Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Ustawa utajniła kartoteki parafialne

(2)
2011-08-26 14:48 | proch
Jest taka sprawa...
Ustawa o ochronie danych osobowych zawiera feralny Art. 43 ust.2, który nie pozwala GIODO zaglądać w kartoteki parafialne i interweniować gdy proboszczowie łamią prawo ochrony danych osobowych. Tenże zapis ustawowy zawdzięczamy pracy posłów drugiej kadencji sejmu. Między innymi posłowi Andrzejowi Gaberle z UW, który podczas jednego z posiedzeń Komisji sejmowej stwierdził: "Zgadzam się z ideą wyłączenia spod kontroli zbiorów kościelnych i związków wyznaniowych".(http://orka.sejm.gov.pl/Biuletyn.nsf/0/35C3D8394F73644DC1256B720051E45A?OpenDocument)

Jest sprawą szalenie interesującą dlaczego posłowie opowiedzieli się za "ideą wyłączenia spod kontroli zbiorów kościelnych". Dyrektywa europejska, którą wtedy transponowali do prawa polskiego mówi wyraźnie, że Państwo Członkowskie może ograniczyć organom nadzorczym dostęp do danych osobowych w następujących dziedzinach: bezpieczeństwa publicznego, interesów ekonomicznych lub finansowych oraz walki z przestępczością. Dlaczego posłowie zignorowali ten zapis i dorzucili czwarte wyłączenie czyli kartoteki parafialne?

Ten feralny art. 43 ust.2 zaskarżyłem w marcu 2011 roku do Komisji Europejskiej (numer skargi CHAP(2011)00776) gdyż jest on niezgodny z Dyrektywą 95/46/WE. Sprawa jest w tej chwili analizowana w Komisji - odpowiedzi spodziewam się do marca 2012 roku.
Dobrze by jednak było, żeby polski rząd się zajął tą sprawą nim Komisja Europejska mu to nakaże.