Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Wywiad:Upadek lewicowego ducha

(3)
2011-08-24 10:46 | Slawczan
Ciekawy to wielce wywiad bo osobliwe są konkluzje p. Profesora. P. Profesor niestety dał się złapać (albo udaje) ,że SLD to lewica. Otóż ta partia z lewicowością (moim zdaniem) ma tylko tyle wspólnego ,że siedzi po lewej stronie Sejmu i lubi lewe interesy.
SLD (i jej wszystkie poprzednie formy) powstała jako partia pezetpeerowskich apartczyków celem obrony ich pozycji w gospodarce i polityce. Niczemu więcej nie służy. Formacja ta jest przecież prawą dziedziczką PZPR - absolutnie bezideowej nomenklatury zgrupowanej w parat celem eksploatacji posiadanego kraju. Zwróćmy uwagę ,że pierwsza świadoma opozycja wobc tzw. komuny czyli komandosi w 1968 roku atakowali ją z pozcji LEWICOWYCH, wskazując na całkowite sprzeniewierzenie się ideałom lewicy przez aparat partyjny. I ludie kształtowani w takim środowisku otrzymali szansę prztrwania w 1989 roku jako proteza lewicy. Narzędziem swej ,,walki" uczyniła ona obronę przywilejów wybranych grup zawodowych. Inną metodą jest WERBALNE tylko i wyłącznie podjęcie tematów charakterystycznych socjaldemokracji. A przecież wystarczyło by,że ludzie Solidarności o olbrzymim potencjale lewicowym - Kuroń , Lipski, Bujak, Bugaj zasiedli by razem po lewej stronie Sejmu. Niestety Kuroń wolał pomagać niszczyć klasę robotniczą Balcerowiczowi...
P. Profesor wskazuje zupełnie błędne przyczyny upadku SLD (ja raczej wole mówić o obgniwaniu). Pierwszą zasadniczą są niechlubne rządy( i paięć o nich) L. Millera (znanego hodowcy gruszek na wierzbie). Ktoś w końcu wysłał Rywina po kasę? Prawda? Ktoś dawał znać o zatrzaskującej się łapicy samorządowcom współpracującym z lokalnymi strukturami przestępczymi w Starachowicach? I ktoś tego kogoś ułaskawił ,gdy niechcący został złapany i osądzony. Ktoś krył ,,przestępcze" zaniedbania w sparwie Olewnika? Ktoś obostrzał kodeks pracy umożliwiając zwiększenie wyzysku pracy najemnej. Ktoś nas wplątał w dwie wojny - w zasadzie nadal nie wiadomo po co. Za czyichś rządów Komisja Majątkowa sprawnie wyłudzała majątek dla Kościoła (ten zaś sprawną współpracę z aparatczykami bardziej sobie chwalił niż z tzw. prawicą). W zasadzie żaden postulatów światopoglądowych lewicy nie został przez nich tknięty. Najistotniejsza była sparwność i spokój w obsadzaniu żłobów.
Dzisiejsze SLD jest tylko mentalnym i skarlałym spadkobiercą SLD AD 2001-2005. Gdy widzę p. Napieralskiego i jego sposób działania to tak jakbym widział młodego aparatczyka gdzieś w Ostrołęce w 1976 chcącego przegryźć się do KC w Warszawie. Zero ideałów, tylko szczurze gierki i kiełbasa wyborcza. P. Profesor określa reakcje przedstawicieli środowisk LGBT i feminstycznych mianem ,,histerycznych" Czyżby? Bo nie chcieli ściągać głosów swoich środowisk, uwiarygadniając starych aparatczyków mających postulaty kulturowe głęboko w d... ? Rzekomo prokobiece ugrupowanie zachowało parytety umieszczając kobiety na listach jako ozdóbki . Tylko 10 procent kobiet z ich list jest umieszczone na pozycjach ,,bijących" czyli dających cień szansy na wejście do Sejmu. Konserwatywne obyczajowo PiS i PO potraktowały parytety uczciwiej. Spójrzmy na ustawę o związkach partnerskich. Została wrzucona do sejmowych komisji i zapewne tam zostanie na długo. Kiedy? Kilka miesięcy przed wyborami! A wcześniej Napieralski i spółka czasu nie mieli? Czy SLD zrobiło cokolwiek by chronić macierzyństwo kobiet? Np. przez wprowadzenie półrocznej ochrony po powrocie z urlopu macierzyńskiego. Drakońska ustawa antynarkotykowa? To PO ją złagodziła. To PO podjęła próbę ograniczenia wpływów Kościoła (dosyć anemiczną).
Ludzie zwyczajnie NIE WIERZĄ już aparatczykom - zwykle stają się oni socjalni ,lewicowi kulturowo PRZED wyborami. Po wyborach tylko obsadzają spólki skarbu państwa. To winą SLD jest utrata neutarlności światopoglądowej III RP. Dla zachowania spokoju przy żłobie zwyczajnie olali to. Restrykcyjną ustawę antyaborcyjną uznali za ,,kompromis". Kwaśniewski Aleksander szedł do wyborów w 1995 roku z hasłem powstrzymania klerykalizacji kraju ,jego SLD przez 4 lata rządów nie znalazło odwagi by konkordat odrzucić, a sam Kwaśniewski grzecznie go podpisał. Dlatego nawet obecny ,,antyklerykalizm" tej formacji jest uznawany za oszukańczą maskę. Wyborcy lewicy zwyczajnie zostali wielkrotmie oszukani przez tą formację więc teraz nie dają się nabrać na te same brednie. A pamiętajmy ,że ta formacja od 1945 jeszcze nigdy nie była odspawana od państwowego koryta tak długo - są potwornie wyposczeni dlatego koalicję z PiS (dla dobra Ojcyzny rzecz jasna) uważam za możliwą i naturalną...
P. Profesor swoją diagnozę wyprowadza z marnego stylu tej formacji gdy tymczasem sama jej treść śmierdzi...
 • 2011-08-24 11:33 | Sławomir Osiński

  Re:Wywiad:Upadek lewicowego ducha

  SLD ,ręką przewodniczącego Napieralskiego ,podpisałbył z szefem BCC P.Goliszewskim umowę programową .Po jej podpisaniu w jednym z programów w rozmowie z posłem i rzecznikiem SLD P.Kalitą ,przewodniczący BCC stwierdził,że Sojusz Lewicy Demokratycznej jest partią liberalną,czego ten drugi nie zdementował.
  A tak na marginesie ,z czego SLD ma zamiar sfinansować swoje obietnice wyborcze?.A jest ich dużo.
  Marek Balicki poiwiedział, że mają zamiar wprowadzić trzecią 40 % stawkę podatkową [1,5 mld. zł. wpływów do budżetu],i zwiększyć stopniowo składkę zdrowotną do 12 %[odpisywaną od podatku],co skutkuje w pierwszym roku uszczupleniem budżetu o 6 mld. zł. a docelowo o ok.12 mld.
  Do tego zlikwidują C.B.A [co da 107 mln.] i IPN [213 mln.]
  A z czego sfinansują :

  -darmowe żłobki i przedszkola
  -powrót stomatologów i pielęgniarek do szkół
  -darmowe in-vitro
  -znaczne podwyżki rent i emerytur
  -europejskie płace ,renty i emerytury
  i co tam jeszcze było?.
 • 2011-08-24 12:38 | Sławomir Osiński

  Re:Wywiad:Upadek lewicowego ducha

  Dodam jeszcze,że w opublikowanym programie wyborczym ,o podwyżkach podatków nie wspomniano ani słowem.
  A red.Wielowiejska miała duże trudności aby z posła Balickiego "wydusić" to ,czego SLD nie chciał ujawnić wyborcom.