Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Ograniczenia szybkiego Internetu. Będzie drożej?

(1)
Internet przyzwyczaił nas do tego, że dostajemy coraz więcej, najczęściej za darmo. Sieć trzeba jednak utrzymywać i rozbudowywać. Ktoś musi za to zapłacić. Tylko kto?
  • 2011-10-04 15:30 | bryka

    Infrastruktura,durniu!

    W naszej,krajowej sytuacji deliberacje nad informatyzacją i "internetyzacją" są dosyc jałowe.Dobrym przykładem jest idea "laptop dla każdego ucznia" co może spowodowac,w dużej szkole,koniecznośc podłaczenia do internetu (nawet przez LAN) ok 1000 pc.Bez odpowiednio przepustowej infrastruktury.
    Z infrastrukturą,nawet w skali naszego regionu,jest kiepsko.Skandynawia niedoścignionym wzorcem.Nie widac także sensownych projektów poprawy tego stanu rzeczy.Może rzeczywiście wyższe taryfy sa konieczne wraz z korzystniejszym udziałem operatorów infrastruktury.Dla zakumulowania środków na potrzebne inwestycje.Nie rozumiem dlaczego,mimo werbalnej tromtadracji rzadzących,nie kieruje się znacznie większego strumienia środków unijnych na te cele.Wygrywa tromtodracja.Z zapewnieniem o naszej wyjątkowej zdolnosci do "absorbcji".Absorbcja może.Lecz co z efektywnością ?
    Z drugiej strony Oceanu Atlantyckiego tamtejsza megafabryka produkujaca pieniadze z goracego powietrza - NYSE - postanowiła produkowac jeszcze więcej,co znaczy jeszcze szybciej,redukując czas atlantyckiego transferu transakcyjnego z 65 milisekund do 59 milisekund.Za 300 mln USD zostanie położony dodatkowy kabel podatlantycki.Dedykowany fabryce.Jak wzrośnie produkcja NYSE nie potrafię obliczyc ale z pewnością stopa zwrotu z tej inwestycji bedzie wysoka.To się nazywa efektywnośc.