Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Ruszyła kampania - zniechęcania do wyborów

(41)
Rozpoczęta kampania wyborcza jest wyjątkowa: szanse mają wyłącznie partie, które już rządziły. Wszyscy się "umoczyli", nie ma zbawcy z czystą kartą. Dlatego politycy bardziej zniechęcają do innych, niż zachęcają do siebie.
 • 2011-09-02 08:30 | !!!

  Gdyby wybory mogły coś zmienić, dawno byłyby zakazane

  dlatego zachęcam do głosowania nogami. A młodych do aktywności na ulicach, bo tam najłatwiej załatwia się swoje sprawy.
 • 2011-09-02 09:41 | Prudent

  Re:Ruszyła kampania - zniechęcania do wyborów

  Żadna dotychczasowa partia nie zniszczyła tak narodowego patriotyzmu od czasów II wojny światowej jak PiS

  Przyboczni Jarosława Kaczyńskiego skutecznie przedstawiają Polskę jako szambo, wielki układ, kondominium, ...
  Władze i instytucje państwa przedstawiają jako zbiorowisko złodziei i sprzedawczyków, których należałoby powiesić.

  Po co w takim razie iść na wybory? Po co samorządność, pomaganie innym skoro przestajemy ufać władzy, mediom, sądom, sąsiadom.

  Mam nadzieję, że Polacy nie dadzą się zmanipulować tej hiper-negatywnej retoryce i odpowiedzialnie zagłosują na każdą inną partię niż PiS
 • 2011-09-02 10:20 | RobertK

  Re:Ruszyła kampania - zniechęcania do wyborów

  Państwo się degeneruje. Staje się coraz mniej przyjazne obywatelom. Partie są zdegenerowane. Dla ich aktywistów to miejsce do "kręcenia lodów" wszystkich Grzesiów i Zbysiów... Oni już nie potrafią żyć poza układami, tak jak nasi biznesmeni. A szaraczki raz na parę lat mają się zameldować przy urnie aby uwiarygodnić system. Skąd my to znamy?
 • 2011-09-02 10:50 | joanna

  no, może dla nas to nowość

  Nic nowego pod słońcem, choć może w "niedorzeczu Wisły" oczekujemy czegoś innego. Pod słońcem krajów o ugruntowanym dwupartyjnym systemie tak to od lat wygląda. A partie u władzy, czy to lewica czy to prawica i tak robią to, na co pozwala budżet i to, co pozwala wygrać następne wybory.
 • 2011-09-02 10:58 | RobertK

  Re:Ruszyła kampania - zniechęcania do wyborów

  partie robią (nic) do czasu...
  pierwszy i niejedyny przykład,polecam:
  http://www.polityka.pl/swiat/analizy/1518790,2,izrael-bunt-klasy-sredniej.read
 • 2011-09-02 11:15 | bryka

  Re:Ruszyła kampania - zniechęcania do wyborów

  "Od tej konfrontacji nie da się uciec, nie popadając w polityczny infantylizm"
  - piszą autorzy.Odkrywczośc tego stwierdzenia też jest infantylna.
  Nie stawiają jednak pytania,zupełnie nie infantylnego,jakie są potencjalne drogi do wyjścia z tej wyniszczającej Kraj konfrontacji.
  Dobrych odpowiedzi brak.Lecz też wiadomo,że kolejne wybory z dominacją któregokolwiek z przeciwników nie zbliżą do końca tej konfrontacji.Nawet z powodów biologicznych.Nastepcy rosną pod skrzydłami.I,że najprawdopodobniej,
  muszą pojawic się (byle nie w manewrach ulicznych) i urosnąc ,nowe siły w parlamencie.Trzeba dac szanse RPP i PJN.Nawet jeżeli trafią do parlamentu to muszą miec także szanse na rozwój.Wiadomo,że media decydują.Była kampania ,także w POLITYCE,zamilczania i postponowania tych nowych sił.Zobaczymy czy skuteczna.Oby nie.I oby media,we własnym interesie,zmieniły podejście do polskiej polityki.

  Więcej pod adresem http://www.polityka.pl/kraj/analizy/1518840,2,ruszyla-kampania---zniechecania-do-wyborow.read#ixzz1WmaaNE8v
 • 2011-09-02 12:28 | vincej

  Re:Ruszyła kampania - zniechęcania do wyborów

  bez gier ulicznych się nie obejdzie i mam nadzieje, że tym razem nie skończy się to wentylem bezpieczeństwa parlamentaryzmu, a zmianą systemu na demokratyczny. Partie polityczne powinny iść już dawno w odstawku...
 • 2011-09-02 12:33 | Prudent

  Re:Ruszyła kampania - zniechęcania do wyborów

  Kolejny przykład elektoratu roszczeniowego.

  Miał rację Kurski Lud wszystko łyknie i będzie posługiwał się przygotowanymi dla niego frazami stworzonymi przez spindoktorów, wcale ich nie pojmując.
 • 2011-09-02 12:55 | Slawczan

  Re:Ruszyła kampania - zniechęcania do wyborów

  W jednym ze swoich postów pisałem o tym ,że PiS prowadzi politykę ,,zohydzania" polityki. Udowadnia ,że ,,tamci" to oszuści, zdrajcy. A poza tym jest ciągle gorzej i gorzej. Zresztą kolejne przegrane ,,słuszności" czyli PiSu są dowodem na fałszowanie wyborów...Więc głosowanie nie ma najmniejszego sensu. Prezesowi wcale nie zależy na przekonaniu wyborców do swojego programu gdyż wie ,że nie ma szans by znalazło sie aż tyle osób o równie patologicznej osobowości jak on sam by podzielić jego mniemania. Nie mogąc przkonać więszej ilości osób postanowił zmniejszyć jak najbardziej liczbe głosujących ,wtedy głosy popierające jego teorie będą miały podwójna wagę. Co do tego ,że jego ludzie pójdą głosowac ma pewność ,księza im przpomną (stąd ta wściekła walka z sobotnim głosowaniem) a sami już po przez podzielanie maniactw prezesa lokuja się po stronie ekstremy. Ojczyzna zdradzona, zmierza ku zgubie, trza wyjaśnić mord smoleński! Czy ktos może pozostać obojętny wobec tych FAKTÓW? Ojczyzna gore! Pedały czają się za płotem by gwałcić nasze dziatki, eutanazja dla staruszków, starozakonni wpierają Polakom aborcję by było nas mniej - Polaków.Polece głosowac napewno!
  Przypomnę ,że kartoflaną rewolucję nasz firerek urządzał mocny poparciem ok 9% wyborców. W końcu ,,NARÓD GO WYBRAŁ". Teraz gra na to ,że Polacy mają krótką pamięć więc zapomną ten pokaz nieudacznictwa , małostkowości i patologii jakim były rządy PiSu i zostaną w domach motywowani hasłem ,że ,,głosowanie nie ma sensu". Zdobycie władzy jest tutaj celem ubocznym - myśle ,że dla kaczego firerka najistotniejszą rzeczą jest jego własny byt polityczny sam w sobie. Bo to oznacza diety, kamery, ZNACZENIE(a wiele działań JK pokazuje ,że na tym punkcie jest niezwykle wyczulony). Dowodem na poparcie mojej teorii niech bedzie fakt ,że w 2007 roku bez trudu zaryzykował utrate władzy ,jednocześnie rządząc Polską podjął działania mające na celu uwypuklenie roli swojej i swego brata(czyli de facto swojej też). I znowu metoda ta sama(jak w kampaniach wyborczych): wobec braku znaczących zasług osobistych podjął działania ,,pomniejszające" wobec najbardziej znanych nazwisk opozycji.Przecież najgorszym okresem życia jego były lata 1993-2000 gdy On ,Wielki Przywódca Walki Z Komuna W Wymiarze Galaktycznym wycierał co raz mniejsze kanapy, co raz bardziej pomijany. A te sprzedawczyki kapepowsko-korowskie obsiadły ministerstwa ,redakcje itd. Ba nawet we własnym obozie (obózku?) kwestionowano Jego wielkość) taa, straszne lata. To sie nie powinno powtórzyć.
  W jednym z postów ktoś wyraził nadzieję ,że nieubłagane prawa biologii powoli kieruja nas w stronę uwolnienia nas od owych patologii. Obawiam się ,że będzie gorzej tylko. JK jest zgraną postacią, wiele z jego paranoi jest dla niego bytem rzeczywistym a on złem znanym. Niejako patologiczność jego osobowości zabezpiecza nas przed nim. Ale jego następcy? cyniczni do granic ostateczności? Gotowi na każde świństwo ,na zimno.
  Często porównuje JK do Hitlera maoja analogia opiera się na tym ,ze obydwaj prezentują podobny sposób patrzenia na politykę. Na poziomie deklaratywnm sa ,,gorącymi patriotami" ,dbajacymi o interes swojego Narodu I Ojczyzny. Faktycznie polityka jest dla nich tylko sposobem dokonania ekspresji swojego zaburzonego ,,ja". I to jest najważniejszy czynnik. W końcu Hitler uważał w 1945 roku Niemców (tych samych Niemców ,którym mówił ,że są rasą panów) za zupełnie bezwartościowych, niewartych bytu biologicznego gdyż nie okazali sie na miarę potrzeb jego ego? czyż Jarek nie robi wszystkiego by zaszkodzić zwycięskiemu przeciwnikowi? By go maksymalnie zdyskredytować? Nie uznaje mandatu przeciwnika pochodzącego z demokratycznych wyborów? Interes kraju jest tylko wtedy gdy jest zgodny z prezesimi mniemaniami...
  N ormalnie uznałbym ten artykuł za kolejną próbe nagonienia elektoratu PO. Ja postanowiłem przeałamac polski mit głosowania ,,na mniejsze zło" - głosuje na Palikota. Jest alterantywa. Ci ,którzy mówią ,że nie mają na kogo głosowac i zostają w domu dorabiaja tylko ideologie do swojego leniwstwa- możesz iść i wrzucić głos nieważny. To moje marzenie 100% frekwencji i 60% głosów nieważnych...i nikt nam wtedy nie powie ,że robi nam reolucje bo NARÓD GO WYBRAŁ...
 • 2011-09-02 14:31 | Zaratustra

  Re:Ruszyła kampania - zniechęcania do wyborów

  Zacznijmy od tego, że PiS wcale nie chce wygrać tych wyborów :] Nawet robi wszystko, żeby do tego nie doprowadzić. PiS czeka, aż rząd wykrwawi się doszczętnie. Coś w tym stylu robi się stale we Włoszech czy Hiszpanii - trochę to kosztowne, często ryzykowne, ale patrząc z perspektywy wielu lat, skuteczne. Nikt tam nie ma szans stawać w szranki ani finansowo, ani medialnie, ani programowo. Podobnie jest z PiSem.

  Koleje, autostrady, stadiony, bezrobocie, drożyzna, emerytury, armia, Smoleńsk - to za mało żeby przełamać strach przed Kaczyńskim, który sam Kaczyński konsekwentnie generuje jakoś od wakacji poprzedniego roku (i przed Smoleńskiem). Można go uznać za kompletnego wariata, ale przez wzgląd że to był jednak człowiek, który jakoś się dopchał do władzy, i prawie wygrał z Komorowskim - ja bym go wariatem nie nazywał. Zobaczycie, jak zmieni się Kaczyński po przegranych wyborach. Kolejne 4 lata postępującego kryzysu, marginalizacji SLD - no innych partii nie będzie raczej na pewno - kolejne 4 lata nudnej polityki z pogarszającymi się warunkami życia w naszym kraju zwiększy szanse na wygrana PiSu w 2015 roku. Nieważne, że PiS nic nie zmieni. Całą furiacką niechęć do Kaczyńskich sam Kaczyński chce przeczekać. Nic lepszego nie może zrobić. Nagłe "ocieplanie wizerunków" kończyło się zawsze fiaskiem, i Kaczyński to wie.

  Swoją drogą. Od takiego pisania jak Pan Władyka od tylu lat to już 5 razy można by za życia zwariować - nie ważne o kim by się tyle czasu pisało. Tak mi się wydaje.
 • 2011-09-02 15:35 | Oktawian

  Re:Ruszyła kampania - zniechęcania do wyborów

  Politycy z pewnością nie robią nic konkretnego żeby do wyborów zachęcić. Od lat prowadzą kampanię w ten sam sposób. Brakuje w tym wszystkim polotu i finezji, fantazji, humoru. Może za wyjątkiem PO, która wypuściła grę internetową ironizującą z polityków - platformula.pl. Po za tym brakuje takich inicjatyw
 • 2011-09-02 16:26 | kryśka

  Re:Ruszyła kampania - zniechęcania do wyborów

  pan Palikot zrobi z tym barachłem wreszcie porządek!!!
 • 2011-09-02 16:38 | Waldemar

  Re:Ruszyła kampania - zniechęcania do wyborów

  Dla Slazaków jest tylko jedna przekonujaca alternatywa teraz: Ruch Autonomii Slaska. Nawet dla nie calkiem w autonomie wierzacych (chcacych), ale to dobry scenariusz na nastepne kilka lat. Bo decentralizacja, samorzadnosc, transparentnosc, odpowiedzialnosc, to jedyny zdrowy scenariusz w tym chorym kraju. Co ciekawe - na Górnym Slasku mieszkajacy nie-Slazacy i nowo-Slazacy takze coraz bardziej z RAS sympatyzuja. Oby tak dalej. Oby wszystkie regiony poszly tym albo podobnym szlakiem. Dla swojego dobra, dla dobra POlski, dla dobra sasiednich krajów, dla dobra Europy. Dla demokracji, dobrobytu, pokoju. Pyrsk znad Odry i rawy !
 • 2011-09-02 22:38 | bryka

  Re:Ruszyła kampania - zniechęcania do wyborów

  Pisałam ,we wcześniejszym komentarzu,o ostracyżmie stosowanym przez media w stosunku do RPP.Dobitnie potwierdza to odmówienie przez TVN prawa do udziału RPP w dzisiejszej telewizyjnej debacie przedwyborczej nt słuzby zdrowia.
  RPP uzyskała od PKW,prawomocnie, prawo do wystawienia list wyborczych na terenie całego kraju i prezentacji swego programu w mediach.TVN ma to w "głębokim poważaniu" z oczywistą uciechą debatujacych konkurentów RPP.
  TVN rządzi w tym państwie prawa.
 • 2011-09-03 02:40 | camel

  Re:Ruszyła kampania - zniechęcania do wyborów

  Rada Polityki Pieniężnej i ostracyzm?

  A tak na serio, kogo obchodzi które jaśniepaństwo będzie dalej popychać Polskę w mroki faudalizmu? Czy to ważne? Życie ma się jedno i nie można go marnować w tym kraju. To zbrodnia. Zresztą sam kraj i naród mają dość małe znaczenie. Najpierw jest się człowiekiem, potem mężem i ojcem, fachowcem od czegoś, wujem, bratem i sportowcem a gdzieś tam daleko, po wielu innych rolach i cechach jest etykietka "Polakiem". Wszyscy mamy pochodzenie chłopskie i jeszcze niedawno Polakami nie byliśmy, bo "Polak" to był tylko szlachcic-katolik. Strajkami zniszczyliśmy sojusz robotniczo-chłopski i oddaliśmy na powrót władzę jaśniepaństwu i klerowi. Szopka zwana wyborami nie jest w stanie przyćmić prawdy - nie mają one znaczenia. Zauważcie sami: Polacy wiecznie oszukani i wiecznie źli na władze głosują na coraz to nowych ...a od zawsze te same gęby przy korycie. PO to przecież przemalowana, klerykalna AWS, tak skompromitowana swego czasu...
 • 2011-09-03 05:19 | Badboy

  Re:Ruszyła kampania - zniechęcania do wyborów

  Zostaje Palikot, reszcie nie wierzę
 • 2011-09-03 10:57 | Sławomir Osiński

  Re:Ruszyła kampania - zniechęcania do wyborów

  "W jednym ze swoich postów pisałem o tym ,że PiS prowadzi politykę ,,zohydzania" polityki. Udowadnia ,że ,,tamci" to oszuści, zdrajcy. A poza tym jest ciągle gorzej i gorzej. Zresztą kolejne przegrane ,,słuszności" czyli PiSu są dowodem na fałszowanie wyborów...Więc głosowanie nie ma najmniejszego sensu" -

  -w tym cały sens.To wszystko,na co ich stać.Ponieważ pod względem merytorycznym ,PiS nie ma nic do powiedzenia.Wyklucza bezpośrednią dyskusję.
  Krzyczy,w zawoalowany sposób,bojkotujmy wybory.My mamy nie pójść,a Oni w zwartym ordynku powędrują do urn i te swoje 27% przekują w "zwycięstwo".
  Taka taktyka,jak widać po wielu wpisach,daje efekty.
  "To ściema ,ale ciemny lud to kupi"[Jacek Kurski] - czyżby?.
 • 2011-09-03 12:01 | drmiko

  Re:Ruszyła kampania - zniechęcania do wyborów

  zgadzam się, tylko palikot jest alternatywa. zaklad o 3 piwa, ze z tych 20% niezdecydowanych 7% zagłosuje na Palikota:)
 • 2011-09-03 20:06 | Blazej

  Re:Ruszyła kampania - zniechęcania do wyborów

  Potrzeba nam troche swiezosci w polityce wiec ruszmy wszyscy swoje d... i rozpedzmy ten PO-PIS-SLD uklad! Ja napewno glosuje na Palikota i Obywateli do Senatu.
 • 2011-09-03 20:30 | enatalija

  Re:Ruszyła kampania - zniechęcania do wyborów

  Chcesz go poprzeć? Głosuj ! tu: http://sites.google.com/site/457news
 • 2011-09-03 21:20 | Duck

  Re:Ruszyła kampania - zniechęcania do wyborów

  Znakomity komentarz Slawczana oddaje w zasadzie to co i ja myślę na temat JK i aktualnej polityki PiS. Chciałabym wierzyć, że po prezesie i jego radykalnej partii nastąpią dla polskiej polityki jakieś lepsze, spokojniejsze czasy, nastawione na merytoryczną debatę i faktyczną pracę nad rozwojem kraju. Gdy jednak obserwuję młodych w PiS i dokładam własną wiedzę o moim pokoleniu, które za jakiś czas zacznie ubiegać się o władzę to również nie mogę silić się na optymizm. Uważam, że pokolenie, które obecnie rządzi państwem różni się zasadniczo od ludzi młodych jedną ważną rzeczą: poprzedniemu pokoleniu nie jest obca ideowość, walka o coś, o demokrację, solidaryzowanie się we wspólnym celu. Choć dzisiaj trudno mówić choćby o szczątkach tamtego ducha, myślę, że pod względem etycznym gdzieś te wartości w tych ludziach jeszcze drzemią. Młode pokolenie ma już zupełnie inne wartości - PRL stanowi dla niego mgliste wspomnienie. Choć komuna kojarzy się z pustymi półkami w sklepach, demonstracjami i propagandą, był to czas, w którym ludzie mieli pracę. Nie była ona dobrem luksusowym, jak staje się to obecnie. A to przecież właśnie bezrobocie jest jednym z najbardziej degenerujących dla osobowości czynników. Wystarczy zobaczyć co dzieje się już dziś w małych miastach, gdzie pozamykano wszelkie fabryki i zakłady pracy i wyobrazić sobie co będzie się działo w kolejnych latach. Gdy z prywatnych uczelni powychodzą uformowani nowi absolwenci takich kierunków jak socjologia, pedagogika, politologia... Gdzie ci wszyscy ludzie znajdą pracę, jeśli ich główną umiejętnością będzie przede wszystkim gładkie gadanie? Doczekamy się przypuszczalnie kasty bardzo zmotywowanych, pozbawionych zasad ideologicznych karierowiczów, którzy będą walczyć o stołek za pomocą coraz bardziej wyrafinowanych strategii. Gdyby jeszcze była nadzieja, że nastąpi jakaś odwilż w mediach i zaczną one edukować widza i skłaniać go do wyrabiania własnych poglądów... Niestety jest to bardzo mało prawdopodobne.
 • 2011-09-04 06:57 | andrzej52

  Re:Ruszyła kampania - zniechęcania do wyborów

  A kto tych młodych ludzi wysłał na studia socjologiczne, politologię, zarządzanie i marketing itp.? Czy każdy musi mieć papierek magistra ?. Spróbuj znaleźć pracownika do obsługi maszyn, z wykształceniem technicznym.Jak tak dalej pójdzie to każda kasjerka w hipermarkecie będzie miała tytuł mgr przed nazwiskiem. I tak na własne życzenie nas samych rośnie kolejna grupa roszczeniowa.
 • 2011-09-04 11:20 | jacek

  Re:Ruszyła kampania - zniechęcania do wyborów

  Popieram przedmowce !
  Palikot ma moj glos w WAW .
 • 2011-09-04 12:08 | kazimierz01

  Re:Ruszyła kampania - zniechęcania do wyborów

  Song-program elektora PiS
  -na melodię znaną seniorom. Zamiast zniechęcania pośpiewajmy.


  Narodzie, obudż się z letargu
  Bo czas wyborów zbliża się
  Masz szansę znowu sięgnąć raju
  Jeśli wybierzesz właściwie.

  To dzięki Tobie partia PiS-u
  Przywróci Polsce złoty wiek:
  Status mocarstwa w Europie
  W kraju obfitość wszelkich dóbr.

  PiS to sami fachowcy
  Czyste dobro i moc
  A reszta to Ariel
  I liberalne tło.

  Łatwo nie przyjdzie nam zwyciężyć
  Choć Dorn kibiców wiedzie moc
  A szwadron kurtek karminowych
  Jest w stanie przebić każdy sztos

  Najtrudniej będzie w wielkich miastach
  Gdzie wykształciuchów pełno jest
  Gdzie nie ma tornad i nawałnic
  I konkurencja power jest.

  PiS jest partią z widokiem
  Ochranianą przez czerń
  A wódz jej potężny
  Usuwa wszystkich w cień.

  Pełnione role pokazują
  Nadludzkie cechy Prezesa-
  Potrafił władać prezydentem
  Szachować związki, partie ciąć.

  Tylko On przyjął od historii
  Depozyt narodowych cnót
  Jest ponad państwem i sądami
  Równy Obamie i UE

  Za to mu się należy
  Pełnia władzy i tron
  Uwielbienie i miłość
  Oscary i Nobel.
  Gdy już parlament będzie PiS-u,
  Każdy dostanie to co chce.
  Prywatyzacji już nie będzie
  Wszystkie podatki zmniejszą się.

  Banki oddadzą wielkie zyski
  Zły establischment podda się.
  Znikną układy, padną mury
  Dobro i piękno staną się.

  Forsy będzie jak lodu.
  Papierówki jest dość
  A odlot może dać
  Prezesa choćby ślad.


  Pilne zadanie po wyborach
  Uczcić Herosów PiS-PC
  Trzeba wystawić im pomniki
  W każdej osadzie i mieście.

  Herosi zwalczą zlą pogodę
  Wyleczą każdą chorobę
  Naprawią media i historię,
  Oswoją obcą kulturę.

  Zagrożeniem Polaków
  Inna wiara i ród
  Tradycja oraz styl
  Nieznany PiS-owi

  Wewnętrznych wrogów złamie Delfin
  Sposobem Stasi i Felka
  Błędnych, zdziczałych zbawi Hofman
  W państwowym Centrum P.a.- PiS.

  W tej szkole łykną całą prawdę
  Posłów i senatorów PiS.
  Wypiorą wszystkie brudne myśli
  W końcu zdobędą pułap gwiazd.

  Prawda PiS-u jest święta,
  Szczera, czysta jak łza.
  Oczywista i słuszna
  Jedyna i wieczna.

  PiS stworzy nowy kapitalizm,
  W którym nie trzeba pracować.
  Wtedy polecą trufle z nieba
  Nastanie całoroczny maj.

  Na zagranicę jest najlepsze
  Tupanie, kontra, sztywny kark.
  Donkiszoteria zakaukaska
  De Gaulle,a styl i cała wstecz.

  Jeśli coś nie wypali
  Pis ma Kima w planie
  A wtedy duch wodza
  Nigdy nie zaginie..
 • 2011-09-04 14:20 | Piotr Kraczkowski

  Polityka nie potepia SLD za kandydature Millera a czepia sie PiSu?

  O czym mamy mowic, jesli SLD nie boi sie isc do wyborow z kims takim jak byly premier Miller? Niemiecka ZDF wlasnie stwierdza, ze w Polsce naruszono standardy cywilizacji w czasie rzadow SLD i prezydentury SLD – od 31 minuty. Za zbrodnie naszych demokratycznych przedstawicieli odpowiadaja nawet ich przeciwnicy – kazdy obywatel Polski.
  __Roznica miedzy RFN a Polska polega na tym, ze w RFN byly premier Miller nie zostalby wybrany do senatu, a w Polsce bedzie. W dokumentacji ZDF Miller mowi, ze nie bylo w Polsce tortur i sie usmiecha a filmowcy przedkladaja mu dokumenty, ze w tym samym dniu, w odstepie dlugosci lotu, torturowani byli wywozeni z jednych krajow, a samoloty CIA ladowaly w Polsce: http://www.zdf.de/ZDFmediathek/beitrag/video/1386930/Flaechenbrand-in-Euro-Land#/beitrag/video/1421152/Nine-Eleven-%28Teil-1%29—Angst
  __Najlepszym jest, jak Miller, po zarzadzeniu polskiego wspoludzialu w rzezi tysiecy irackich dzieci i kobiet wbrew konstytucji, ONZ, NATO, UE, polskiemu papiezowi i calemu Kosciolowi na swiecie, mowi do kamery, ze jest po stronie dzieci i kobiet!!! SLD, Kwasniewski i Miller, okryli demokratyczna Polske hanba i sa fetowani w polskich mediach, np. ostatnio Kwasniewski w „Kropce nad i”.
  __Dla milionow ludzi w UE Polacy fetuja i wybieraja do Parlamentu ludzi, ktorzy przed Trybunalem w Norymberdze dostaliby kare smierci, zwyklych zbrodniarzy - to wynik braku doswiadczenia spoleczenstwa z demokracja w czasie PRLu, ale psuje nam opinie na calym swiecie, wyrabia opinie okrutnych dzikusow.
 • 2011-09-04 22:19 | Adalbert

  Re:Ruszyła kampania - ogłupiania regionalizmami

  Marzeniem globalistów jest tak rozdrobnić małe kraje , aby zupełnie utraciły zdolność przeciwstawienia się globalizmowi. Oni dzielą małe kraje na jeszcze mniejsze , ale banki zostają w ich scentralizowanych łapach. Głupota RAŚ , ich przywódców jest tak samo cyniczna jak wszystkich wasali na poziomie krajowym.
 • 2011-09-05 13:23 | adamjer

  Re:Ruszyła kampania - zniechęcania do wyborów

  O tym, czy pozostaniemy przy "kampanii zniechęcania do wyborów", stwierdzimy za kilka dni po ujawnieniu przez PO swojego programu. Wierzę w inteligencję Tuska, a w związku z tym spodziewam się czegoś ożywczego po tym programie. Czy jestem naiwny? Nie, po prostu trzeba byłoby być bezdennie głupim zarozumialcem, by nie dostrzegać zagrożenia przegraną, jeśli się nie błyśnie prostymi i wiarygodnymi deklaracjami. Gdybym był Platformą, mój program wyborczy byłby następujący:
  JEŚLI PO SAMODZIELNIE ZDOBĘDZIE PARLAMENTARNĄ WIĘKSZOŚĆ GWARANTUJEMY NATYCHMIASTOWE:
  -Zniesienie dotowania partii politycznych z budżetu państwa.
  -Obniżenie opodatkowania dochodów niższych od średniej krajowej.
  -Obniżenie podatku VAT na towary i usługi niezbędne do życia.
  -Waloryzację emerytur i rent oraz zasiłków socjalnych proporcjonalną do wzrostu PKB lecz nie niższą od wskaźnika inflacji.
  -Bezpłatne studia wyższe na I roku uczelni państwowych dla wszystkich studentów (także jako 2. fakultet), od II. roku płatne z ew. refundacją stypendiami przy średniej ocen powyżej 3,5.
  -Bezpłatna komunikacja środkami publicznymi dla osób powyżej 70. roku życia oraz kobiet ciężarnych i inwalidów.
  -Ulgowe przejazdy (50%) środkami publicznymi dla dzieci i młodzieży uczącej się.
  ORAZ PODEJMIEMY INICJATYWĘ LEGISLACYJNĄ DLA:
  -likwidacji Senatu,
  -likwidacji NFZ,
  -likwidacji Trybunału Stanu,
  -wprowadzenia takich zmian w Konstytucji, które ograniczą szastanie groszem publicznym (np. zabronią pozasądowych i nie wynikających z ubezpieczenia wypłat rodzinom ofiar katastrof),
  itd, itp

  Bez konkretnego programu rzeczywiście pozostaje wybór mniejszego zła lub zignorowanie wyborów. Śmieszy mnie upatrywanie wybawienia w Palikocie - nie należy spodziewać się niczego dobrego po ludziach, którzy napędzają się nienawiścią.""
 • 2011-09-05 17:05 | wnukmarek

  Re:Ruszyła kampania - zniechęcania do wyborów

  Przecież większość tych haseł już od 2001 roku była przez PO głoszona, choćby 3x15 , 4xtak itd. ,czy po dojściu do władzy, w ciągu czterech lat zrealizowano choćby jedno hasło. Te (nieistniejące) programy PO i ich obiecanki są tylko po to by wygrać, a potem liczą na krótką pamięć wyborców, niechęc do PiS-u i SLD, a całe społeczeństwo mają w d...e.
 • 2011-09-05 17:06 | wnukmarek

  Re:Ruszyła kampania - zniechęcania do wyborów

  Przecież większość tych haseł już od 2001 roku była przez PO głoszona, choćby 3x15 , 4xtak itd. ,czy po dojściu do władzy, w ciągu czterech lat zrealizowano choćby jedno hasło. Te (nieistniejące) programy PO i ich obiecanki są tylko po to by wygrać, a potem liczą na krótką pamięć wyborców, niechęc do PiS-u i SLD, a całe społeczeństwo mają w d...e.
 • 2011-09-05 18:19 | Sybirak

  Re:Ruszyła kampania - zniechęcania do wyborów

  Nie ma w Polsce większego łgarza i oszusta od pislamu. Jego oszustwa rozpoczęły się w dniu założenia PiSu, czyli pislamu, bo PiS w swej działalności dorównuje, albo nawet przewyższa islam, dlatego nazywam go pislam. Proszę wrócić do czerwca, lipca 2007. Polskę obiega wiadomość, że niektóre partie, w tym PiS i PSL, w wyborach w 2005 roku dopuściły się wyborczych oszustw, więc muszą zapłacić kary, PiS 65 000 000 PLN, a PSL 9 000 000. PSL karę zapłącił a Pis uratował się poprzez samorozwiązanie sejmu i przedwczesne wybory, bo spreparował aferę gruntową, oskarżył Leppera i zamydlił wszystkim posłom oczy. I tu był karygodny błąd PO, króra głosowała za rozwiązaniem sejmu, bo gdyby głosowała przeciw, to PiS musiałby karę zapłacić, a jej wysokość doprowadziłaby do likwidacji pislamu, bo kara była za wysoka. I to był jedyny błąd Tuska. Dziś PiS mści się za to na PO. Wredne stworzenia komunistyczne zrodzone ze zdrady AK. Czy na takich ludzi można głosować?
 • 2011-09-05 19:13 | RasAdi

  debata dla wszystkich partii

  Wszystkie partie, które zarejestrowały swoje listy w całym kraju powinny mieć możliwość przedstawienia swojego programu w mediach. Obywatele domagają się dopuszczenia Ruchu Palikota do debat telewizyjnych!
 • 2011-09-05 19:48 | Oktawian

  Re:Ruszyła kampania - zniechęcania do wyborów

  Platforma potrafi chwalić się swoimi osiągnięciami, nawet jeśli za kadencji jej rządu miały miejsce jedynie finalizacje wcześniejszych inwestycji. W ciekawy sposób pokazuje je w grze platformuła (platformula.pl) - zabawnej grze stylizowanej na kreskówkę wacky racers, w której poza politykami ścigającymi się śmiesznymi bolidami można zgłębić wiedzę na temat głównych inwestycji infrastrukturanlych w Polsce. Przyznaję - Polska jest na prawdę w budowie!
 • 2011-09-06 09:52 | adamjer

  Re:Ruszyła kampania - zniechęcania do wyborów

  Nie spełnienie obiecanek PO usprawiedliwia brakiem większości w Sejmie i światowym kryzysem finansowym. No więc napisałem w swojej propozycji programowej dla PO, że GWARANTUJE realizację programu pod warunkiem SAMODZIELNEGO rządzenia. Wydaje mi się, że w obecnym "zasyfionym" stanie sceny politycznej, warto dać jeszcze raz szansę Platformie, i to silniejszą szansę - bez hamulcowego PSL (czy SLD). Pozdrawiam. ""
 • 2011-09-06 16:18 | Proximo

  Re:Ruszyła kampania - zniechęcania do wyborów

  Pomimo kryzysu finansowego ilość realizowanych w Polsce inwestycji infrastrukturalnych jest niesamowita. Program "Polska w budowie" lansowany przez polityków Po w czasie kampanii nie jest abstrakcyjny. Główne projekty realizowane przez rząd PO w ciekawy sposób prezentuje internetowa gra Platformuła (platformula.pl), oprócz zabawy w wyścigi samochodowe polityków przekazuje szereg informacji o tym co się aktualnie w Polsce buduje. Kampania w takiej formie odpowiada mi zdecydowanie bardziej niż jałowe dyskusje w mediach.
 • 2011-09-10 08:46 | lecher

  Re:Ruszyła kampania - zniechęcania do wyborów

  Sybiraku, wierzysz w to że PIS zapłacił by tę nałożoną karę ? Ja nie , jak nic w trybie pilnym by zmienili ustawę .
 • 2011-09-12 16:39 | kaminiak33

  Re:Ruszyła kampania - zniechęcania do wyborów

  http://www.forum.polityka.org.pl/viewtopic.php?t=5249
  Minęło 20 lat zbliżają się kolejne wybory, kolejny raz będziemy wybierać tych samych ludzi. Może zmieniły się szyldy, pod którymi będą startować, ale w dalszym ciągu to ci sami ludzi, którzy rządzą w naszym kraju 20 lat. Pomijając „barwy” pod jakimi występują wszyscy bez wyjątku obiecują nam to samo. Obietnic jest tyle że, nie są wstanie ich spełnić, ale to im nie przeszkadza. My ich wybieramy a oni nas oszukują za co jeszcze płacimy im ogromne pieniądze. Ogłupiają naród i dzielą nas tak jak chcą, a my się na to zgadzamy. Nazywają to demokracją, ale moim zdaniem kłótnie i podziały nie mają nic wspólnego z nią, dopiero jak będziemy mieli wpływ na wszystkie sprawy, które nas dotyczą (wypowiedzenie się w tych sprawach przez referendum) możemy mówić o demokracji. Mogę im to wybaczyć, ale nie mogę im tego zapomnieć. Przypomnę tym co zapomnieli, przez 20 lat słyszę jak to Lech Wałęsa zwyciężył komunę, sam jeden doprowadził do wszystkiego co zostało zmienione. Te 10 mln ludzi z „solidarności” to tylko tło dla jego wyczynów. Aleksander Kwaśniewski i jego „choroba filipińska”, chwiejący się prezydent przy grobach, to widział cały świat. Oleksy ogłoszony agentem, ten co go oskarżał nie poniósł żadnych konsekwencji. Czasy AWS , debata nad reformami rządu Buzka i poprawki do tych reform (kropki, przecinki) autorstwa posła z SLD. Do tej pory pamiętam ludzi grzebiących w śmietnikach, chodzących po wysypisku, a w tle „poprawki posła SLD”. Afera „Starachowicka”, „Rywina” firanki w mercedesie dla posła z SLD. Miałem nadzieje że, to się zmieni, ale to była tylko nadzieja. Przyszły czasy posłów prawicy, kłótnie o „krzesła”, „samolot” CBA i „afery” tworzone przez tą instytucję. Walka o krzyże, afera hazardowa i zamiecenie jej pod dywan. Na końcu tej afery pismo posła Chlebowskiego odczytane w mediach to szczyt wszystkiego, jeśli nie spotkała go żadna kara za to co zrobił, to powinien dostać dożywocie za swoją bezczelność. Ludzie z tych partii bawią się w politykę za nasze pieniądze, a my im na to pozwalamy. To tylko kilka spraw dzięki, którym jest mi wstyd chodziarz nie mam nic wspólnego z tymi sprawami. Nie ma na świecie takiej dziury, w której można ukryć ten wstyd. Ponad 50% ludzi nie biorących udziału w wyborach to ludzie tacy jak ja mający dosyć takiej „demokracji”, w której jedyna możliwość wypowiedzenia się to tylko wybory. Myślę że, ludzi, którzy chodzą na wybory a mają dość różnych spraw przez co zmieniają swoje sympatie wyborcze też nie brakuje w naszym kraju. Tylko oni może mają jeszcze nadzieje że, coś się zmieni. To się nie zmieni, młodzi ludzie z tych partii robią w dużej mierze to samo co ich starsi koledzy. Kłócą się już teraz, nie mają własnego zdania mówią to samo co ich liderzy (wniosek na podstawie programu „Młodzież kontra”). Pomimo różnic jakie nas dzielą łączy nas wszystkich jedno. Każdy z nas ma tylko jedno życie. Nie spieprzmy go!  Nie będę pisał o propozycjach zmian , to na razie wszystko co bym „zaorał”. Napisałem tego tyle że mamy o czym myśleć , do tego dochodzą wasze propozycje , które aż przytłaczają tyle tego jest . Popiszę jeszcze o „sprawiedliwości” a co „wolnemu” człowiekowi wolno . Słowo sprawiedliwość można by zastąpić słowem demokracja i jedno i drugie w naszym kraju mogłoby posłużyć za wzór dla reszty świata .
  Co możemy zarzucić ( takim instytucją jak sądy, prokuratura , demokrację też mamy doskonałą ) oprócz „worka na łeb” , jak mawia mój znajomy , ale to odnosi się do wyborów na „Mis Polonia”. Ten worek jest zbędny , przecież sprawiedliwość jest ślepa , a w demokrację musimy ślepo wierzyć . Z jednym i drugim Polacy nie mają żadnego kłopotu , wszystko zależy od nas. Ludzie którzy mają na to wpływ powiedzieć o nich „kryształ” to tak jakby im ubliżyć , nic tylko iść i na nich głosować , a potem położyć się i tylko patrzeć jak spełniają się ich obietnice . Żeby tylko zdążyli je spełnić ta kadencja jak każda inna to tylko 4 lata. Jedno jest pewne (i to nie tylko obietnica) następne wybory będą znowu za 4 lata. Boże błogosław tym ludziom , żeby nie oni to nie mielibyśmy tyle kłopotów i problemów , z nudów dostalibyśmy p……..olca. Zapomniałbym o bankach żeby nie one , co zrobilibyśmy z pieniędzmi które zostałyby nam (odsetki) , jak to dobrze że one są 40 lat spłacania kredytu i problem mamy z głowy , a jak dobrze pójdzie to 5 lat przed terminem zabiorą nam prawie spłacony dom . Ale kto by się tym przejmował do grobu go nie zabierzemy , a dzieci i wnuki one nie będą miały problemu , klimat się ociepla szałas im wystarczy k….. tylko co o tym „Zieloni”. Ale , ale przecież , najważniejsze nasze emerytury o nie też nie musimy się kłopotać o to zatroszczy się już nasza służba zdrowia , tak jak kiedyś za komuny partia. Tak to brzmiało .
  „emerycie popieraj partie czynem , umieraj przed terminem”
  Wesołych wyborów 2011.
 • 2011-09-12 16:59 | kaminiak33

  Re:Ruszyła kampania - zniechęcania do wyborów

  http://www.forum.polityka.org.pl/viewtopic.php?t=5249
  Propozycja nowego systemu emerytalnego
 • 2011-09-13 13:45 | kaminiak33

  Re:Ruszyła kampania - zniechęcania do wyborów

  http://www.forum.polityka.org.pl/viewtopic.php?t=5249
  PROPOZYCJA SYSTEMU EMERYTALNEGO


  Kłócicie się kto gorszy PiS czy PO od czasu do czasu dostanie się SLD i PSL. Mówicie o wybieraniu mniejszego zła. Co za różnica kto cię oszukuje . Jak będzie to „nasz oszust” to może to robić, a jak nie nasz to mu nie wolno. W dalszym ciągu będziecie oszukiwani (ja też tylko to nie mój wybór) i nie przybywa wam od tego tylko jesteście stratni , no chyba że ktoś to lubi są różne zboczenia. Jeśli widzisz złodzieja jak cię okrada to nie stoisz jak ten baran tylko robisz wszystko żeby do tego nie dopuścić. Więc dlaczego godzisz się na okradanie. Jeśli mamy do czynienia tylko z oszustami to poco ich wybierać, przecież partie to NIE POWIETRZE MOŻNA BEZ NICH ŻYĆ. Wiem że część z was (a może wszyscy) wiecie o tym. Politycy i wszyscy związani z partiami, od sprzątaczki do posła przez wójtów ,wojewodów, burmistrzów, prezydentów miast, marszałków województw i ludzi z administracji w tych urzędach oraz wydatki związane z tym pensje, lokale , samochody itd. Pieniądze ( to miliardy w skali roku) ,na utrzymanie tego wszystkiego płacimy my. Ci ludzie pełnią służebną rolę w naszym kraju ( nie mylcie tego ze służbą) , tylko czy nas stać na taką służebność. To wygląd tak jak byśmy w swojej rodzinie zatrudnili kogoś do pomocy ,tylko jeśli ta pomoc kosztuje nas tyle co zarabiamy ,a na dodatek z „ usług” musimy korzystać przez całe życie i nie możemy zwolnić ”pomagającego” , możemy go tylko zastąpić ( wybory) . Na zarobki „ pomagającego” też nie mamy żadnego wpływu bo on sam nie pytając nas czy nas na to stać czy nie ustala sobie pensję. A jeszcze do tego „pomagający” ustala zady (ustawy, prawo, przepisy itd.) , które nie pozwalają nam zrezygnować z jego usług .
  NIEWOLNIK PRZY TYM TO WOLNY CZŁOWIEK,
  To wymyślił ktoś kto chciał mieć władzę nad ludźmi , pomogli mu w tym „ wybrańcy ludu”, a żeby było śmieszniej pozwolił nam na to głosować i wybierać na jego zasadach .Do tego wszystkiego otoczył się ludźmi którzy pilnują abyśmy przestrzegali te zasady (prawnicy , sędziowie i inni). Oni za pilnowanie tego korzystają z przywilejów i dostają ogromne pieniądze ( od nas).Tych „pomagających” w naszym kraju jest kilkaset tys. ,to jest promil naszego społeczeństw i cała reszta do której należymy i my ,musi zgadzać się z nimi. Głosujemy na nich jakby od tego zależało nasze życie.
 • 2011-09-13 14:11 | kaminiak33

  Re:Ruszyła kampania - zniechęcania do wyborów

  Ryszard Bugaj dołączył do takich jak ja (nie chodzących na wybory), nie głupi chłop szkoda że „dojrzał” do tego dopiero teraz. Po 20 latach zauważył że niema na kogo głosować,
  WSZYSCY OSZUKUJĄ NIE WYWIĄZUJĄ SIĘ ZE SWOICH OBIETNIC.
  Lepiej późno niż w cale.
  50% młodych ludzi to bezrobotni , drugie 50% to młodzi ludzie w większości zatrudnieni na śmieciowe umowy.
  Jak myślicie kto będzie pracował na wasze emerytury , jakie emerytury będą mieli ci młodzi , za dziesiąt lat.
  Pewnie jak będą mieli te 60 lat to DODRUKUJE SIĘ pieniędzy tylko jaką one będą miały wartość. Co wtedy zrobią ci mądrale którzy takim rządzeniem do tego doprowadzą.
  Takich baranów już teraz należałoby wysłać na hale .
 • 2011-09-13 17:30 | kaminiak33

  Re:Ruszyła kampania - zniechęcania do wyborów

  http://www.forum.polityka.org.pl/viewtopic.php?t=5249
  PROPOZYCJA SYSTEMU EMERYTALNEGO
  Oszustwo komputerowe (kilka lat odsiadki) .
  OSZUSTWO WYBORCZE ( rządzenie przez 4 lata)
 • 2011-09-15 13:42 | kaminiak33

  Re:Ruszyła kampania - zniechęcania do wyborów

  http://www.forum.polityka.org.pl/viewtopic.php?t=5249
  PROPOZYCJA SYSTEMU EMERYTALNEGO
  Może to tylko marzenia . Ale pokazują kierunek i OGROMNE OSZCZĘDNOŚCI.
  Pomaże trochę a wy osądźcie czy to aż tak wygórowane i nie realne marzenia.
  Jeden prosty zapis w konstytucji.
  NIE WOLNO WYDAWAĆ WIĘCEJ NIŻ WYNOSZĄ WPŁYWY DO BUDŻETU.
  Taki zapis wyeliminowałby wszystkie durne wydatki (liczono by każdą złotówkę kilka razy zanim by ją wydano) . Takie podejście wyprostowałoby wszystko w naszym kraju. Do tego jeszcze wprowadzić normalność.
  1 Uproszczenie prawa. (z tym wiąże się znaczne ograniczenie administracji rozdętej jak balon , nie możność interpretacji przepisów zasada wolno nie wolno)
  2 Zlikwidowanie przywilejów. (praca dla tych ludzi , gdzie ich wykorzystać też o tym napisałem)
  3 Przyjazny dla ludzi system bankowo emerytalny (kasy) , wtedy nie byłoby mowy klękania przed bankami jak mówi Tusk ale on to tylko mówi ,nie robi z tym nic i nic nie zrobi ,wepchnął nas (państwo) w ich objęcia i będzie to robił dalej zresztą nie tylko on. Osioł byłby lepszy od nich wszystkich.
  4 Fundusz z którego mogłyby korzystać i przyszłe pokolenia związany z ubezpieczeniami (w całości wykorzystany na tylko takie cele bez nabijania czyjejkolwiek kieszeni piszę o tym wcześniej)
  5 Pomoc społeczna zarabiająca na siebie a nie tylko wyciągająca ręce po kasę (pisałem o tym trochę wcześniej)
  6 Partie działające na naszych zasadach (jeśli są niezbędne) . Przecież partie to NIE POWIETRZE można bez nich żyć.
  7 Więźniowie pracujący nie „siedzący” (też o tym pisałem)
  Niema tego dużo a tak bardzo mogłoby odmienić nasze życie. Najważniejsze w tym wszystkim jest to że (moim zdaniem) nie potrzeba na to żadnej kasy a jeśli nawet to warto ją wydać . Ale żeby to wprowadzić potrzeba większości.
  Tylko te zmiany dałyby dziesiątki miliardów oszczędności. Nie bójmy się tych zmian , gdyby ludzkość obawiała się jakichkolwiek zmian do tej pory zamiast latać w kosmos latali byśmy z gołymi dupami. Nie pozwólmy dalej decydować o naszym życiu małej garstce ludzi , oni zawsze będą przeciwko jakimkolwiek zmianom .

  Zbliżają się wybory i tylko od was zależy czy i kiedy, będziecie to mieli . Ja nie mam szans spytać (kalectwo to ten powód) polityków o to o czym piszę, ale WY możecie , ZRÓBCIE TO.
  Próbowała tego „SOLIDARNOŚĆ” tylko ci wszyscy „ludzie” którzy teraz są przy „korycie” zapomnieli o nich ,”SOLIDARNOŚĆ” potrzebna im była tylko po to żeby rządzić