Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Po Grecji Hiszpania

(2)
2011-08-05 10:50 | jvelzkeyek
Co najmniej 20 osób, w tym siedmiu policjantów, zostało rannych wczoraj wieczorem w Madrycie, podczas starć między protestującymi z ruchu "oburzonych" a siłami porządkowymi. Hiszpańska policja przez trzeci dzień z rzędu zabroniła manifestantom wstępu na plac Puerta del Sol, by uniemożliwić "oburzonym" ponowne rozbicie namiotów i osiedlenie się na placu.

Po Grecji Hiszpania

Policja wszędzie demokracji broni.
Winni zapaści zawsze są oni.
Oni; znaczy władcy ludów,
którzy by przewodzić imają się cudów.
Biedne Południe sygnały na Północ wysyła,
że w ludzie drzemie ogromna siła.
Policyjne pały, gaz, kopniaki i szturchańce.
Nie pomogą na ludowe szańce.
Wsłuchujcie się w ludu oburzenia głosy,
wszak do niego należą także wasze losy.

Tagi: demokracja Hiszpania lud
  • 2011-08-06 05:03 | Cegla

    Re:Po Grecji Hiszpania

    Ile kosztuje panstwo ?

    Produkcja tak w zasadzie przeniosla sie do Azji i do Ameryki Poludniowej. Tym sposobem podatki nie wystarczaja na obsluge panstwa. Panstwa, czyli wszystkich rzadowych pracownikow oraz wszystkich organizacji ponadpanstwowych, do ktorych dane panstwo nalezy. O tych wydatkach zadne panstwo nigdy nie mowi. Pastwo mowi tylko o wydatkach na zdrowie, szkolnictwo i armie czasami. Pieniadze na to i na doinwestowanie np. bezrobocia, kursow, roboty publiczne i badania naukowe pozycza. Pozycza z prywatnych bankow, ktore dla danego panstwa emituja pieniadze. Procenty sa bardzo wysokie.

    Najwazniejsze jest w takim razie zasadnicze pytanie - ile kosztuje obsluga kazdego panstwa w calosci ? Podatnicy wiedza tylko czasami, ile zarabia premier, prezydent czy posel albo komentant policji. Wydatki calosciowe na utrzymanie panstwa nie sa nigdy podawane, a to jest bardzo wazne !!!