Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Potężna erupcja słoneczna

(2)
2011-08-10 22:06 | Irek
Potężna erupcja słoneczna

Wybuch na Słońcu sprzed tygodnia nie spowodował dużego trzęsienia ziemi, ale ci co śledzili aktywność sejsmiczną Ziemi z pewnością zauważyli że liczba i siła słabych trzęsień ziemi w tym czasie silnie wzrosła, szczególnie w południowej Europie dało się to ludziom we znaki.

Mieliśmy szczęście że w tym czasie Ziemia znajdowała się w takiej pozycji w stosunku do innych planet, że poziom Tla Grawitacyjnego był niski.

To jednak się raptownie zmieni gdy 18.08.2011 Wenus Ziemia Merkury i Słońce ustawia się względem siebie w jednej linii. Już parę dni przed tym zdarzeniem zacznie rosnąc poziom Tla Grawitacyjnego. Przy odrobinie pecha doprowadzi to już bezpośrednio do całego szeregu geofizycznych efektów na Ziemi. Jeśli do tego dojdzie jeszcze silny wybuch na Słońcu to efekty te mogą przybrać wymiar katastrofalny.

O tym jak to może przebiegać mogą się przekonać niedowiarki jeśli prześledzą co zdarzyło się w ostatnich dniach na Słońcu.

Najpierw zobaczmy video przedstawiające rośniecie plamy słonecznej o numerze 1263 w miarę tego jak zbliżała się ona do linii łączącej Saturna Słońce i Jowisza

http://spaceweather.com/images2011/07aug11/ar1263.gif?PHPSESSID=p0tg2df0a86kiku85leddii195

Jak to się kończy jeśli plama słoneczna znajdzie się dokładnie w linii łączącej kilka planet pokazał wczorajszy wybuch tejże plamy, który był największym z dotychczasowych wybuchów w aktualnym cyklu słonecznym.

http://spaceweather.com/images2011/09aug11/cme_c3.gif?PHPSESSID=hkl9agc9a2m1qkf0034doukfi3

Na szczęście nie był skierowany w kierunku Ziemi. Znowu mieliśmy fuksa.
 • 2011-08-21 07:55 | Irek

  Re:Potężna erupcja słoneczna

  Koniunkcja Wenus, Merkurego i Ziemi pokazała, tym razem w sposób ostateczny, prawidłowość mojej teorii.

  Dokładnie w tym dniu zaobserwowano w centralnej części Słońca powstanie nowego rejonu plam słonecznych.. Dokładnie tam gdzie przebiegała linia łącząca te trzy planety. Na zdjęciu słońca z tego dnia plama ta nie ma nawet swojej nazwy.

  http://www.spaceweather.com/archive.php?view=1&day=18&month=08&year=2011


  można ja zobaczyć w centralnej części Słońca na wysokości plamy o numerze 1272.

  Dopiero 19.08.2011 plama ta otrzymała numer 1273.

  http://www.spaceweather.com/archive.php?view=1&day=19&month=08&year=2011