Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Lud Polski Ludowej

(4)
Historia Polski lat 1945–89 zdominowana jest pytaniem: co z nami zrobiono? I refleksją ofiarniczo-martyrologiczną. To trzeba zmienić i pytać konsekwentnie: co nam się udało zrobić mimo okoliczności narzuconych i przeszkód niezawinionych?
 • 2011-09-08 23:10 | ktm

  było więcej zasłużonych

  Należy wspomnieć o jeszcze jednym zasłużonym dla Polski uczonym, Andrzeju Sołtanie, twórcy Instytutu Badań Jądrowych w Świerku pod Warszawą. Ani wychowanie, ani pochodzenie z hrabiowskiego rodu nie predestynowały go do współpracy z komunistycznym rządem, ale wiedział, że polska nauka jest ważniejsza od przemijającej władzy.
 • 2011-09-09 21:34 | antyhistoryk

  Re:Lud Polski Ludowej

  To jest wlasnie przyklad prawdziwego patriotyzmu (Soltan), robiac cos dobrego i pozytecznego, wznoszac sie ponad polityczne podzialy. Cos pod rozwage dla "prawdziwych Polakow".
 • 2011-09-11 03:02 | Hellex

  Re:Lud Polski Ludowej

  Wielkim osiągnięciem "komuny" jest zapanowanie nad gruźlicą i syfilisem, które szalały po wojnie.
  A jedną z zapomnianych osób - Henryk? Zając, który wywalczył objęcie opieką zdrowotną również rolników posiadających własną ziemię, wbrew naciskom, żeby ten przywilej dać tylko pracownikom PGRów i należącym do spółdzielni.
 • 2011-09-13 21:54 | bochek

  Re:Lud Polski Ludowej

  trzeba poklonić sie calej rzeszy ludzi nie patrzących na ówczesny system,czy sytuacje geopollityczną,tylko odbudowujących swój kraj.Ocenianie ich przez roznych cenckiewiczow i innych ipn-owców mozna pominąć tylko wzgardliwym milczeniem.Szanowni przedmówcy,mówiąc o likwidacji analfabetyzmu,elektryfikacji itp.osiągnięciach wiedzą,że to nie tylko była odbudowa kraju,ale także likwidowanie przepaści społecznej,powstałej w zacofanej,ciemnej,a tak obecnie gloryfikowanej II rzeczpospolitej.