Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Palestyna liczy na uznanie

(5)
Czy uznanie Autonomii Palestyńskiej za państwo członkowskie ONZ pomoże w załagodzeniu konfliktu z Izraelem?
 • 2011-09-23 08:37 | miszpat

  w temacie poparcia Palestyny

  na arenie międzynarodowej, ciekawą ilustrację przedstawiono na łamach Guardiana. http://bit.ly/rpiprP
 • 2011-09-23 17:17 | Danka

  Re: To jest wyrzut sumienia normalnych ludzi

  Absuralne finansowanie państwa Izrael prowadzone z zewnątrz od początku jego istnienia jest zjawiskiem niezwykłym w dziejach ludzkiej cywilizacji.
  W ekonomii tego państwa nic sie nie zgadza . Na pytanie jakie zasoby panstwa Izrael umiejscowionego na pustyni decydują o jego wysokiej pozycji militarnej i biznesowej , przewodniczka odpowiedziała , że "ludzka inteligencja". Cały świat finansuje to państwo w różny sposób , a to państwo odgradza się murem od sąsiadów ? Jak długo może istnieć państwo w stanie ciągłego napięcia i mobilizacji militarnej? Okazuje się że może istnieć dzięki diasporze posiadającej gigantyczne wpływy na arenie światowej.
  Czy kryzys światowy zmieni stosunek świata do tego fenomenu ?
 • 2011-09-23 17:28 | Czaro

  Re:Palestyna liczy na uznanie

  Obama pracuje tylko i wylacznie na swoja nastepna kadencje. Ciagle mowi o pracy , ale na mysli ma jedynie dalsza swoja. Tak odbieram ten nagly gest przyjazni do Izraela. Czuje sie zagrozony i szuka poparcia w nadchodzacych wyborach. Izralel, czy Palestyna obchodzi go tak jak zeszloroczna zima.
 • 2011-09-24 01:10 | camel

  Re:Palestyna liczy na uznanie

  Jako, że obecnie stosunek świata do tego "fenomenu" jest dość jednoznacznie wrogi, to zmiana może dotyczyć tylko sprawiedliwszego spojrzenia na państwo żydowskie.
  Nazywanie obrony przd wymordowaniem przez terrorystów "odgradzaniem się od sąsiadów" jest nieco przewrotne, nie uważasz? Od sąsiada, który chce cię zabić, raczej należy się odgrodzić. To, że Arabowie chcą wymordować wszystkich Żydów, powtarzają co chwilę.

  A wysoka pozycja biznesowa Izraela wynika właśnie z tego, co już powiedziała tobie przewodniczka - z inteligencji. Oni tam wymyślają technologie, które sprzedają światu. To zupełnie normalny sposób finansowania, prawda? Porównaj sobie dotacje, jakie od wielu dziesięcioleci dostają Arabowie palestyńscy od Unii Europejskiej i USA i efekty ich wykorzystania. Tragedia, nieprawdaż? To dowód na to, jak ważna jest inteligencja.

  A tak dla ciekawości poszukaj ile z otaczających cię technologii to wytwory Izraelczyków i ile pieniędzy co miesiąc płacisz za ich wykorzystanie. Ty też finansujesz państwo Izrael.
 • 2011-09-25 15:39 | RRRR

  Re:Palestyna liczy na uznanie

  A ile polaskich i niemeickich wynalazków uzywaja na codzien Izraelczycy ? Tez bys sie zdziwil. :)