Wyszukaj na forum

Forum

Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Turystyka Polek - na Słowację po aborcję

(59)
Małgorzata Gosiewska (PiS) chce eliminacji możliwości usuwania ciąży przez ofiary gwałtów oraz w przypadku uszkodzenia płodów. Tymczasem ponad 70 proc. pacjentek usuwających na Słowacji ciążę to Polki.
  • 2011-09-05 08:50 | Majka

A u nas coraz większy Katoland...

.... nie tylko zresztą jeśli chodzi o aborcję. (Np normą staje się rozpoczynanie roku szkolnego mszą). Miło poczytać, jak gdzie indziej jest normalnie. Nawet do sąsiadów warto wyjechać - niech Panowie Posłowie i Panie Poklimakteryjne Posłanki rozmnażają się sami.
  • 2011-09-05 10:01 | dr_pitcher

Re:Turystyka Polek - na Słowację po aborcję

Re: Ostatni paragraf artykulu - bezcenny.
    Pytanie: Czy jesli Pani Maria umrze z powodu powiklan zwiazanych z samoistnym poronieniem, to czy jej polski lekarz pojdzie siedziec?
  • 2011-09-05 10:28 | sugadaddy

Najważniejsze, ażeby zadowolić hierarchów. A swoja droga, to takich, durnych, hipokrytów jak Polacy, to ze świeca szukać. Wstyd przed wszystkimi dookoła, a kuriozalne w tym wszystkim jest to, że Polak, uwaza się za kogoś lepszego od wszystkich innych nacji.Polak wieczny dureń / za Małachowskim/, do tego ciemniak - w ciemniactwie to bijemy wszystkich na głowę. Tak to jest, jak wierzy się w księdza, bo wyobrazenie sobie jakiegoś boga, przekracza mozliwości intelektualne mieszkańca katolandu. Stąd ten powszechny katolicyzm, polegajacy na czczeniu klechów i jakichś dziwnych przedmiotów.
  • 2011-09-05 10:46 | Poinformowany

>Pytanie: Czy jesli Pani Maria umrze z powodu powiklan zwiazanych z samoistnym >poronieniem, to czy jej polski lekarz pojdzie siedziec?

Alez skąd. Zaden z lekarzy ktorych bezczynnosc spowodowala gehenne i smierc w meczarniach Agaty Lamczak nie mial nawet postawionych zarzutow; wszyscy nadal pracuje w polskiej tzw. sluzbie zdrowia.

A politycy glosuja nad bezwglednym zakazem aborcji i dziwia sie, dlaczego Poli tak niechetnie zachodza w ciaze. Moze maja instynkt samozachowawczy...
  • 2011-09-05 10:52 | ewkas

Re: Przecież to się w głowie nie mieści !

Lekarz sugeruje kobiecie będącej w ciąży pozamacicznej! żeby poczekała na poronienie.
    I powołuje się na klauzulę swojego sumienia !
    Przecież on nie ma sumienia.
  • 2011-09-05 11:03 | Berkano

Nie mogę jednego zrozumieć jak lekarz ginekolog może iść siedzieć, jeżeli kobieta go nie wyda. Logiczne jest, że ja po zrobieniu aborcji przez lekarza nie powiem nikomu jego nazwiska, zmusić mnie nie mają jak. Mnie ukarać nie mogą, bo sama mogę przeprowadzić aborcję(użyłam tabletek na wrzody żołądka,na przykład i co nie mogę?)Nie ma takiego przepisu nawet w tej barbarzyńskiej ustawie. Prowokacja? Przy prowokacji nie dochodzi do aborcji, więc nie ma przestępstwa. W jaki sposób oni oskarżają lekarzy, wie ktoś?
    Jednocześnie nie oskarża się lekarzy przez których zmarły kobiety ciężarne lub przy porodzie, bo sumienie katolickie zabroniło im ratować życie kobiety kosztem życia zarodka czy płodu.I takiego katolickiego lekarza nie obchodzi, to że kobieta nie jest nawet chrześcijanką, jest ateistką i nie uznaje zaleceń ich boga i guru watykańskiego. Drzewiecki miał rację, jego opinia o Polsce jest jak najbardziej prawdziwa.
    Podziękujmy lekarzom ze Słowacji, Niemiec, U.K i innych państw, ktorzy litują się nad Polkami.
  • 2011-09-05 11:04 | Jolkka

bardzo dobry artykuł
    szokujące odkrycie przy dwóch kwestiach: sposobu potraktowania bohaterki w słowackiej klinice ("spodziewałam się upupienia...") i tego, że może być jednak normalnie ("ponieważ ustawa była fikcją, prawo dostosowano do realiów życia"). TO TAK MOŻE BYĆ?! Z szacunkiem dla ludzi, ich wyborów i praw człowieka?! Szok. Niestety.
  • 2011-09-05 11:06 | marek

Smieszy mnie jak Polityka czy Gazeta Wyborcza wylewaja krokodyle lzy nad kwetia aborcji i ogolnie wplywami kosciola katolickiego. Nie ma chyba mediow bardziej konserwatywnych niz GW i wyzej wspomniany tygodnik. Napiszecie lepiej po co wasz ukochany Prezydent nie robi nic innego jak spotyka sie z ksiezmi. Albo moze jakis artyklu jak to Unia Demokratyczna z Mazowieckim wprowadzila religie do szkol, powola komisje wspolna rzadu i episkopatu, komisje majatkowa czy w koncu podpisala konkordat.
    Kleryzacji Polski dokonali wasze ukochane autorytety.

ale rozumiem ze Polityka moze miec w nosie to bo i taki jest poziom jej czytlenikow ze nie umieja myslec samodzielnie. walic takimi artykulami i jednoczenie przyjomowac medale od ultrakatolickiego Prezydenta
  • 2011-09-05 11:13 | divak2

No bo jak ktoś się w nocy do żony/męża dobiera, to w Polsce to nie jest seks, tylko polityka. A do tego te miłe łóżkowe wygibasy (bo nie wiadomo czy to seks czy polityka) traktuje się jako jakieś ostateczne tabu, skutkiem czego zdarza się, i to nikogo nie dziwi, że kobiety przychodzące do ginekologa w państwowej przychodni po tabletki antykoncepcyjne zamiast recepty dostają pouczenie, że się źle prowadzą. Tak jakby seks był jakimś sakramentem zarezerwowanym dla nielicznych, a ci co chcą go uprawiać bez konsekwencji (unikając zajścia partnerki w ciążę) stają się świętokradcami. Takie pojmowanie jednej z czynności życiowych kręgowców umieszcza nas z powrotem w Szuflandii, Kingsajz zaś zaczyna się na Słowacji.
    Za reglamentacja (utrudnienia w dostępie do) antykoncepcji są w istocie próbą uprzykrzenia ludziom erotyki i promocją zachowań ryzykownych w kontekście możliwości zajścia w niechcianą ciążę. Gdyby nie było w Polsce klauzuli sumienia, korowodów z przepisaniem odpowiednich tabletek i bzdur na temat antykoncepcji w szkole, to aborcja nie byłaby aż tak potrzebna. Tyle że wtedy politykom odpadłby jeden z tematów na kampanie wyborczą, a połowa posłów nie miałaby o czym opowiadać dziennikarzom.
  • 2011-09-05 12:47 | mateusz

Nie zamierzam odnosić się do stosunków pomiędzy wymienionymi wydawnictwami prasowymi, a Panem Komorowskim. Ubolewam jedynie nad faktem, że bardzo łatwo oczerniać innych - "bo i taki jest poziom jej czytlenikow ze nie umieja myslec samodzielnie". Niezmiernie cieszy mnie zaangażowanie wielu Polaków, którzy przenoszą sposób wypowiedzi osób zajmujących się polityką do naszego codziennego życia.

A, i jedna uwaga. Nie to, żebym się czepiał. Jeżeli "autorytety" coś zrobiły, to mówimy: "autorytety dokonały". I z przyjemnością dowiedziałbym się, co oznacza słowo "kleryzacja".

Pozdrawiam
  • 2011-09-05 12:53 | Berkano

Mareczku, ja Tobie odpowiem

ależ my doskonale sobie zdajemy sprawę, że nasze prawa zostały sprzedane, a właściwie dane na tacy jako prezent i podziękowanie, niejakiemu jp2 i jego urzędnikom w Polsce. Osoby, o których napisałeś nie są żadnymi autorytetami dla ludzi myślących, bo zdajemy sobie sprawę ze wsparcia jakie otrzymywali przez lata z Watykanu. Sprawa aborcji jest bardzo medialna poprzez tragizm sytuacji w jakiej znalazły się Polki. Zostały zniewolone, sprowadzone do roli inkubatora i wartość mają, ale przedmiotu potrzebnego do wychodowania nowego Polak-katolika. Gdybyś był kobietą, to może byś zrozumiał w jak tragicznej sytuacji są miliony kobiet w Polsce. Dla mnie najważniejsze są moje prawa człowieka i zniesienie niewolnictwa reprodukcyjnego narzuconego na Polki. Sprawa religii w szkole to sprawa drugorzędna, wystarczy olać lekcje w szkole i nie przyjmować klechy po kolędzie, zapomnieć drogi do kościółka. Jednak zakaz aborcji został nam narzucony przez rozmodlonych i wdzięcznych polityków i nie mamy, jak na razie, prawnych możliwości zniesienia tego zakazu. Nie możemy nawet powołać się na Konstytucję Polski, ponieważ przepis tam zawarty o prawie do godności dla każdego człowieka, nie tyczy się kobiet, lecz mężczyzn i zygot. TK w zakazie aborcji nie dopatrzył się niczego niezgodnego z Konstytucją. Do tego wszechobecna mowa nienawiści w stosunku do kobiet, napuszczanie mężczyzn na kobiety i odwrotnie. Ja osobiście jestem przerażona sytuacją w obecnej Polsce.
    Sytuacja kobiet w Polsce jest naprawdę tragiczna. Obawiam się, że w nowym sejmie, ci szaleńcy religijni dostaną w końcu całkowitą władzę nad ciałem, zdrowiem i życiem kobiet w Polsce. Doszło do tego, że kobiety są tak zastraszone, że tak jak jedna z bohaterek, podarła wypis ze słowackiego szpitala. Cieszę się, że kolejnej Polce udało się zachować chociaż resztki godności dzięki słowackiemu lekarzowi.
    Pozdrawiam.
  • 2011-09-05 14:05 | bryka

Szanowni dyskutanci.Macie kartę wyborczą w ręku !
  • 2011-09-05 15:37 | jezier

@bryka - mamy. I co? Której z partii można w tej sprawie zaufać? Bo na SLD przejechałem się dwa razy (oszukali mnie raz - ich wstyd, oszukali drugi - mój wstyd... a co z trzecim?), a PO, PSL czy PiS są przeciw lub obojętni (w tłumaczeniu: dla świętego spokoju również przeciw).
  • 2011-09-05 16:13 | bryka

Pomyśl chłopie.Myślenie ma kolosalną przyszłośc.
  • 2011-09-05 18:12 | cji

Ruch Poparcia Palikota - jesli wolisz przechadzac sie po lewej stronie chodnika to spojrz na niego. Jako skrajny prawicowy oszolom moglbys natomiast zaglosowac na Kongres Nowej Prawicy z Korwinem-Mikke na czele - wierz lub nie, ale nawet ci fanatycy (khem, ludzie ideowi) maja bardziej zyciowe i sensowne podejscie do aborcji niz SLD, PO i PIS razem wziete...
  • 2011-09-05 18:28 | Aga

I pomyśleć , że od całkowitego zakazu aborcji dzieli nas tylko sześć głosów!To straszne, że mamy tak oportunistycznych posłów i posłanki.
  • 2011-09-05 19:51 | hynio

"W Polsce aborcja to temat polityczny, dla mnie zdrowotny."
    Ciekawe jaką chorobę pan doktor leczy skrobanką.

"Dzięki podobieństwom językowym i kulturowym, będą się Państwo czuć w tym trudnym momencie życia jak w domu"
    Ooo, to nawet ci którzy reklamują kliniki aborcyjne widzą, że tu się dzieje coś większego niż wyrywanie zęba.

Hmmmmmm, przed ostatni akapit też taki z lekką nutką prolive w tle. ... To może zamiast lobbować za liberalizacją ustawy zacząć polaków edukować seksualnie? Bo w to, że ktoś ma ojro na skrobankę, a nie ma kasy na zabezpieczenie to jakoś trudno mi uwierzyć.

A na koniec z pozdrowieniami dla najbardziej zatwardziałych zwolenników aborcyjnej wolnej amerykanki: http://pl.wikipedia.org/wiki/Aborcja#Aborcja_na_.C5.9Bwiecie . Jak ładnie napisano wolna amerykanka panuje chyba tylko w Ameryce, zresztą fundamentem tego barbarzyńskiego prawa jest krzywoprzysięstwo.

Apeluję, żeby nie zadowalać się ściemą o nowoczesnej aborcji i biednym ciemnogrodzie rodzącym dzieci wychowywane w biedzie na przyszłych przestępców. Tutaj jedna strona sporu ma wątpliwości co do przestrzegania pierwszego i najbardziej podstawowego prawa człowieka, ta sprawa na prawdę zasługuje na więcej niż garść frazesów i okładanie się stereotypami. Nie przypominam sobie, aby kiedykolwiek Polityka napisała rzetelnie o co ruchowi pro live chodzi (*). Jeśli nikt z redakcji tego nie potrafi, to może by poprosić jakiegoś pana Gowina czy kogoś innego o wystarczającym intelekcie i określonych przekonaniach o krótki felieton na pół strony. Może nawet ktoś na sąsiedniej stronie napisze jak bardzo pan Gowin się myli, no byłoby uczciwiej. Tutaj nawet prof. Staniszkis i Jarosława władcę Wolski (przyznaję wybiórczo, ale zawsze) cytowano, żeby się z nimi spierać, a wobec aborcji jest głupie przekrzykiwanie.

(*) jeśli był taki artykuł, to autora przepraszam, umknął mi w potoku tych przekrzykujących,... zresztą papierową politykę czytuje tak mniej więcej raz w miesiącu, więc przyznaję, że nie czytam wszystkiego
  • 2011-09-05 20:56 | Matka

Czy nie mozna tej sprawy wprowadzic do jakiegos miedzynarodowego arbitrazu?
    Przeciez to jest szajba zeby kobiety jezdzily za granice.
    Moze dobrze by bylo jeszcze wiecej wysilku poswiecic na dzieci chciane - z tymi niepelnosprawnymi, niedozywionymi, zestresowanym, na ktore pracujacym rodzicom czasami brak czasu.
    Natomiast kobietom w obliczu ciazy dajmy wsparcie emocjonalne, materialne ale i mozliwosc wyboru, a nie pregierz i karygodnie przepisy.
  • 2011-09-05 21:41 | Anna

Na stronie

http://www.mypolacy.de/forum/topic/jak-naprawde-wyglada-aborcja,4694

ktoś pisze

Cytat

"Do przeprowadzenia aborcji uzywa sie narzedzia przypominajacego kombinerki, poniewaz kosci i czaszka dziecka sa juz czesciowo zwapniale. Nie stosuje sie znieczulenia wobec dziecka. Aborcjonista wprowadza narzedzie do macicy chwyta noge nastepnie obracajac wyrywa ja z ciala dziecka.Czynnosc te powtarza"

Koniec cytatu

Nie mogę pojąć, dlaczego w Polsce prawie zupełnie brak dostępu do pigułki "72". Jeżeli zastanawiać się od kiedy zaczyna sie człowiek, z pewnością to nie jest w momencie gdy jest to kilkadziesiąt tysięcy komorek, z których po 9-ciu miesiacach urodzi się dziecko.

Jeżeli w Polsce co roku jest kilkaset tysięcy aborcji to czy nie lepiej udostępnić tabletki "72" a nie MORDOWAĆ małego człowieczka, który w takiej klinice na Słowacji ma już ukształtowany system nerwowy a za chwilę go REZERWĄ ? Co chwila są u nas wystawy przciwników aborcji, jakieś rozerwane rączki a przecież, co tego by nie doszło, gdyby był powszechny dostęp do środków wczesnoporonnych i uzuwano by te komórki do 72 godzin po stosunku.

I dlatego nie po drodze mi z KOŚCIOŁEM KATOLICKIM a mówiąc prostym żołnierskim językiem NIENAWIDZĘ tych panów w koloratkach, którzy mówią co wolno a co nielno kobiecie i ich szef mieszka w państwie o ZEROWYM PRZYROŚCIE NATURALNYM.

Czy ktoś wie, czy np. w Niemczech, Czechach czy na Słowacji można kupić bez problemu tabletki "72" ?
  • 2011-09-05 23:52 | Kangurzyca

Kobiety polskie broncie sie przed ubezwlasnowolnieniem Was przez KLECHISTAN!!!!!!!!!!!!!kangurzyca...wara od mojej "maciczki"kasngurzyca""
  • 2011-09-06 01:27 | monika

I dlatego zagłosuję na Palikota.
  • 2011-09-06 12:14 | Vertelin

>"W Polsce aborcja to temat polityczny, dla mnie zdrowotny."
    > Ciekawe jaką chorobę pan doktor leczy skrobanką.

Aborcja jest zabiegiem medycznym i tak tez ja widza leakrze-medycy (w odróżnieniu od lekarzy-encyklikow). Aborcja przeprowadzona w nieodpowiednich warunkach może zagrazac zdrowiu i zyciu kobiety [Nb dokladnie tak, jak sama ciaza] – bezpieczne i prawidłowe wykonanie zabiegu jest jak najbardziej problemem zdrowotnym. (Nb lekarstwem na niechciana ciaze jest antykoncepcja i edukacja seksualna, co polecam uwadze przeciwnikow legalnych zabiegow. Wiecej prezerwatyw, pigulek i spirali = mniej skrobanek, proszę Pana).

>"Dzięki podobieństwom językowym i kulturowym, będą się Państwo czuć w tym trudnym momencie życia jak w domu"
    >Ooo, to nawet ci którzy reklamują kliniki aborcyjne widzą, że tu się dzieje coś większego niż wyrywanie zęba.
    Oczywiscie, każdy zabieg w szpitalu jest przezyciem. A zwlaszcza przerwanie ciazy dla kobiety z kraju, gdzie katolicka propaganda na ten temat jest na każdym kroku.

>Hmmmmmm, przed ostatni akapit też taki z lekką nutką prolive w tle. ... To może zamiast lobbować za liberalizacją ustawy zacząć polaków edukować seksualnie? Bo w to, że ktoś ma ojro na skrobankę, a nie ma kasy na zabezpieczenie to jakoś trudno mi uwierzyć.
    A teraz proszę sobie przypomniec, jakie środowiska wrzeszcza przeciw edukacji seksualnej i dostępności srodkom anty, jednoczesnie domagajac się bezwglednego (swietne określenie!) zakazu aborcji? A kto niby zbieral podpisy pozwalające na odmowe sprzedazy pigulek w aptekach?
    No wlasnie.

A o co chodzi zwolennikom bezwglednego zakazu to wiadomo: o wymuszenie prawem stosowania katolickiego ideolo w tym zakresie. Na pewno nie o zycie ludzkie – wtedy wszak domagaliby się powszechnej edukacji seksualnej i antykoncepcji (i prawdziwego, nie tylko papierowego ograniczenia liczby aborcji), protestowaliby przeciw wysylaniu Polakow do Afganistanu i Iraku (ilu naszych tam zginęło, a ilu zamordowaliśmy?), za podniesieniem bezpieczeństwa na drodze (ofiar wypadkow jest kilkakrotnie wiecej niż abortowanych płodów, ale jakos ich to nie obchodzi) Itp. Itd. Etc. A już na pewno nie zadaliby ofiar z ZYCIA od kobiet.
  • 2011-09-06 14:06 | Vertelin

Czytajmy te artykuly poki mozna...

... niedlugo samo mowienie o tym, ze Polki usuwaja ciaze za granica, moze byc karalne.

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80271,10238242,Senator_PiS__Scigac_tych__ktorzy_nawoluja_do_aborcji.html

Taka cenzura byla ostatnio za Stalina. Jesli fakty nie zgazaja sie z pogldami, tym gorzej dla faktow :O.

• 2011-09-06 15:07 | sugadaddy

Aborcja, tak zresztą jak prostytucja, towarzyszą ludziom od zarania dziejów.
    Jakim naiwnym durniem trzeba być, ażeby wierzyć, że można zlikwidować i jedno i drugie. Ale skoro są tacy, co to chętnie zakazaliby kopulacji dla przyjemności, to co tu się dziwić tym od aborcji. Wariatów nie brakuje. I nie byłoby z tym problemu, gdyby rzeczeni nie próbowali, przerobić całą resztę na swoje kopyto. A najwięcej w tej materii mają do powiedzenia ci, którym żadna aborcja nie grozi - chłopy.
  • 2011-09-06 19:14 | Jerry1

W Polsce obowiazuje jedna z najbardziej restrykcyjnych na swiecie ustaw "antyaborcyjnych". Coz, to tylko jeden z elementow {podobnie jak np. nauka
    religii (a wlasciwie religii w wersji reprezentowanej przez wyznanie
    rzymsko-katolickie) w szkolach panstwowych}, panstwa zdominowanego
    calkowiecie przez kler rzymsko-katolicki i opierajacego sie
    na "konkordatowych nogach". Czym rozni sie obecna Polska
    od tej opisywanej kiedys prze Boya-Zelenskiego
    (patrz "Pieklo Kobiet")?
  • 2011-09-06 19:43 | Magda

Dam przyklad z Kanady gdzie mieszkam. Pigulki antykoncepcyjne dostaje sie u regularnego lekarza bez problemu i sa bardzo tanie. Sama aborcja trwa pare minut i jest to na zasadzie "ssania" ze znieczuleniem i za darmo. Dlatego nie ma zadnego oczekiwania ani kolejek. Moje cialo, moje sumienie, moja decyzja.
  • 2011-09-06 20:01 | Anna

Jeszcze wracam do mojego wcześniejszego wpisu. Poniżej to co napisałam na innym blogu. Jest odniesięnie do ksywki ksywki PAW, to jest jeden ksiadz z którym czasem dyskutuję.

Początek mojego cytatu:

Co to są WARTOŚCI CHRZEŚCIAJAŃSKIE ? Wracam do tematu aborcji:

Moim zdaniem Kościół to instytucja SADYSTYCZNA.

Argumenty:

1.Restrykcje aborcyjne istnieją w Polsce dzięki Kościołowi. To Kościół bez przerwy mówi o "zabijaniu bezbronnych" odnosząc to nie tylko do wyrywaniu rączek małego dziecka kombinerkami lekarskimi w czasie aborcji w 4-tym miesiacu ale także do

ZBIORU KILKUDZIESIĘCIU TYSIĘCY KOMÓREK

z których dopiero ukształtuje się człowiek w ciągu najblizszych 9-ciu miesiecy.Mam na myśli okres od zapłodnienia do 72 godzin, czyli okres kiedy można zastosowac tabletką wczesnoporonną "72".

2. Aborcje w Polsce były i będą. Pokazuje to jak niewiele sobie robią Polki z "nauk" Kościoła. Przeciez to nie tak, że te 100 czy 200 tysięcy to same ATEISTKI.

3. Skoro mamy do czynienia z realną sytuacją, to czy nie lepiej pozwolić na usunięcie tych komórek do 72 godzin po stosunku, aniżeli pozwalać na MORDOWANIE dziecka w trzecim miesiącu ciąży, które już ma wykształcony system nerwowy i NAPRAWDĘ czuje jak mu wyrywają ręce. Oto cytat ze strony internetowej o tym jak wygląda aborcja mechaniczna:

"Do przeprowadzenia aborcji używa się narzędzia przypominajacego kombinerki, poniewaz kości i czaszka dziecka są juz częsciowo zwapniałe. Nie stosuje się znieczulenia wobec dziecka. Aborcjonista wprowadza narzędzie do macicy chwyta nogę nastepnie obracajac wyrywa ją z ciała dziecka. Czynnosci te się powtarza"

4. Księża przedstawiają takie właśnie argumenty, że to jest mordowanie dzieci. Te różne wystawy małych dzieci z rozerwanymi korpusami. Ale, przecież, moralnie, to

TO KSIĘŻA SĄ MORDERCAMI !!!

Zastanówmy się:
    a) Kościół głosząc konieczność CAŁKOWITEJ ABORCJI poczynająć od momentu ZAPŁODNIENIA nie liczy sie z realiami. Setki tysiący Polek co roku DOKONUJE ABORCJI, mimo, że są KATOLICZKAMI. Jest to często aborcja MECHANICZNA z wyrywaniem rąk i nóg.
    b) Gdyby Kościół się zgodził na likwidację tego zbioru komórek do trzech dni, które Z PEWNOŚCIĄ w tym momencie NIE SĄ CZŁOWIEKIEM i nie ma tam żadnych organów NERWOWYCH nie byłoby ZABIJANIA CZUJĄCYCH DZIECI.

Wniosek: KOŚCIÓŁ TO ORGANIZACJA PRZESTĘPCZA, KAŻDY, POSEŁ KTÓRY SPRZECIWIA SIĘ POWSZECHNEGO DOSTĘPU DO TABLETKI "72" JEST MORALNIE ODPOWIEDZIALNY ZA ZABÓJSTWO.
    c.b.d.u. (co było do udowodnienia)

A teraz specjalnie do mojego interlokutora PAWIA. Drogi PAWIE, co wolisz ? Załóżmy, odbył sie stosunek i za 9 miesięcy możesz się urodzić. Ale Twoja przyszła matka nie jest gotowa na to. Czy wolisz

A) żeby w dzień po stosunku Twoja potencjalna matka usunęła te 10 tysięcy komórek, które w międzyczasie drogą podziału powstały ?

B) czy wolisz aby w 16 tygodniu ciąży, kiedy Twoje narządy zostały już wykształcone a organizm CZUJE, Twoje ciało zaatakowały kombinerki lekarskie. O, właśnie sie zacyna, wyrywaja Ci prawą nóżkę. Teraz lewą. O, a oto Twoja rączka. Pani (Pan) abordzista nie śpieszy się. Od rozpoczęcia minęło 10 minut. Jeszcze żyjesz. Teraz kombinerki przepołowiły Twoje serduszko. ...

PAW, drogi Kolego, nie bój się, to na niby... A teraz proszę o odpowiedź. Tylko NIE KRĘĆ. Nie pisz, że jedno jest złe i drugie też. Najlepiej byłoby CAŁKOWICIE ZAKAZAĆ aborcji (tylko, niestety te setki tysiące katoliczek ma to w d....). Masz wybór A lub B.

Co wybierasz ?

Rozumiesz teraz dlaczego KOSCIÓŁ KATOLICJA to organizacja SADYSTYCZNA ?

KONIEC CUTATU
  • 2011-09-07 08:39 | Małgosia

co do jednego tylko wyrażam swoje niedowierzanie - będąc w ciąży pozamacicznej każdy oddział ginekologiczny ma obowiązek przeprowadzic zabieg, bo taki stan grozi nawet śmiercią, np. w przypadku pęknięcia jajowodu...kobieta która jedzie za granice przeprowadzać zabieg bo jest w ciązy pozamacicznej jest zwyczajnie niedoinformoweana. I nie ma znaczenia czy sprawa dotyczy Warszawy czy Pcimia na podkarpaciu. Poza tym, zabiegów w przypadku ciąży pozamacicznej nie przeprowadza sie w prywatnych gabinetach!! Wykonuje sie laparoskopie albo podaje methotrexat - lekarstwo stosowane np. w leczeniu nowotworów, hamujące wzrost zarodka, a nastepnie jego śmierć i wchłonięcie przez organizm matki (tylko w przypadku bardzo młodych ciąż)...w związku z zagrożeniem życia, każdy lekarz bez względu na orientację religijną czy światopoglądową ma obowiązek skierować ciężarną do szpitala...
  • 2011-09-07 10:09 | tez Malgosia

"każdy oddział ginekologiczny ma obowiązek", "każdy lekarz bez względu na orientację religijną czy światopoglądową ma obowiązek skierować ciężarną do szpitala..."

Az trudno sie nie usmiechnac, oczywiscie przez lzy. Owszem szpital/lekarz ma obowiazek a kobieta ma prawo, ale CO Z TEGO? Polskie panstwo - calkiem swiadomie zreszta - nie zapewnia kobietom realziacji ich praw do przerwania ciazy (nb nie tylko w przypadku zagrozenia zycia: w ciagu ostatnich 4 lat zgloszono na policje kolo 10.000 gwaltow, nie przerwano z tego tytulu ANI JEDNEJ ciazy. Same swiete byly gwalcone? LOL).

Owszem, masz prawo. I co niby zrobisz jak lekarz ci powie "Ja nie przerywam w zadnym wypadku" i jego kolega tez? No gucio. Moze rodzina w Strasburgu cos wywalczy na ladny nagrobek.
  • 2011-09-07 11:00 | divak2

To wszystko ładnie wygląda

Ale w wypadku ciąży z gwałtu podobno ma nie być dyskusji, nawet jak jakiegoś lekarza sumienie gryzie, to ma on wskazać takiego co wykona zabieg. No i okazuje się że dyskusja jednak jest. Zgwałcone kobiety są odsyłane od jednej do drugiej przychodni, bo jak ktoś wykona zabieg, to może mieć problem, a jak nikt nie wykona zabiegu to tylko baba ma problem. Po co chodzi po nocy, jak suka nie da... i cała reszta tego g0wna.

Z drugiej strony przypadek Agaty Lamczak pokazuje że nawet zagrożenie życia ciężarnej bywa niewystarczającą przesłanką dla lekarzy, żeby podjąć odpowiednie leczenie, które mogłoby zagrozić płodowi. Toteż mogło być tak, że ta kobieta w ciąży pozamacicznej zorientowawszy się, że mogą się pojawić trudności natury religijnej, poszukała przychodni, gdzie zrobią jej co trzeba na pewniaka i tak trafiła na Słowację.
  • 2011-09-07 11:19 | Małgosia

...tak, ale ciąża pozamaciczna nie ma szansy sie utrzymac... tak czy owak, dziecka z ciąży pozamacicznej nie będzie, nie ma takiej opcji, nie można niestety zarodka "przenieść" do macicy, ani cudownym zaklęciem namówić do tego żeby sie tam sam przeniósł, więc o jakich trudnościach natury religijnej może być mowa? lekarz który odmawia pomocy ciężarnej pozamacicznie to zwykły konował. Procedura w powyższym przypadku jest taka, że w trybie natychmiastowym kieruje sie kobietę od lekarza z gabinetu do szpitala, gdzie jest pod stałą obserwacją. Nie dywaguje sie co tu dalej robić, tylko jak najszybciej poddaje zabiegowi laparopskopi albo (w przypadku placówek akredytowanych) podaje chemię(decyzję, jaką formę "leczenia" po zapoznaniu z ew. konsekwencjami podejmuje pacjentka)...
    p.s. poza tym ciąża pozamaciczna sama sie nie roni, rośnie do czasu rozerwania jajowodu (choć zarodek również w innych miescach, co jest bardzo rzadkie, może się zagnieździć), albo przestaje sie rozwijać, obumiera, a nastepnie i tak konieczne jest przeprowadzenie zabiegu...
  • 2011-09-07 11:25 | Małgosia

...zabieg ciąży pozmacicznej,nie jest zakwalifikowany jako "przerywanie ciąży"....
  • 2011-09-07 12:16 | Kaja

w UK mozna ja bez problemu kupic, bez recepty. Tabletki anty tutaj wypisze nawet doktor rodzinny i jesli jestes ubezpieczona to sa za darmo!
  • 2011-09-07 12:20 | tez Malgosia

Alez nie nam to tlumacz tylko lekarzom-encyklikom, jak ktos to pieknie okreslil. A na zalamke podam Ci taki link:

http://www.facebook.com/note.php?note_id=151585101579907

No i co: ciaza pozamaciczna a dzieciatko sie pieknie narodzilo i mamusia tez zdrowa. No i co, nie warto aby kobieta zaryzykowala i powierzyla swa ufnosc w Panu?
    /ironia, oczywiscie/

Nb mylisz sie piszac iz w przypadku ciazy pozamacicznej nie ma dla katolikow mowy o aborcji: aborcja (wg ich nomenklatury morderstwo) to KAZDE dzialanie zmierzajace do usmiercenia zarodka bez wzgledu na okolicznosci, w tym podanie srodkow ktore opisujesz. Sluszne i zbawienne jest -w ostatecznosci- przeprowadzenie na kobiecie operacji i wyciecie jej jajowodu (nb zupelnie nepotrzebna, a wrecz szkodliwa operacja z punktu widzenia medycyny, znakomicie utrudniajaca przyszle zajscie w ciaze. (Vide zwlaszcza gora str. 35:

http://www.uffl.org/vol12/bowring12.pdf

W nowoczesnych krajach podaje sie wlasnie srodki rozpuszczajace zarodek, ale w Katolandzie to grzech smiertelny).
  • 2011-09-07 12:43 | divak2

Procedury to my mamy...

Nie kwestionuję, że takie są procedury. Wiadomo wszakże, jak to z przestrzeganiem procedur w Polsce jest. Wiem też, że z ciążą pozamaciczną nie ma żartów. Ale to nie przeszkadza, żeby jakiś ... zaczął z dowolnego powodu mnożyć przeszkody. Słowacka klinika z kolei daje gwarancję, ze przeszkód nie będzie, dyskrecja zostanie zachowana, uważam więc, że sytuacja opisana w artykule jest możliwa.
    Jeżeli ta kobieta w ciąży pozamacicznej była niedoinformowana, to prawdopodobnie nie przypadkiem. Bo kto niby ją ma poinformować o procedurach, jak nie wykonawca procedur?

Przywołana historia Agaty Lamczak, której odmówiono leczenia zupełnie nieginekologicznego schorzenia, gdyż jakoby miało to zagrozić płodowi, również potwierdza, że taka sytuacja jest możliwa.
  • 2011-09-07 13:21 | Małgosia

...i tu się zgodzę - obowiązkiem lekarza jest poinformować, bo nie każdy musi wiedzieć jaka kwalifikacje ma ciąża pozamaciczna, czym skutkuje itp...że nie każdy biały kitel stosuje sie do tego obowiązku, to inna sprawa i mam nadzieje, że kiedyś etyka lekarska będzie egzekwowana z nalezytą sumiennością...jednak mimo wszystko dziwi mnie że kobieta zadała sobie trud poszukania kliniki aborcyjnej, tym bardziej, że siła rzeczy za granicą, a nie znała swoich praw i nie posiadała elementarnej wiedzy dotyczacej ciąży pozamacicznej, co oczywiście w żadnej mierze nie usparwiedliwia tego, kto nie udzialił odpowiedniej pomocy..niestety żyjemy w państwie krzyży i religii (tej jedynej słusznej)w szkołach, gdzie edukację seksualną (której notabene nie ma) utożsamia się "namawianiem do przedwczesnych kontaktów seksualnych"...dlatego zagłosuje na Palikota!
  • 2011-09-08 12:17 | gość

Wszyscy polscy demokratycznie wybrani prezydenci spotykali się z biskupami i całowali ich po rękach. Ostatni (a może i pierwszy) w historii, który się biskupom postawił to był Piłsudski.
  • 2011-09-08 12:20 | gość

Myślenie tu nic nie da. Żadna partia nie wstanie z klęczek przed biskupami. ŻADNA ! Ani SLD, które, kiedy miało realną władzę GUZIK dla kobiet zrobiło, ani PO, które przyjmuje z otwartymi rękoma byłych pisuarowców i aktualnych prawicowców ( nie jest tajemnicą jak głosują posłowie i posłanki PO w sprawie aborcji - wystarczy sprawdzić na stronie sejmu: www.sejm.gov.pl)
  • 2011-09-08 14:49 | Włodi

Dlatego ja zagłosuję na Palikota

nie mam złudzeń że się dostanie, ale przynajmniej okażę swoje poparcie
  • 2011-09-09 18:07 | shwejk

Tak dla ścisłości to SLD przegłosował ustawę liberalizującą aborcję, ale została ona zablokowana w 1997 r. przez Trybunał Konstytucyjny.
  • 2011-09-09 23:39 | hiolka

1/3 pacjentek klinik aborcyjnych w UK to Polki...

... czy to nie świadczy o tym, jak kiepsko u Polek ze świadomą i skuteczną antykoncepcją?
  • 2011-09-10 11:41 | Berkano

a kto ci powiedział,że do U.K jeżdżą tylko te, które są na bakier z antykoncepcją? Antykoncepcja nie jest całkowicie pewna(oprócz przecięcia i podwiązania jajowodów). Część z tych pacjentek,to kobiety, którym odmówiono w Polsce aborcji mimo zagrożenia zdrowia i życia kobiety,część jest z gwałtów, część to zdeformowane i nieuleczalnie chore płody i taka jest prawda. Kobieta,którą stać na bilet do U.K i aborcję ma również na tableteki lub spiralę, tyle że w Polsce została potraktowana jak śmieć i resztki swojej godności lub swoje życie musiała ratować w U.K lub na Słowacji.
  • 2011-09-10 13:32 | ewa

Ja równiez, mam nadzieje, że takich jak my, głosujacych na Pilikota będzie więcej. Przynajmniej jeden polityk nie jest zakłamany i wprost mówi co myśli. Głosujmy na młodych , pomijajmy jedynki na listach.
  • 2011-12-06 18:56 | Ja:(

Amen! Nic dodac nic ujac
  • 2014-05-22 14:27 | polityka.pl Forum

Ostatnio niemiecka ZDF pokazala material o aborcjach dokonywanych przez Polki w klinikach niemieckich, nazywajac to oczywiscie po imieniu : " hipokryzja ". W Holandii, jak zapewne wiele osob wie, jest jedna z najbardziej liberalnych ustaw a jednoczesnie najmniej w Europie aborcji. Wiec moze przyjrzec sie rozwiazaniom holenderskim a nie bredzic bzdurr ? No tak, ale wtedy nie dostaloby sie poparcia wiadomych kol i nie mialoby sie nadziei na ciepla, suta oplacana posadkie w Parlamencie Europejskim ? Ponadto, pozwole zacytowac sobie sama siebie ze strony Pawla Zalewskieg ( 10 powodow, aby nie glosowac na Janusza Korwin Mikke )" Niedawno ( w Szwajcarii ) odbylo sie referendum pt. " Aborcja to sprawa prywatna "- chodzilo o to, by odebrac prawo do finansowania aborcji z funduszy kas chorych. Pomysl zostal odrzucony przytlaczajaca wiekszoscia glosow. Argumentacja- to i tak jest tak drastyczna decyzja, ktora widocznie ludzie podejmuja, bo nie widza innego wyjscia ( tutaj nikt nie uwaza ze , kobiety zachodza w ciaze poprzez dzieworodztwo, dlatego mowi sie o nie tylko o kobietach jak w Polsce, ponadto nie traktuje sie kobiet jak bezrozumnych idiotek, ktore natychmiast po uslyszeniu nowiny o ciazy biegna do lekarza, aby ja usunac- wiec jedyna rada to prawnie im tego zakazac ) ) a nakladanie przy okazji dodatkowych obciazen finansowych to juz byloby okrucienstwo . Inny argument- rozumujac w ten sposob nalezaloby wszelkie inne choroby powstale " na wlasne zyczenie " typu rak pluc, krtani,przelyku, wrzody zaladka etc etc w przypadku palaczy tez wycofac z platnosci przez kasy chorych. To samo z leczeniem narkomanow, lekomanow ....- wara od spolecznych pieniedzy ?!"
  • 2014-05-22 22:58 | nan

Brawo!
  • 2014-05-22 23:05 | diabla

a dziadyga w nagrode zostaje swietym

za to swietym zostaje niedoszly aktorzyna, kiepski wykladowca, nawiedzony turysta, dziadyga abstynet zeswirowany na punkcie seksu i rozmnazania, ktorego decyzje wplynely na smiec milionow ludzi - zabronil stosowania prezerwatywy w krajach gdzie szalala epidemia AIDS, zabronil legalnej aborcji w Polsce czego skutkiem biedaki i uposledzeni psychicznie rozmnazaja sie na koszt MOPSow a inteligenti i w miare zamozni usuwaja ciaze za granica...
  • 2014-05-24 16:35 | ebom

Po pierwsze - nie, do aborcji nie używa się narzędzi przypominających kombinerek ani większości przyrządów, którymi straszą plakaty prolifowców; no chyba że mowa o naprawdę późnych aborcjach, których 95% ma miejsce z przyczyn medycznych, nawet tam, gdzie są legalne. Po drugie - zacytowane w artykule słowackie prawo mówi o aborcji do 12 tyg., która w większości krajów wykonywana jest farmakologicznie. Po trzecie - 12-tygodniowy płód na pewno nie ma jeszcze wykształconego układu nerwowego, więc proszę bez manipulacji, nie ma możliwości, aby czuł jakikolwiek ból.
  • 2014-05-24 22:39 | knur

"będąc w ciąży pozamacicznej każdy oddział ginekologiczny ma obowiązek przeprowadzic zabieg, bo taki stan grozi nawet śmiercią"
    W co Ty wierzysz.... Kobieta z taką ciążą będzie bujała się po szpitalach w całej Polsce, 20 lekarzy będzie zasłaniało się tą klauzulą sumienia (gdzie nawet w wypadku śmierci kobiety nie poniosą żadnej odpowiedzialności), dodatkowo cyrk z "prolajfami", którzy gdy tylko się o czymś takim dowiedzą będą wyzywać kobietę od morderczyń, rozpowszechniać jej wizerunek i pikietować pod domem. Taki wyjazd to oszczędność pieniędzy i zdrowia, fizycznego i psychicznego
  • 2014-05-25 08:28 | _sens_

normalnie czyli jak? rok szkolny zaczyna się od śpiewu "pani" z brodą czy tez przemową dwóch tatusiów?
  • 2014-05-25 08:53 | _sens_

no tak jesteśmy ciemni..nie ma to jak "jasność" narzucana nam przez jurope. Jasność polegającą m.in. na : wychowywaniu dziecka przez dwóch tatusiów (oczywiście o nich nie można nic złego powiedzieć, bo zaraz nazwą cie homofobem i karzą się leczyć) , jasność polegającą na ubieraniu chłopców w sukienki i dawaniu im lalek do zabawy, ...jasność polegająca na stawianiu wszystkiego do góry nogami.....marchewka to owoc...ślimak to ryba..zakaz używania słów Pani/ Pan przy określaniu zawodu...ach ta juropejska jasność....ciekawe jak długo jeszcze będzie błyskała na światowej mapie.
  • 2014-05-25 10:12 | M

A ja mam nieodparte wrażenie, że Polki mają to, na co zasługują. W moim polskim, kobiecym otoczeniu (wstyd przyznać, że wielkomiejskim i wykształconym) spotykam wyłącznie dwie postawy: obojętność na zasadzie mnie to nie dotyczy, bo w razie czego zapłacę, a przecież są tzw. Ważniejsze Problemy, więc w ogóle po co ten radykalizm, albo z kolei bezrefleksyjne przyjmowanie narracji kościelnej - przynajmniej częściowo, tzn. aborcja jest złem, ale czasem ewentualnie można. Ciekawa jestem, jaki procent z wyjeżdżających w celach aborcyjnych wcześniej zrobił cokolwiek w sprawie. Choćby publicznie zabrał głos pro choice...
  • 2014-05-26 08:50 | ziuta

Normalnie czyli gadką dyrektora szkoły. Tyle wystarczy.
    Wkurza mnie kiedy słyszę Pana Prezesa, że to skandal, że rodzice nie mają wyboru czy ich dzieci mają być wychowywane w ideologii gender (czyli nota bene po prostu tolerancji dla odmienności innych osób), a ja nie mam wyboru czy moje dziecko ma być nauczane religii. Ledwo smark do przedszkola poszedł a już obowiązkowo został zapisany na religię. I pierwsze czego się dowiedział, to że ludzie umierają na krzyżu. Ze dwa miesiące mu tłumaczyłam, że zabawa w chodzenie na spacer na cmentarz i krzyżowanie to nie zabawa. A teraz w miejscach publicznych śpiewa jakieś pieśni kościelne. Pranie mózgu od małego, ledwo pampersa się pozbył.
    Dlaczego ateiści nie mają prawa do życia zgodnie ze swoim sumieniem i swoimi wyborami? Co na to powiedziałby papież Franciszek? Państwo ma być świeckie i szanować wszystkie religie a nie tylko jedyne słuszne wyznanie.
  • 2014-05-27 00:40 | szczery

Ale pięknie "Polityka" próbuje zachęcić Polaków do aborcji, metody od lat takie same etc. Dane pań z Federacji Zdrowia Kobiet i Planowania Rodziny są tak wiarygodne, jak PRL-owski podręcznik do gospodarki centralnie zarządzanej.
  • 2014-05-28 06:58 | mb

Ciekawy jest fakt, ze w krajach w których
    aborcja jest zezwolona największy procent
    pacjentek pochodzi z innych krajów.
    Oczywiste jest, ze każda kobieta jest odpowiedzialna
    za swoje ciało. Mam wrażenie, ze niektóre kobiety
    aborcje rozumieją jako środek antykoncepcyjnych...
    albo czegoś nie zrozumiały.I w XXI wieku bocian
    dzieci nie przynosi...

Pozdrawiam z tej części Europy,
    która podobno jest źródłem wszelkiego
    zła w Polsce
  • 2014-05-28 18:31 | M

Jezu, co za bzdury rodem z przedwojnia. A gdzie te kobiety co sie skrobia co miesiac? Mam wrazenie, ze osoby legitymujace sie matura(?) powinny wiedziec, ze antykoncepcja nie zabezpiecza w stu procentach oraz orientowac sie, ze w Polsce jest w pelni odplatna - w przeciwienstwie do cywilizowanych krajow - ergo wielu na nia nie stac.
  • 2014-05-29 14:58 | polo

To nie pani z brodą tylko pan z brodą który kreuje swój wygląd na kobietę Nie dotarło jeszcze do zbutwiałego móżdżka?
  • 2014-05-29 17:22 | janadam48

Mam nieodparte wrażenie, że właścicielami klinik na Słowacji i w Czechach są Polscy lekarze. Jestem też pewien, że niektórzy z nich podpisali się w Polsce pod lojalką niejakiej Półtawskiej. Nasi posłowie o wyskrobanych mózgach szykują nam niezły Majdan. Niedługo zezwolą na kamieniowanie innowierców. Trybunał orzeknie,że to zgodne z konstytucją. Gdzie my jesteśmy, co dzieje się z nami,że godzimy się na jawną iranizację kraju.
  • 2019-02-05 16:07 | niepewna

Przy okazji czytania tego artykułu trafiłam na jeszcze dwa dość ciekawe:
    https://www.newsweek.pl/polska/aborcja-za-granica-dlaczego-polki-przerywaja-ciaze-za-granica/8xj73qm

https://natemat.pl/111057,aborcja-all-inclusive-znalezienie-zagranicznej-kliniki-z-polska-obsluga-zajmuje-kilka-minut

Ceny aborcji na Słowacji są do siebie zbliżone, czy myślicie, że to co jest tam napisane to prawda?