Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Ciemniacy rządzą w MEN

(1)
2011-09-24 00:37 | arbiko
Przekaż dalej dyslektykom i rodzicom dzieci z dysleksją

Zakończmy Dyktaturę Ciemniaków w Ministerstwie Edukacji

Ministerstwem Edukacji zawładnęli Ciemniacy. Ciemniak to osoba, która nie tylko nie rozumie podstawowych zjawisk i ludzi, ale też nie przejawiająca elementarnej kultury i wrażliwości. Z wielką pasją wyżywa się zwłaszcza na osobach, które mogą okazać się od niego lepsze. Na ofiary Ciemniacy z MEN upatrzyli sobie dyslektyków.
Dysleksję kojarzymy zazwyczaj z trudnościami w nauce pisania, czytania i ortografii. Ma ona jednak jeszcze inną twarz, której Ciemniacy nie znają. Dyslektyk myśli obrazami, a nie słowami. Ma nadzwyczajną zdolność przetwarzania i kreowania doznań percepcyjnych. Dużo większą, niż inni, ciekawość świata i wrażliwość na otoczenie oraz nadzwyczajną intuicję i przenikliwość. Jeśli te cechy zostaną u dyslektyka rozwinięte, osiąga on wiele. Dyslektykami byli m.in.: Albert Einstein, Leonardo da Vinci, Winston Churchill, Alexander Bell, Nelson Rockefeller, Hans Christiana Andersen czy Walt Disney. Oni mogli się rozwinąć dlatego, że żyli w społeczeństwach o wysokiej kulturze, które potrafiły zrozumieć i zaakceptować inności drugiego człowieka.
Ciemniacy z MEN przyjęli sobie za cel szykanowanie dyslektyków poprzez wykorzenienie u nich rozumowania obrazami i zmuszenie do myślenia słowami. Wprowadzili system egzaminów wymuszających myślenie werbalne, pod rygorem zamknięcia drogo do liceów i na wyższe studia. Zabronili prawidłowego uczenia dyslektyków nauczycielom, którzy przecież potrafią ich uczyć. Zamiast pozwalać uczyć, wymagają od nauczycieli opracowywania programów i pisania bzdurnych sprawozdań.
Ciemniacy z MEN gnębią dyslektyków z siłą mającą doprowadzić do wykluczenia ich z życia społecznego. Spowodowali, że szkoła i nauka jest dla dyslektyków piekłem. Żeby nikt im nie przeszkadzał, załatwili sobie w Sejmie uchwalenie przepisu, że działanie Ciemniaków nie podlega kontroli sądowej. Uzyskali więc status dyktatorów. ( Z wyroków sądowych - Działanie organu władzy publicznej, mieszczące się w jego prawem określonych kompetencjach, ale noszące znamiona arbitralności i niepoddające się kontroli i nadzorowi, nie może być uznane za zgodne z prawem.). Dyktatura to władza absolutna, bezduszna i okrutna.
Czerpiąc cynicznie z dyslektyka Machiavellego, wprowadzili ulgi na egzaminach po to, żeby kampaniami medialnymi nastawiać społeczeństwo przeciw dyslektykom. A przecież dyslektyk żadnych ulg nie potrzebuje. Wystarczy przygotowywać dla niego pytania i zadania uwzględniające, że myśli obrazami, a nie słowami.
Powstrzymajmy Dyktaturę Ciemniaków