Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Prokurator wycofuje zarzuty wobec DSK

(4)
Prokurator generalny stanu Nowy Jork Cyrus Vance wniósł do sądu o wycofanie wszystkich zarzutów kryminalnych wobec Dominique’a Strauss-Kahna.
 • 2011-08-23 18:29 | Werbalista

  DSK zwolniony

  Z calym szacunkiem dla Autora, nie mozna zgodzic sie z twierdzeniem: "...DSK nie został uniewinniony, ale zgodnie z amerykańskim prawem nie może już być nigdy sądzony..." W Ameryce obowiazuje prawo tzw."double jeopardy", co oznacza zakaz ponownego sadzenia za ten sam czyn. "Sadzenia" - a nie przestawienia zarzutow. Stad, w przypadku DSK teoretycznie mozna by bylo przedstawic mu nowe, albo te same zarzuty jesliby pojawily sie jakies nowe, dotychczas nieznane dowody w tej sprawie.

  Roznica niby subtelna, ale warto poruszyc te sprawe, bo jakos Polakom trudno zrozumiec amerykanskie prawo.

  Pozdrawiam.
 • 2011-08-23 20:18 | warszawiak

  Re:Prokurator wycofuje zarzuty wobec DSK

  Ameryka sie skompromitowala. To dziki kraj. Kraj ktory nalezy omijac.
  Intelekt prokuratorow NY to absolutne dno, 'Graund Zero'. Bo jak mogli zaskarzyc DSK z taka determinacja nie majac zadnych dowodow ! Miedia pod kontola dzikich ludzi rowniez pojudzaly, jak zwykle.

  W podobny sposob doszlo do bandyckeij napasci na Irak. Na podstawie plotek, klamstw i falszerstw. Million ludzi zaplacilo za to zyciem. Tym razem zniszczono kariere jednemu czlowiekowi.

  DSK powinien domagac sie setek milionow dollarow odszkodowania.
  Im szybciej Polska wprowadzi wizy dla dzikusow z Ameryki tym lepiej.
 • 2011-08-24 06:27 | babcia

  Re:Prokurator wycofuje zarzuty wobec DSK

  Świat jaki znałam się niestety powoli kończy. Oto kobieta z małej wioski w Gwinei, która mijała się dość zasadniczo z prawdą na swoim podaniu emigracyjnym do INS, pracująca jako pokojówka hotelowa jest autorką takiego skandalu.

  DSK stracił bardzo lukratywną pozycję w IMF, stracił swoją szansę w wyborach prezydenckich, pomimo że według wielu był faworytem i najprawdopodobniej jest już skompromitowany jako polityk do końca życia.

  DA ze stanu Nowy Jork się dość ostro skompromitował i to z pewnością zaważy na jego karierze.

  A co z tą panią? Będzie deportowana? Czy władze stanowe oskarżą ją o składanie fałszywych zeznań? Niaaaa!
 • 2014-06-03 15:50 | lencek

  WWW.PROKURATOR.COM.PL