Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

"Palikot ściągnie krzyż w Sejmie po moim trupie"

(6)
2011-10-18 08:59 | psr18gh
"Palikot ściągnie krzyż w Sejmie po moim trupie" mówi były prezydent Lech Wałęsa. Ja tam życzę panu Wałęsie jak najlepiej, nie nam żyje 100 lat!, ale nikt wieczny nie jest. Kiedy odejdzie on z tego padołu młodzi entuzjaści Palikota chętnie zrealizują ideę neutralności światopoglądowej naszego państwa, co mamy zapisane w konstytucji.
Nawiasem mówiąc, wrogowie Palikota celowo manipulują faktami. Ani Palikot, ani nikt z posłów Ruchu nie zamierza działać tak jak ludzie którym zabrakło odwagi w 1997 roku. Przypomnę, że wtedy pod osłoną nocy, jak złodzieje, posłowie powiesili krzyż w sejmie. Jakby zdawali sobie sprawę z tego że postępują nielegalnie. Nielegalne działanie posłów jest sankcjonowane a legalne działanie Palikota - pismo do marszałka Sejmu o zdjęcie krzyża, wywołuje falę histerii. Żyjemy w kraju kosmicznych absurdów.
 • 2011-10-18 18:56 | przemek.1984

  Re:

  Absurdem to jest wogóle ten temat. Zdejmowaniem krzyża niech się zajmą na wakacjach, a teraz to by się do pracy wzięli.
 • 2011-10-18 23:53 | camel

  Re:

  Nie, ten temat nie jest absurdem. W żadnym stopniu. Kiedy najwyższa władza nie waha się złamać najwyższego aktu prawnego (Konstytucji) dla jakiś tam swoich celów, nie masz już prawa w państwie, jest tylko anarchia. Pan policjant może cię spałować bezkarnie, pan urzędnik wywali cię z domu, pan lekarz cię ubezwłasnowolni (to wszystko autentyczne przypadki) i prawo cię nie obroni, bo nie istnieje, bo jest uznaniowe. To są pryncypia. Musi być umowa społeczna, że wszyscy szanujemy i przestrzegamy praw. Sejm pokazał, że nie wszyscy i tylko wtedy, kiedy nam to pasuje. I tak ten naród odtąd działa.
 • 2011-10-19 07:29 | psr18gh

  Re:

  Kto ma uczyć Polaków w pierwszej kolejności poszanowanie prawa, jak nie posłowie?
  Panu Wałęsie się nie dziwię. W końcu to za jego prezydentury mieliśmy "falandyzację" prawa.
 • 2011-10-19 09:56 | wnukmarek

  Re:

  Problem z krzyżem i w ogóle walka o świeckość państwa to sprawa fundamentalna i musi w końcu być podniesiona, czy teraz czy później nie ma znaczenia, bo zawsze znajdzie się coś co wg przeciwników będzie ważniejsze lub pilniejsze. Na razie jest wygodne dla PO, bo odwraca uwagę i może stać się kolejną wymówką, że niewiele można zrobić, bo idzie kryzys i do tego spory ideologiczne, poza tym niepopularne działania mogą być tym zasłonięte. Ale na dłuższą metę to wielki zgryz dla PO, bo trzeba będzie się określić, co może spowodować spory wewnętrzne, elektorat PO przestanie być zwarty (jak w odniesieniu do PiS-u) i słupki polecą w dół, a nawet może być trwały ubytek. Jeśli RPP będzie działać konsekwentnie, systematycznie i mądrze to PO może mieć w przyszłości już niedalekiej ogromny problem. Chyba,że jest to pewien rodzaj umowy Tusk-Palikot i później dojdzie do fuzji obu partii, chociaż rozbuchane ambicje obu liderów mogą tu być przeszkodą.
 • 2011-10-19 09:59 | wnukmarek

  Re:

  Wałęsa to przecież już trup, polityczny oczywiście. Może dużo mówić, tylko czy ktoś go w ogóle słucha.