Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Kaczyński zapowiada trybunały ludowe i lustrację sędziów

(21)
Jarosław Kaczyński w swojej najnowszej książce, którą premierę zapowiedziano dopiero na powyborczy poniedziałek, zapowiada ostateczną rozprawę z polskim sądownictwem.
 • 2011-10-06 07:59 | Aloha Hawaii

  Trybunały ludowe

  W trybunałach ludowych zasiądą kibole i będą lustrować oraz sądzić policjantów.
 • 2011-10-06 10:50 | oakpark

  Kaczyński chce dokonać wymiany elit via wywłaszczenia i zakazy pracy...

  Kaczyński chce dokonać wymiany elit via wywłaszczenia i zakazy pracy...... i do tego potrzebuje sędziów dyspozycyjnych wobec władzy wykonawczej. Kaczyński doskonale rozumie, że obecne elity władzy, wiedzy i pieniadza maja legalne tytuły własnosci i ta własność przekłada sie na moc polityczną i medialną, która prędzej czy później zabije smiechem każdą partię antysystemową. Kaczyński próbował lustracją zdziesiątkowac środowiska naukowe i akademickie, mówił o potrzebie stworzenia nowych uniwersytetów nieskazonych III RP, próbował zastraszyć ludzi wolnych zawodów....

  Kluczem jest jednak pozbawienie swych politycznych przeciwników własności - pieniądz wciąż jest narzędziem mocy politycznej. Kaczyński niewiele sie różni od komunistów po 1944.... tak samo planuje gigantyczne obrabowanie tych Polaków, którzy do czegos doszli pod pretekstem via lustracje i zakazy pracy czy zwalnianie nieprawomyślnych... On JUŻ grozi ludziom państwem totalniackim i złodziejskim, On już popiera zadymy i polityke na ulicach oraz destabilizację obecnej Polski, broni kiboli - bandytów, skinów i wszelką hołotę, która pomoże Mu rozwalic Polske oparta na gwarancji własności. Kaczyński jest socjalistą wywłaszczajacym elity w imię Narodu....

  Tylko jest to naród "kaczy" a nie polski.

  Ktokolwiek, kto ma w Polsce jakas własność = firmę, dom, sporo ziemi czy uprawnienia zawodowe, stopnie i tytuł naukowy .... powinien zdać sobie sprawę, że może zostać tego co ma POZBAWIONY.... iure caduco kaczyści wymienią na swoich kogo sie da w tych miejscach struktury społecznej, które niosa profity ekonomiczne i polityczne.

  Do tego potrzebne sa kaczystom te Volksgerichty.... i kibolskie bojówki. To nie jest szaleństwo - to jest metoda polityczna....8^)

  Nie wprowadził jej w życie bo Wódz jest strachliwy jak tchórzofretka... na spotkaniach z ludźmi nie widać Go zza ochroniarzy... 8^)
 • 2011-10-06 12:03 | kurek

  Re:Kaczyński zapowiada trybunały ludowe i lustrację sędziów

  nic tylko się cieszyć na to co nas czeka jak wygra Jarek. Wszyscy będą podejrzani, najważniejszym świętem stanie się całopalenie niewiernych i tych odmiennej orientacji, a kamiński, Ziobro i Macierewicz będą szaleć szukając nowych afer, bo w końcu dzień bez afer będzie dniem straconym.
 • 2011-10-06 12:09 | otoosh

  Re:Kaczyński zapowiada trybunały ludowe i lustrację sędziów

  Kiedy pisałem na jednym z forów, że JarKacz to typowy przedstawiciel partii nacjonalistyczno - bolszewickiej, to mi nie wierzono...
  Pomysły wypisane w tej książce, jakże miejscami podobnej do "Mein Kampf", ustawiają autora na poziomie zbliżonym do skrzyżowania Łukaszenki z Mussolinim...
 • 2011-10-06 13:26 | Grzegorz

  mr. Jarkacz,,,

  ...niczym się nie różni od prof. Zolla.
  Tak samo hulają sobie po prawie...
 • 2011-10-06 15:01 | Ewa

  Re:Kaczyński zapowiada trybunały ludowe i lustrację sędziów

  Wypowiedź żenująca. Ocena niesłusznie negatywna, moje doświadczenie życiowe i niewielka znajomość prawa pozwala ocenić tą sytuację. Żenujące epitety.... Wiadomo, Ci wszyscy "NA GÓRZE" to niedouczeni, skorumpowani, itd. my natomiast jesteśmy najmądrzejsi i możemy się tym szczycić i obrażać innych. Dlaczego więc tak mało działamy?""
 • 2011-10-06 16:34 | myszvolvo

  Re:Kaczyński zapowiada trybunały ludowe i lustrację sędziów


  >"Najlepsi sędziowie przechodzą do adwokatury, zarabiając krocie, a najgorsi zostają w wydziałach klepiąc biedę. Dlatego zmuszeni są dorabiać sobie na boku."

  Jeśli dobrze zrozumiałem, to według prezesa PiS najlepsi sędziowie ulegają często pokusie pieniądza, konformistycznie rezygnując ze swojej niezawisłości, sędziowskiej etyki i uczciwości na rzecz materializmu.
  Cóż. Bez dostępu do dotyczących tego zjawiska dowodów i danych statystycznych będzie nam dość trudno wyrazić jakąkolwiek opinię na ten temat.
  Zastanawia nas natomiast, w jaki sposób prezes PiS ma zamiar uchronić przed takimi pokusami ludzi, którzy stanowić będą planowane przez niego na przyszłość 'ludowe trybunały'.

  Jeśli zresztą prawdą byłoby, że i przywódcy kraju, i jego obywatele dopuścili w rzeczywistości do tak katastrofalnej dewaluacji systemu sądownictwa w Polsce, to przypuszczam, że prawdopodobnie nie będą oni też w stanie przeprowadzić jego wiarygodnej weryfikacji, ani ulepszyć go poprzez zmiany w konstytucji.

  A skoro znów lądujemy w oparach absurdu, to nadchodzi najwyższa pora, aby zrobić sobie powtórkę z 'Państwa i Prawa Polskiego', odświeżając wszystkim wiedzę o sądach bożych, ordaliach i pojedynkach sądowych, zwanych niegdyś 'iudicium pugnae'.
  Ta, skadinnąd dość już omszała wiedza, może bowiem wkrótce okazać się nam wszystkim całkiem przydatną.
 • 2011-10-07 07:50 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Re:Kaczyński zapowiada trybunały ludowe i lustrację sędziów

  Lawina lup i sprzeczności prawnych,ustawowych ma swój początek w korupcjogennej ustawie zasadniczej.
  Ewidentnie władza sądownicza jest adwokatem tych,którzy brak praworządności traktują jako cnotę.To miało swój początek w transformacji systemowej,dla której bazą był traktat okrągłostołowy.
  Kolejna utopia to jest GATT i globalny wolny handel doprowadziła do WOJNY O PIENIĄDZ,a ekonomia polityczna utwierdziła religię z bożkiem w postaci ZŁOTEGO CIELCA.Wszelkie kryzysy mają swój początek kiedy handlowcy biorą górę nad wytwórcami.
  Skromne są moje doświadczenia z sądownictwem,ale na przykładzie przekształceń własnościowych w spółdzielczości mieszkaniowej moja teza,że to najlepsza wizytówka przemian systemowych,również z udziałem władzy sądowniczej.
  Współczuję POLICJI,która stała się uniwersalnym organem dochodzącym zorganizowanej działalności we wszystkich dziedzinach życia.Siłą rzeczy jakość zebranych materiałów stanowi później podstawę,że sprawy są umarzane przez prokuraturę i sądy.
 • 2011-10-07 07:56 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Re:Kaczyński zapowiada trybunały ludowe i lustrację sędziów

  Przepraszam zamiast "Lawina lup" ma być "Lawina luk"
 • 2011-10-07 09:16 | dsf

  Re:Kaczyński zapowiada trybunały ludowe i lustrację sędziów

  Mnie natomiast urzekła żelazna logika rozumowania Sz.P. Prezesa. Sędziowie pozostający w sądach są gorsi od tych, którzy odchodzą (np do adwokatury), ale to tym pozostającym w sądach wydawnictwa i uczelnie proponują pisanie tekstów i pracę dydaktyczną. Nie miałem pojęcia o tym, że wydawnictwa i szkoły wyższe tłuką się na rynku prawniczym o to, który z najgorszych prawników będzie dla nich pisał lub wykładał :-)
 • 2011-10-07 09:35 | obserwator

  Re:Kaczyński zapowiada trybunały ludowe i lustrację sędziów

  @ oakpark

  Bardzo trzeźwa ocena tego psychopaty i jego rzekomych planów. Zastanawia mnie jak długo jeszcze ludzie w mediach będą brać na poważnie wynurzenia tego chorego osobnika, co jest w oczywisty sposób widoczne nawet dla laika. Kociokwik jaki stworzył w czasie rządów koalicji PiS-SO-LPR dalej się wielu ludziom odbija czkawką i to najlepiej świadczy o jego zdolnościach politycznych. Liczne procesy o zniesławienie wytaczane mu przez wielu polityków nie dają mu jeszcze panaceum na naprawianie prawa w Polsce.

  Dla mnie bardzo znamienny jest poniższy cytat:

  "Do tego – jak twierdzi prezes PiS - dochodzą jeszcze pozostający w zawodzie sędziowie ze stanu wojennego, którzy w 1989 r. próbowali przystosować się do nowych realiów (nota bene jednym z nich był Andrzej Kryże, którego Jarosław Kaczyński uczynił wiceministrem sprawiedliwości w swoim rządzie)."

  Kaczyński to bardzo niebezpieczny psychopata i na szczęście w niedzielę Polacy po raz kolejny pozwolą mu poczuć smak porażki :)
 • 2011-10-07 09:59 | joanna

  Re:Kaczyński zapowiada trybunały ludowe i lustrację sędziów

  Pan Kaczyński jak zwykle pogrywa sobie na niezadowoleniu. Tym razem z pracy sadów. Zapomniał biedaczek, że możliwość przejścia do adwokatury, radcostwa i notariatu stworzył sędziom i prokuratorom jego ulubiony współpracownik min. Ziobro. Za rządów PiS owa "migracja zarobkowa" i ucieczka przed naciskami z ministerstwa- jawne nieposzanowanie niezawisłości były szczególnie widoczne. Jeszcze bardziej w prokuraturze. Nie każdy chciał stać się psem gończym prezia i ministra.
  Niezadowolenie z pracy wymiaru sprawiedliwości i organów ścigania jest słuszne.Sprawy trwają zbyt długo, wyroki często są niesatysfakcjonujące. Sędziów i prokuratorów po prostu brakuje i będzie brakować dopóki będą to najgorzej opłacane zawody prawnicze. To polska specjalność- w każdym cywilizowanym kraju sędzie to kariera finansowa. U nas- aplikant zarabia czasem lepiej niż doświadczony sędzia "w okręgu". I wysokie wynagrodzenie sędziego nie jest żadna darowizną "z łaski pańskiej"-koszty sądów są ułamkiem wpływów z opłat sadowych wnoszonych przez powodów. Co tzw. kraje zachodnie dawno zauważyły. I taka prostą zależność, że wydolny system sądowniczy wpływy te zwiększa a zatem warto "zainwestować w sędziego".
  Pan Kaczyński proponuje swojemu "ciemnemu ludowi" sprawiedliwość ludową. Tyle ona ma wspólnego ze sprawiedliwością ile ludowa demokracja miała z demokracją.
 • 2011-10-07 11:37 | myślę więc jestem

  Re:Kaczyński zapowiada trybunały ludowe i lustrację sędziów

  Wracamy Maciarewicz na TRYBUNA LUDOWEGO Wojna z Rosją i Niemcami Tylko sam JAROSŁAW w ogrodzie a naród na wojenkę chociaż czasem myślę, że szkoda iż w rewolucji polsko polskiej nie zginęło 30 tysięcy ludzi/ zaznaczam, że jak patrzę na te gadające głowy w telewizji/ to tak myślę. Zaśpiewamy jak na Bitwie Warszawskiej Szable w dłoń lance w dłoń ////// tu każdy wpisuje co chce//// i dalej goń goń goń ;-))))))))))))))
 • 2011-10-07 11:47 | wnuk jarek

  Re:Kaczyński zapowiada trybunały ludowe i lustrację sędziów

  To facet z poważną wadą psychiczną, która czyni go niezdolnym do zarządzania nawet kioskiem Ruchu, a co dopiero państwem ...
 • 2011-10-07 16:35 | wyborca

  Re:Kaczyński zapowiada trybunały ludowe i lustrację sędziów

  tak właśnie gryzie sierota życiowa, którą się jeszcze głaszcze po główce.
 • 2011-10-07 21:29 | karul

  Wiec macie te

  wasza "wolna" Polske, solidarnosciowe matoly! Miala byc druga Japonia, godnosc robotnicza i moralnosc w polityce - a zrobila sie czwarta czy piata juz republika pod wodza psychicznie chorych.

  A trzeba bylo slucha Urbana i Rakowskiego, ciemnoto!
 • 2011-10-08 12:16 | demetria

  Re:Kaczyński zapowiada trybunały ludowe i lustrację sędziów

  Też mi pytanie - kto miałby dokonywać weryfikacji sędziów? Nasz Najukochańszy Prezes, oby żył wiecznie (mimo dwukrotnego przekraczania prędkości), ma się rozumieć! Czy jest na świecie człowiek o lepszych kompetencjach?! Pan Kryże może się już chyba uznać za zweryfikowanego.
  A tak na poważnie, to mój ograniczony intelekt (mam nieszczęście być ciemną blondynką) nijak nie może pojąć, jak człowiek, który sędziego skazującego na więzienia demokratyczną opozycję w latach 70-tych ubiegłego wieku uczynił w swoim rządzie wiceministrem sprawiedliwości, może w pewnych kręgach uchodzić za patriotę i zwolennika prawa?! Moim skromnym zdaniem, to jedno tylko posunięcie powinno wykluczyć prezesa z życia politycznego.
 • 2011-10-09 16:06 | Krokodyl

  A moze lepiej przeczytac ksiazke samemu...?

  Co za rozbrajajaca jednomyslnasc na tym blogu...

  Ciekawy jestem ilu przeczytalo ksiazke Kaczynskiego a ilu wystarczylo przeczytac co powinni na jej temat myslec....?
 • 2011-10-13 11:48 | recenzor

  Re:Kaczyński zapowiada trybunały ludowe i lustrację sędziów

  pewnie nikt tych wypocin nie czytal bo to zwyczajna strata czasu.
 • 2011-10-15 01:14 | Lola

  pozory mylą

  Książki nie czytałam, ale z tych urywków jasno wynika, że wbrew pozorom Kaczyński jest skrytym wielbicielem III Rzeszy i Stalina. Zgroza. Niestety, znam osobiście parę osób którym się bardzo dobrze powodzi, a mimo to głosują na PIS. Kompletni fanatycy. Podejrzewam,że to nie tyle stan materialny wpływa na ich decyzję, tylko psychiczny...
 • 2013-04-17 13:07 | oakpark

  Minęło trochę czasu....

  ...i dalej Pani tak twierdzi? Bo Kaczyński wraca właśnie z tymi pomysłami. Jednak dzis mamy konkurenta do takiej procedury - Janusza Palikota i Jego Ruch.

  Albo obrabują Polaków socjalisci kościelni albo bezbożni.... 8^)