Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Recenzja książki: Oscar Lewis, "Dzieci Sancheza"

(2)
Lewis odtworzył skomplikowane relacje świata bez pieniędzy, w którym wszystko kręci się wokół pieniędzy.
 • 2011-07-30 10:24 | ivo

  Czy aby szerokie echo?

  Mam wątpliwości, czy drugie wydanie odbije się "szerokim" echem... Trzeba by zdefiniować, co to znaczy określenie "szerokie" w tym kontekście. Przypominam, że żyjemy w społeczeństwie, gdzie blisko 70% populacji PRZYZNAJE SIĘ, że nie tyka żadnej książki. Nie znam dokładnie tych badań, ale można by sie zastanowić:
  - ile procent się nie przyznaje?
  - ile procent przez książkę rozumie coś co nią nie jest?
  - ile procent czyta coś co można nazwać poważną literaturą, a nie czytadłami, Grocholami, książkami fantasy, kryminałami, historiami o Janie Pawle II (z całym szacunkiem dla bohatera), "Nauką Excela dla opornych" itp.?
  Obawiam się, że odpowiedź na ostatnie pytanie przyniosłoby zatrważająco niski odsetek...
  Ponawiam pytanie, co znaczy w tym kontekście "szerokie echo"?
 • 2013-12-10 00:08 | Edyta

  Re:Recenzja książki: Oscar Lewis,

  Oscar Lewis był antropologiem kulturowym (nie socjologiem!) i jego książka jest wybitnie antropologiczna. Taki szczegół. Po kimś kto się bierze za pisanie recenzji spodziewałabym się jednak większej dbałości.