Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Premier chce dyskusji z PiS

(29)
Złożona przez premiera propozycja debat ministrów Platformy z politykami PiS warta jest przynajmniej przychylnego potraktowania. Choćby dlatego, że to pierwsza tak poważna inicjatywa w tej kampanii, ba – bodaj pierwsza tego typu w historii III RP.
 • 2011-08-20 22:58 | wladimirz

  Niepotrzebne mi już debaty!Mam doświadczenia z PiS i PO w rządzeniu!Zagłosuję na Palikota!;-)

  j.w.
 • 2011-08-20 23:25 | max

  Re:Premier chce dyskusji z PiS

  po cholere dyskusja, strata czasu, jaka dyskusja? z kim?, ciagle pranie mozgow spoleczenstwu,....;
  trzecia opcja jest potrzebna,...., czas odstawic to bractwo od zloba
 • 2011-08-21 07:41 | Fwd

  Dlaczego nie chciał rzetelnej debaty politycznej w miejscu do tego przeznaczonym

  1. W "debacie" sejmowej (dzień wcześniej), Premier Tusk miał przedstawić działania rządu w sytuacji destabilizacji na rynkach finansowych. Niestety po raz kolejny ograniczył się do zwymyślania opozycji.
  Krzyczał, że Kaczyński po 2 latach rządzenia, zostawił władzę i uciekł, choć sytuacja na świecie napawała optymizmem (zapomniał, że jego klub po utracie przez PiS większości koalicyjnej, miał zamiar składania wniosków o wotum zaufania do wszystkich ministrów rządu Kaczyńskiego), a teraz pcha się do władzy mimo,że nieuchronnie zbliża się do nas kryzys.
  Wprawdzie z elementarną logiką ten wywód miał niewiele wspólnego, ale zadania postawione przez PR-owców zostały wykonane, bo przywódcy opozycji przypisano najpierw ucieczkę od władzy, a później pchanie się do władzy.
  2. Niestety ten występ Premiera Tuska był naszpikowany mijaniem się z prawdą i zwyczajnymi kłamstwami, które w coraz bardziej dramatycznej sytuacji w jakiej znajduje się świat i Europa, są po prostu groźne dla naszej przyszłości.
  Tusk i jego główny księgowy minister Rostowski, od wielu miesięcy unikają powiedzenia prawdy o stanie naszych finansów publicznych. Mimo zabrania pieniędzy z OFE, podwyżek podatków i cięć wydatków deficyt sektora finansów publicznych w tym roku wyniesie aż 90 mld złotych.
  Co więcej jest to tylko ta część deficytu, która zostanie ujawniona. Ta, która nie została ujawniona to kolejne70 mld zł.
  Fundusz Ubezpieczeń Społecznych będzie musiał w ostatnim kwartale tego roku pożyczyć w bankach przynajmniej 10 mld zł. Z Funduszu Rezerwy Demograficznej (który miał być wykorzystywany dopiero po roku 2020) zabrano do FUS w poprzednim i tym roku 12 mld zł, a w roku 2012 zabierze się kolejne 4 mld zł. Z Funduszu Pracy i Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych w tym i następnym roku zostanie zabranych przynajmniej 10 mld zł.
  Fundusz Drogowy ma zobowiązania rzędu 30 mld zł tyle tylko,że minister finansów nie zalicza go do sektora finansów publicznych więc jego dług przynajmniej na papierze nie jest długiem tego sektora.
  Zobowiązania placówek ochrony zdrowia to 10 mld zł, a zaległości w płatnościach MON i MSWiA to kolejne kilka miliardów złotych.
  Te wszystkie długi zaraz po wyborach trzeba będzie wymieść spod dywanu, bo są tak ogromne, że dalej nie da się już ich ukrywać.
  3. Drugim obszarem w którym Tusk i Rostowski oszczędnie gospodarują prawdą (albo wręcz kłamią) jest wypełnienie zobowiązań wobec Komisji Europejskiej zawartych w wysłanym w kwietniu tego roku do Brukseli tzw. programie konwergencji.
  To zobowiązanie to zmniejszenie deficytu sektora finansów publicznych z 8% PKB na koniec roku 2010 do poziomu poniżej 3% PKB na koniec roku 2012. Ta różnica to ponad 5% PKB, a więc blisko 80 mld zł w ciągu 2 lat.
  Zabraniem pieniędzy z OFE, podwyżką VAT-u, cięciem wydatków w wyniku zastosowania tzw. reguły podatkowej w ciągu tych 2 lat uda się zwiększyć dochody budżetowe albo zmniejszyć wydatki na kwotę około 40 mld zł.
  Na pytanie skąd wziąć te drugie 40 mld zł jak na razie nie ma odpowiedzi, bo gdyby Tusk z Rostowskim ją dzisiaj ujawnili, przegrana w nadchodzących wyborach byłaby niemal pewna.
  Tę kwotę zamierzają oni bowiem zgromadzić podwyższając stawkę VAT do maksymalnej 25%, likwidując ulgi w podatku PIT (na dzieci i internetową), odstępując od waloryzacji emerytur i rent, a także płac w sferze budżetowej mimo wysokiej inflacji, a być może nawet je redukując o 10-15%.
  4. W tych właśnie sprawach Premier Tusk kłamał po raz kolejny i tylko ochrona jego rządu przez mainstreamowe media pozwala mu na to, że może nie odpowiadać na pytania opozycji, tylko ją bezkarnie atakować.
  Jeżeli większość z nas nie zacznie samodzielnie myśleć w ciągu najbliższych 2 miesięcy i nie odrzuci tych kłamstw Premiera Tuska odsuwając go w nadchodzących wyborach od władzy, to Polska i Polacy w najbliższych latach zapłacą za to straszliwą cenę, porównywalną do tej jaką płacą właśnie Grecy.
 • 2011-08-21 08:38 | wujek

  Re:Premier chce dyskusji z PiS

  Jak zgadzam się z taką opinią, to brakuje mi metody - jak to zrobić? Polacy są zbyt zacofanym społeczeństwem, żeby wybrać Palikota ... cóż, pozostaje oglądać tą samą drużynę jeszcze przez jakiś czas. Paranoik niedługo odejdzie do własnego, szczęśliwego świata i wtedy partie takie jak PO czy SLD będą musiały coś wreszcie próbować robić. Mnie osobiście najbardziej niepokoi obecność takich stowarzyszeń jak PSL. Jednak i tak nie mam nadziei, że Polska jeszcze bardzo długo nie będzie normalnym krajem, gdyż to społeczeństwo nie chce być normalne. Gdyby chciało takim być, to już dawno pokazało by środkowy palec pasożytom w czarnych kieckach - prawdziwej przeszkodzie na drodze do normalności.
 • 2011-08-21 08:43 | Kecaj

  Re:Premier chce dyskusji z PiS

  Zaloze sie, ze do zadnej dyskusji nie dojdzie, a co dopiero 16! PiS bedzie migal sie jak piskorz. Kaczynski przegral sromotnie ostatnia debate z Tuskiem i juz nigdy sie nie zdecyduje na nastepna. Pozostala wataha pisowcow nadaje sie tylko do pyskowek (Brudzinski, Kempa, Hoffman :))). Tusk zrobil doskonale zagranie. A tym lepsze, ze nie zaprosil do takich debat SLD, bo ci to dopiero by sie do czegos takiego chcieli dorwac. Nie maja nic do stracenia. No ale Tusk nie w ciemie bity, bedzie mowil, ze najpierw debata z PiSem, a potem moze z SLD. Bardzo dobre zagranie. Oby tak dalej.
 • 2011-08-21 12:00 | wladimirz

  Jeśli Palikot będzie miał swoją reprezentację w Sejmie(na to się zanosi!) to coś zwojuje!W następnych wyborach więcej;-)

  Inaczej tylko betonuję obecny układ POPiS, który mi nie odpowiada!!!Jak zresztą wielu normalnych ludzi;-)
 • 2011-08-21 12:18 | wnukmarek

  Re:Premier chce dyskusji z PiS

  Tusk jest świetnym mówcą, ma najlepszy PR i marketing, ale premierem jest najgorszym z możliwych i największym, najbardziej obłudnym kłamcą jaki do tej pory był. Z tego powodu życzę mu ... zwycięstwa. Okaże się niedługo po tym, że odejdzie w niesławie i na zawsze, bo szkód poczynionych już się nie ukryje i nie przerzuci odpowiedzialności na innych.Tylko czy da się po takim monstrualnym szkodniku posprzątać to już inne zagadnienie. Byli tacy mądrale, którzy twierdzili, że tylko oni mają zdolność władzy i nic co robią nie może podlegać krytyce, to była UW. Tusk i PO skończą jak tamci i mam nadzieję, że na utworzenie kolejnej partii, pod szyldem której znowu ci sami ludzie z Tuskiem na czele się znajdą, Polacy się już więcej nie nabiorą.
 • 2011-08-21 13:06 | lecher

  Re:Premier chce dyskusji z PiS

  A co zrobi p. Kaczyński jeśli wygra ? dokładnie to samo albo jeszcze wiecej.
 • 2011-08-21 14:28 | Realista

  Re:Premier chce dyskusji z PiS

  Na utworzenie "nowej" platformy już raczej nie ma szans, bo do tego potrzeba polityków z osobowością, a tych Tusk skutecznie przetrzebił jako potencjalnych konkurentów. Jak coś pójdzie nie tak, to tym razem cały okręt pójdzie na dno...
 • 2011-08-21 18:38 | Władysław

  Re:Premier chce dyskusji z PiS

  Napisał Pan, że to pierwsza tak poważna inicjatywa w tej kampanii, ba – bodaj pierwsza tego typu w historii III RP.
  To prawda. PiS domagał się debat z rządem na różne tematy w tej kadencji i co? Rządowa gęba w kubeł. Nic, nul, żadnego odzewu, nawet do sejmowej komisji dot. katastrofy smoleńskiej żaden POłamaniec nie przystąpił. Chcą natomiast dyskutować o... końcowym raporcie Czumy. Tak, oni chcą debatować!!! A ja protestuję. Żadnych rozmów z tą grupą prywatnego i obcego (wrogiego) interesu.
 • 2011-08-21 19:21 | Wielkopolanka

  Premier chce dyskusji z PiS. Czyżby?

  Przez 4 lata rządów pan Tusk traktował opozycję jak(wyginiecie jak dinozaury, hieny cmentarne, złodzieje okradający pasażerów na tonącym statku....)jak zło konieczne. Nawet pan Prezydent śp. Lech Kaczyński był, brutalnie powiedziawszy, niepotrzebny. Trudno zatem przychylnie potraktować obłudną propozycję człowieka, moim zdaniem,zadufanego, nieodpowiedzialnego i niezdolnego do współpracy (nawet z koalicjantem).
 • 2011-08-21 22:27 | wielkopolanin

  Re:Premier chce dyskusji z PiS

  Mój niespełna dwuletni wnuk na wszelkie płazy i gady mówi - "dudu" a na wszystko co ma skrzydła i lata - "fafa". Problem sie zaczął , gdy zobaczył pterodaktyla - nie mógł sie zdecydowć czy to "dudu" czy "fafa".
  Podobnie jest z naszymi politykami, bo są to ludzie tacy, jak to określił ich gen. Petelicki - miernoty niezdolne do zrobienia gdziekolwiek kariery. Mój wnuk dojrzeje i bedzie wiedział czy "dudu" czy "fafa" - oni - niestety, już nie !!!
 • 2011-08-21 22:50 | ciotka

  Re:Premier chce dyskusji z PiS

  Czego możemy się spodziewać po PIS, gdyby tworzył rząd po wyborach?

  1. Jest depozytariuszem spuścizny po Lechu Kaczyńskim (bez względu na to, co ta spuścizna oznacza). Będziemy mieć masową budowę pomników, tworzenie instytutów, izb pamięci, zmianę nazewnictwa ulic, mostów, parków, jednym słowem strumień pieniędzy na szerzenie kultu Prezydenta Tysiąclecia.

  2. PIS jest uzależniony od toruńskiego biznesmena w sutannie. Będziemy świadkiem przekierowania strumienia pieniędzy ze środków unijnych na nowe inwestycje redemptorystów.

  3. PIS jest antyunijny, nie identyfikuje interesu Polski z przynależnością do silnej UE. Będziemy świadkiem "walenia pięścią w stół", które skończy się tak, że Polska zostanie zmarginalizowana w Unii i Rosji uda się okrążyć Polskę i będzie się dogadywała z Unią, albo co gorsza bezpośrednio z Niemcami, ponad Polską.

  4. PIS nie ma pomysłu na gospodarkę i finanse państwa. Będziemy świadkiem nieskoordynowanych decyzji podatkowych (jedną ręką będą dawali, drugą zabierali), a skończy się to ruiną budżetu i chaosem w finansach państwa. Może nawet powtórką scenariusza greckiego, tyle tylko, że nam nikt nie pomoże tak jak Grecji, bo nie należymy do strefy euro.

  5. PIS nie zarzucił idei IV RP. Będziemy świadkiem prowokacji tajnych służb i pokazówek ze strony CBA, na które znowu popłynie strumień środków finansowych nieadekwatnych do osiągnięć tej służby w dziedzinie ścigania prawdziwej, nie urojonej, przestępczości.

  6. PIS nie ma kompetentnych kadr administracyjnych i wszędzie węszy układy. Będziemy widzieć zatrzymanie wszelkich rozpoczętych przez PO inwestycji, w których zaczną grzebać wszelkie możliwe służby i kontrole, żeby wykazać jak to PO kręciła lody. Efekt? Nigdy nie doczekamy się dokończenia zaczętych obecnie budów. Zainwestowane dotychczas środki pójdą na marne. Nowych inwestycji nie będzie, bo kto by je przygotował? Nawet gdyby znalazł się taki co umie, to będzie się bał prowokacji CBA. Polska obudzi się z ręką w nocniku jak wyschną transfery z UE.

  7. PIS jest przeciwnikiem prywatyzacji. Będziemy świadkiem marnotrawienia pieniędzy na utrzymywanie niewydolnych kolei, poczty i dostawców usług komunalnych bez perspektywy poprawy jakości ich usług. Degrengolada w tej dziedzinie dopełni się. Za to różne żony i pociotki polityków PIS będą się tuczyć na pieniądzach podatników, transferowanych na utrzymywanie tych trupów przy życiu.

  8. PIS nie ma pomysłu na ucywilizowanie ochrony zdrowia. O dostępie do szpitala będzie nadal decydowała koperta pod stołem dla ordynatora. Środki finansowe zbierane w formie składki zdrowotnej od obywateli będą nadal ginęły w czarnej dziurze. Rząd (i jego mamusie) wyleczy się w darmowych ekskluzywnych klinikach, utrzymywanych za publiczne, czyli nasze pieniądze.
 • 2011-08-22 10:07 | kik

  Re:Premier chce dyskusji z PiS

  Może Premier Donald Tusk jest niezdolny do dyskusji z PiS-em, ale z nimi przecież nie ma dyskusji. Jarosław Kaczyński bardzo nie lubi mądrzejszych od siebie, ludzi z pomysłami i energią. Według mnie nie nadaje się na premiera. Ma 63 lata, nigdy nie miał rodziny i związanych z tym obowiązków i radości, nawet po sejmie chodzi z ochroną osobistą jakby się bał że ktoś go tam skrzywdzi, unika zagranicznych podróży, nie zna języków obcych. Mamy XXI wiek, a on jakby tego nie dostrzegał.
 • 2011-08-22 10:32 | adamjer

  Re:Premier chce dyskusji z PiS

  J.Kaczyński i G.Napieralski strzelając podobnie i do jednej bramki (kretyńskie apogeum osiągnęli ostatnio na konwentyklach swoich partii) dobitnie udowadniają, że są dogadani co do wspólnego rządzenia. Tak więc nie są im potrzebne debaty. Będą robić raban (jak "obrażony" Kalisz o "wykluczenie" przez Tuska) przy byle okazji ku uciesze głupiej gawiedzi i zatroskaniu trzeźwo myślącej reszty wyborców.
  Na tle karykaturalnej kanonady antyrządowej PiS i SLD słusznie acz ze szczyptą głupawej chytrości zauważyył(a) "ikona" PSL Kłopotek: "ponieważ żadna partia po wyborach nie stworzy większości, nie należy palić mostów; PSL jest gotowa kontynuować koalicję z PO, ale już NA INNYCH ZASADACH". Jaka więc decyzja wyborców dbających o dobro Ojczyzny i szacunek dla siebie nasuwa się na tle tej i innych "złotych myśli" [jak np Kaczyńskiego: "Tusk pozwala sobie na pouczanie Francji; na czyich wobec tego jest usługach? pewnie wielkiego sąsiada!", czy Napieralskiego: "Podniesiemy emerytury i renty; zlikwidujemy manko (czyt. deficyt budżetowy) zrobione przez magistra podającego się za profesorem (czyt. ministra Rostowskiego)"]. Decyzja prosta: mimo wszystko głosujmy na PO, jeśli nie chcemy rządów szalonych idiotów, a siebie pokazać jako ciężkich frajerów. I nie ma co zawracać sobie głowy Palikotem czy PJN-m lub innymi partyjkami skazanymi na klęskę. Szansę na postęp i godny wizerunek Polski daje na obecnej scenie politycznej wyłącznie "bezideowa" Platforma. Jakakolwiek alternatywa to kicz hańbiący Polskę.
  ""
 • 2011-08-22 10:49 | Sławomir Osiński

  Re:Premier chce dyskusji z PiS

  Jeżeli przyjąć za prawdę ,cztery lata totalnej krytyki ,jaką PiS poddawał rządy Premiera Tuska i poszczególnych jego ministrów ,wydaje się ,że Jarosław Kaczyński wygrał już wybory z 9 pażdziernika.
  Bo przecież "tak nieudolnych,leniwych"ministrów rządów Tuska ,ma jakby na widelcu.
  Już widzę jak min.Fotyga w bezpośrednim pojedynku na argumenty, POŁYKA min.Sikorskiego ,min.Gilowska- min.Rostowskiego, min.Piecha-min.Kopacz, min.Polaczek-min.Grabarczyka, min.Jasiński-min.Grada itd. A na koniec coś specjajnego.Debata podsumowująca.Premier Kaczyński rozprawia się z kretesem z Premierem Tuskiem.
  Czy istnieje łatwiejszy sposób wygrania wyborów do Parlamentu przez PiS ,od powyższego scenariusza?.Myślę że nie.
  Dlaczego więc Jarosław Kaczyński,jak wszystko na to wskazuje,nie podejmie wyzwania Premiera Tuska?.Ponieważ nie dysponuje żadnymi argumentami,którymi jego ministrowie mogliby się posłużyć w takich debatach.
 • 2011-08-22 11:22 | siula30

  Re:Premier chce dyskusji z PiS

  Ja wiem jedno za Kaczyńskiego dostałam największą podwyżkę w budżecie od początku mojej kariery (15 lat stażu) i od 4 lat cisza :( wszystko do góry a pobory w miejscu :(
  Za Kaczyńskiego żyło się naprawdę dobrze i nie było takiej biedy!!!
  Tusk tylko gada o rynku- o ludziach nie wspomniał ani razu!!!
 • 2011-08-22 11:37 | Sławomir Osiński

  Re:Premier chce dyskusji z PiS

  A w jakiej branży pracujesz?[zawód ,wykształcenie].
 • 2011-08-22 12:34 | wladimirz

  A jak wypadnie pani Hall w reformach w dyskusji???;-)

  Pary(grupy) niekoniecznie musiałyby wyglądać tak jak to sobie wyobrażasz;-)
 • 2011-08-22 12:45 | Sławomir Osiński

  Re:Premier chce dyskusji z PiS

  To byli i obecni ministrowie resortów ,w rządach premierów ,Kaczyńskiego i Tuska.A więc ludzie najbardziej kompetentni w swoich dziedzinach.
  Ciekawe byłoby porównać ich dokonania.
  A jak Ty ,sobie wyobrażasz kandydatów PiS ,do takich debat?.
  Rzuć kilka nazwisk.Sam Kaczyński ich nie zna.
 • 2011-08-22 12:47 | Wojtek

  Re:Premier chce dyskusji z PiS

  TUSK to najlepszy Premier po Mazowieckim. Rzadzi roztropnie i wie jak to robic a to jest najwazniejsze. Dzieki niemu kryzys jest niezbyt ciezki a rady opozycji nie warte funta klakow. BRAWO TUSK !!!!!!
 • 2011-08-22 13:25 | wladimirz

  Kaczyński ma ten komfort,że osoba wyznaczona do debaty nie pełni funkcji i nie wiadomo czy będzie ministrem;-)

  Więc on ma swobodę, a ministrowie Tuska są konkretni, znani z imienia i nazwiska;-)
 • 2011-08-22 14:42 | siula30

  Re:Premier chce dyskusji z PiS

  Jestem pracownikiem korpusu służby cywilnej, kwota bazowa jest niezmienna od kilku lat!!!
 • 2011-08-22 15:45 | Sławomir Osiński

  Re:Premier chce dyskusji z PiS

  Napisałaś ,że ostatnią podwyżkę kwoty bazowej dostałaś ,za Kaczyńskiego.
  Tymczasem kwota ta wynosoła:

  2005r.-1769,26 zł [Belka]
  2006r.-1795,80 zł [J.Kaczyński]
  2007r.-1795,80 zł
  2008r.-1837,1o zł [Tusk]

  Na tym koniec i blokada wzrostu płac w administracji na kolejne lata ,z wyjątkiem nauczycieli..Do tego dochodzą różne mnożniki kwoty bazowej i dodatki zależne od służby.
  Życzę podwyżek.
 • 2011-08-22 16:09 | Marcin

  Re:Premier chce dyskusji z PiS

  I o czym oni będą dyskutować ?? O tym który minister zawarł Gorsze umowy ?? Który wydał niepotrzebnie wiecej pieniędzy ... nie rozumiem co ta debata zmieni ?? Obie partie rządziły i zadna nie potrafi tego robic, jedni wszędzie węszą spiski, a drudzy zajmuja sie bardziej PR i sondarzami niz rzeczy wistymi problemami naszego kraju. To jak Platformuła - niby fajne, na wesoło, mozna się pośmiać z politykow - ale w praktyce nic nie wnosi do kamapnii jedynie nasmiewa sie z wad naszych polityków.
 • 2011-08-22 16:26 | wnukmarek

  Re:Premier chce dyskusji z PiS

  Poczekajmy z tymi brawami kilka miesięcy po wyborach, jak wyjdzie szydło z worka, jak wyjdzie cała ukrywana skrzętnie prawda. Większość zwolenników i członków PO nie zauważa, że PiS rządził zaledwie 2 lata i to w trudnej koalicji, a PO już blisko 4 i prawie półtora praktycznie samodzielnie, bo prostytuującego się PSL-u nie liczę. Większość też zachwyca się sprawnością rządu Tuska i twierdzi, że jaka by to była klęska, gdyby przez ostatnie cztery lata rządził PiS. Ciekawe skąd to wiedzą, gdybanie nie zastąpi faktów, a faktem jest, że rządzi PO. Dla mnie taka ślepa wiara to zwykłe ulegnięcie propagandzie i PR, w czym Platforma ma największe osiągnięcia. Ich głównym hasłem jest " Po nas choćby potop". Wolałbym, aby to oni ulegli zatopieniu a nie Polska i Polacy. Radziłbym też przypomnieć sobie czasy, kiedy to PO była w opozycji, jakim językiem i co mówiła. SLD i PiS na tym tle to pokorne i grzeczne baranki. Cała polityka śmierdzi fałszem, ale ta platformiana wręcz cuchnie.
 • 2011-08-22 21:41 | wladeczek

  Re:Premier chce dyskusji z PiS do ciotki

  jak doszedlem do punktu 3 to juz starczylo zeby podniesc cisnienie (nawet nieboszczykowi).silna unia i silna pozycja polski w uni ,ciotka na jakiej planecie trawe palisz .polska ma tak silna pozycje teraz ze jak omaqwiaja wazne sprawy w brukseli to polscy poslowie (mezowie stanu) musza wyjsc z pokoju .rosja sie dogada z niemcami ponad polska no to to juz kwadratowe jaja,bo juz dawno sie dogadali popatrz na rure na dnire baltyku.itp reszta punktow tez pelna hypokryzji ,
  ps a tak wogole to sie chyba czepiam bo ten rzad wszystko robi zeby sie zylo lepiej ,no i to sami fachowcy minister obrony to psychiatra, nie to co te chlysty z p i s .
 • 2011-08-22 23:05 | basiaa

  Re:Premier chce dyskusji z PiS

  Rządził dwa lata z własnego wyboru, mając swojego prezydenta i nie mając kryzysu gospodarczego w Europie. Prawdę mówiąc to marzy mi się by PiS wygrał te wybory i pokazał swoją siłę i operatywność. Mam nadzieję, że aktywność Kaczyńskiego nie skończy się na budowie muzeum brata, przejęciu mediów, wyrzuceniu z partii reszty kolegów i zejściu na udar mózgu, bo o posiadanie serca go nie podejrzewam.
 • 2011-08-23 08:23 | jvelzkeyek

  Re:Premier chce dyskusji z PiS

  Debata


  O debacie debata wypełnia media.
  Na miliony uszu gra jest komedia.
  Komu się podniesie, a komu opadnie,
  taki jest temat tej debaty, dokładnie.
  Lider wezwał lidera do publicznej debaty,
  nie określił jednak na jakie tematy.
  Obydwu liderów orszaki i dwory,
  toczą, więc podjazdowe wojny i rozliczne spory.
  Śmieją się i cieszą gapie i słuchacze.
  Zabawy te, niestety, mogą skończyć się płaczem;
  że nie ma, że mało i że w ogóle to bieda.
  Żaden z liderów za darmo nic nie da.
  Namówić chcą wyborcę by poszedł do urny,
  bo wyborca teraz świadomy a nie jak kiedyś durny.
  Wyborca, gdy spadnie komedii kurtyna,
  odda głos na innych lub się wstrzyma.

  P.S.
  Przez demokratyczne 22 lata
  trwa w kraju nieustająca debata.
  Kraj w ogonie świata się ciągnie.
  Kto do peletonu bogatszych Go podciągnie?
  http://komentarzedowydarzen.blox.pl