Pan, że będzie to dla nas zbawienne.
 • 2011-07-28 20:30 | Stara Europa

  Re:Cypr i problemy strefy euro

  Niemcy tez chca powrotu D-Mark, Francuzi sami nie wiedza czego chca, Wlosi plajtuja itd. Niech kazdy wbije sobie raz na zawsze do glowy: rozpad strefy Euro to powrot polityk narodowych w najsilniejszych panstwach czlonkowskich juz bardzo wtedy luznej Unii, zmiana ukladu Schengen, potezne ciecia w systemie finansowania CAP i polityki spojnosci - na czym Polska tylko i wylacznie sie aktualnie opiera, jak Hiszpania 20 lat temu - oraz zamykanie na nowo rynkow pracy w starej UE (jak Dania dzis postepuje z Schengen - niby kontroli na granicy nie ma, ale 100 m za nia juz jest, jako "wewnetrzna celna dunska"). A teraz prosze sobie wyobrazic miejsce Polski w hierarchii panstw Europy, z porzadnie okrojonymi dotacjami, z masowo biurokratycznie ograniczonym rynkiem pracy dla Polakow np. w Niemczech, z mocno oslabiona zlotowka.

  Czytajac na polskich forach internetowych te fale drwin i szyderstw z Euro i Unii Europejskiej ("eurokolchoz" itp.) i jednoczesnie informacje o 67 MILIARDACH EURO, ktore Polska DOSTANIE W PREZENCIE (wg traktatow) w nastepnych latach z tego "bankrutujacego, socjalistycznego eurokolchozu", ma sie ochote zalozyc taka europejska Tea-Party i wrzeszczec jak ci kretyni w USA: "Dosc marnotrawstwa na socjal dla poludnia i wschodu! Biedny ale cwany Grek czy Polak niech zdycha, co nas, podatnikow ze Starej Europy to obchodzi!"

  Cos w tym jest, prawda? Zreszta poczekajmy na budzet EU od 2020.
 • 2011-07-29 10:13 | warszawiak

  Re:Cypr i problemy strefy euro

  Oczywiscie ze nie tylko swinie.
  System zachodni oparty byl przez stulecia na kolonialnym zlodziejstwie i niewolnictwie. Po skonczeniu sie tych dobrodziejstw zaczeli bezlitosnie wykorzystywac kredyt az wyczerpali wszelkie limity. Zdolali jednak otumanic Polske i Europe Wschodnia i wciagnac do swego systemu z basni i bajek.

  Polska rowniez stoi nad krawedzia. To tyko kwestia czasu i dolaczy do swin.
 • 2011-07-29 10:24 | warszawiak

  Re:Cypr i problemy strefy euro

  To jest 67 mld zl nie Euro. I nie jest to prezent. Polska wplaca do kasy Uni i dostaje dotacje na inwestycje, lub konkretne cele. Juz po 2013 Polska bedzie wiecej wplacala niz bedzie dostawala. Porpagandzisci Uni nie pisza o polskich wplatach. Zapominaja ? Cena jest calkowita utrata niepodleglosci.

  Podbno Unia finasuje obecny program autostradowy w 80%. Po zakonczeniu budowy uzytkownicy beda placic za przejazd. A wiec jak zaplacisz 5 zl za przjazd 4 zl pojdzie do Uni, 1 zl do skarbu panstwa. Tak darowizny pracuja.
 • 2011-08-01 22:21 | camel

  Re:Cypr i problemy strefy euro

  " Cena jest calkowita utrata niepodleglosci. "

  To bzdura, ale też Polska jest już niepodległa ...od rozumu. Nie istnieje nic takiego jak całkowita niepodległość, to po pierwsze. Po drugie całkowita wolność dla naszej klasy rządzącej to coś, czego poważnie należy się obawiać patrząc na to, jak nam ona kraj urządziła. Po trzecie to dobre dla Polski, kiedy Unia zmusza nasz kraj do zrobienia czegokolwiek pożytecznego. Bez tego wszystkie pieniądze byłyby przeżarte na przywileje dla wybranych, utopione w błocie lub przekute w pomniki smoleńskie. A tak przynajmniej COŚ powstaje.

  "Juz po 2013 Polska bedzie wiecej wplacala niz bedzie dostawala."

  Nie podoba mi się to podejście żebracze - zawsze z wyciągniętą błagalnie ręką. Tylko to nam się opłaca, kiedy ktoś nam daje. Jak się okaże, że i my mamy wziąć udział w ciężarach wspólnoty, to wspólnota okazuje się już zła, niedobra, niekorzystna. Trochę nie znajduję określeń na tę żebraczą prostotę rozumowania.
 • 2011-08-01 22:39 | camel

  Re:Cypr i problemy strefy euro

  Daj spokój z tymi bajkami. Proszę dokształć się. Kolonializm wcale nie okazał się taką żyłą złota. Polska zaś nie jest bogatym krajem, który trzeba było "otumianić" i wciągać do systemu. Mogła zostać za żelazną kurtyną. Nie jestem pewien, czy Francuzom lub Niemcom finansującycm dolce vita Polaków byłoby od tego gorzej, bo Polakom na pewno.

  Polska stoi nad krawędzią, bo ma bezdennie głupie elity i leniwy narodek, który nie pracuje, tylko wykorzystuje socjal, przywileje, dopłaty, fundusze. Jak długo można żyć za cudze i pożyczone? Pewnie długo, bo "Polak potrafi".

  Francja, Niemcy, Anglia sobie poradzą, nie martw się o nich. Lepiej walcz z poręcznym zestawem polskich bajek, jak to cały świat się bogaci z wyzysku Polaków, bo te bajki tylko wspierają postawę roszczeniową w naszym narodzie i blokują wszelkie próby naprawy.

  Wszelki dobrobyt pochodzi tylko i wyłącznie z pracy. Nasze narodowe przekonanie, że wszelkie bogactwo pochodzi ze złodziejstwa, bardzo przeszkadza nam w wybiciu się na niezależność materialną, bo gloryfikuje je [złodziejstwo] i obniża wartość pracy. Masz pole do popisu, zwlaczaj ten mit w swoim środowisku a położysz maleńką cegiełkę na drodze Polski do dobrobytu i większej niepodległości.