Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Janusza Palikota kariera w światowych mediach

(31)
„Enfant terrible polskiej polityki”, „ekstrawertyczny biznesmen”, „polityczny klaun” – to niektóre z epitetów, jakimi zagraniczne media opisują Janusza Palikota. Jednocześnie zachłystują się jego sukcesem w ostatnich wyborach.
  • 2011-10-19 09:06 | miki

New York Times to dramatyzujący tabloid,

znajdujący się w takiej odległości do PRESTIŻU, co matuszka ziemia do ksieżyca.
  • 2011-10-19 10:42 | Sir Jarek

Re:Janusza Palikota kariera w światowych mediach

Palikot mówi językiem ulicy? hmmmm - mamy najlepiej wykształcona ulicę we wszechświecie.
  • 2011-10-19 11:06 | Katarski Inwestor

Palikot nie mówi językiem ulicy, Palikot mówi językiem rynsztoka. Z tym że do swoich rynsztokowych wypowiedzi umie zrobić mądrą minę, zgodnie z podpowiedzią Tymochowicza, który zresztą otwarcie przyznaje że społeczeństwo jest debilne :)
  • 2011-10-19 11:24 | Sir Jarek

katarski - jeśli masz dzieci, to nie inwestuj w ich studia. Szkoda kasy - taki genotyp.....:-)
  • 2011-10-19 13:11 | Katarski Inwestor

Hehehe, nie tylko wypowiedzi są rynsztokowe, ale także zachowania, w większości podpowiedziane przez firmę PR-owską (do czego się przyznał). Np. wymachiwanie swoim gumowym sobowtórem, przynoszenie świńskiego ryja do studia czy publiczne chlanie wódy. Ten człowiek, Janusz "Tak mi dopomóż Bóg" Palikot to rynsztok i hipokryzja jakich mało. W Polsce jest zapotrzebowanie na rynsztok, więc wróżę mu poparcie na poziomie 15-20%.
  • 2011-10-19 13:20 | real896

Palikot to jakieś polityczne nieporozumienie. Kiedyś naśmiewał się z gejów...dzisiaj wielki promotor tolerancji...Obraża symbole katolickie nawołując jednocześnie do szacunku i równości niezależnie od wyznania - przecież to jakiś absurd. Jestem zażenowany również tym jacy ludzie weszli do sejmu z ramienia Palikota - jest to chyba najlepszy miernik zidiocenia polskiego społeczeństwa.
  • 2011-10-19 13:20 | real896

Palikot to jakieś polityczne nieporozumienie. Kiedyś naśmiewał się z gejów...dzisiaj wielki promotor tolerancji...Obraża symbole katolickie nawołując jednocześnie do szacunku i równości niezależnie od wyznania - przecież to jakiś absurd. Jestem zażenowany również tym jacy ludzie weszli do sejmu z ramienia Palikota - jest to chyba najlepszy miernik zidiocenia polskiego społeczeństwa.
  • 2011-10-19 13:35 | wyborca

Polityczne nieporozumienie trwa nieprzerwanie od 1989 roku i mam nadzieję, że pan Palikot WYMIECIE, a nie zamiecie -to jak najdalej od ulicy Wiejskiej.
  • 2011-10-19 13:53 | Ewelina

Popieram Palikota. Jeden najmądrzejszy z rządu!!
    Nie obraża symboli religijnych! Polska niech w końcu się ruszy z miejsca, bo tu zacofanie jak w średniowieczu. Jak ktoś jest wyznania innej religii niż katolicka to nie ma życia w Polsce! Taka Jest prawda.Niech kościół utrzymuję się z wiernych,bo ja nie mam zamiaru płacić na kościół który i tak żyje w przepychu.
  • 2011-10-19 13:57 | axiom1

Palikot nie wykorzystal szansy. Bo rowniez pozuje i jest partyjnym dyktatorem. Tu nie ma roznicy miedzy nim i innymi dyktatorami.

Ruch Palikota jak inne partie nie przedstawil w kampanii zadnego logicznego i realistycznego programu dla Polski. RP rowniez zajmuje sie blachostkami poza uporzadkowaniem KK.

To musi byc partia wieksza od Palikota, musi miec plan-wizje dla Polski co musi prowadzic do lepszej systuacji ekonomicznej i poprawy poziomu zycia.

Glosy na Palikota byly glosami rozpaczy. Ta partia musi spowazniec i pozbyc sie kultu jednostki dyktatora zeby zmienic Polske.

Przewiduje jednak ze dyktatorska chciwosc za wladza, korytem i medialna slawa zgubi te partie. Pozatym to tylko kwestia czasu i sluzby sie zajma Palikotem na polecenie zabetonowanego sysyemu. Tak jak Lepperem ktoremu sluzby wytoczyly 130 postepowan sadowych.

Jestem zdumiony jak zaslepieni sa dyktatorzy. Nie zdaja soboie spwawy ze sami sa najwiekszym zagrozeniem dla partii ktore prowadza.

• 2011-10-19 14:53 | motodot

Obserwując ostatnimi czasy poczynania Palikota dojść można do wniosku, że całe to zamieszanie związane z jego osobą jest na bardzo na rękę PO. Być może nawet trwają jakieś rozmowy w kuluarach, gdzie uśmiechnięty od ucha do ucha premier klepiąc Palikota po ramieniu mówi: "Janusz, rozrabiaj dalej. Niech się coś ciekawego wreszcie w polityce dzieje, przynajmniej do nas nikt się nie przyczepi".
    Tematy zastępcze były są i będą. Szkoda tylko, że obietnice wyborcze kolejny raz uznane zostaną za niebyłe.
  • 2011-10-19 15:37 | Zbig

Poparłem Ruch Janusza Palikota jak 1.400.000 innych . Mam wyższe wykształcenie.Bylem na 2 spotkaniach z jego udziałemi Nie mowił on rynsztokowym jezykiem, lecz prostym zrozumiałym i wierzcie mi kilka razy dostał spontaniczne oklaski od obecnych . Nie bylo tam zadnych klakierów. Postsolidarnosciowe elity wladzy i hierarchowie KK oderwali sie od rzeczywistosci.Przekonał sie chyba o tym Donald Tusk podróżujac Tuskobusem. Spoleczeństwo zmienia się Przeciez 1/3 wyborców Ruchu Palikota to mlodzież która od 20 lat uczy sie 2 godz tygodniowo religii. To pokolenie JPII. Śmiesza mnie niektóre komentarze a zwłaszcza wypowiedż jednego z księzy w programie religijnym I programu radia ze przyczyną sukcesu Palikota jest publiczne okazywanie antyklerykalizmu dotad skrywanego. Jak widac kler jest zdezorientowany i nie potrafi wyciagać logicznych wniosków. Część spoleczeństwa zwłaszcza mloda ma dość klerykalizmu , słuzalczosci rzadzących wobec koscioła , zastoju i marazmu.To co w tej chwili sie dzieje to nie jest walka o krucyfiks na sali sejmowej to walka o kształt i przyszlość Polski Trzymam kciuki za Ruch Palikota
  • 2011-10-19 17:46 | jacek

Palikot zrobil jednaz bardzo wazna rzecz !! Ruszyl kamien i teraz lawina ruszy - lawina zmian swiatopogladowych i zmiany panstwa wyznaniowego , jakim jest obecnie Polska w panstwo swieckie !!!! Ten proces jest juz nie do zatrzymania .....
  • 2011-10-19 18:15 | Bejotka

Prasa bardzo lubi epitety - prawie tak samo, jak niektórzy blogowicze. A jeśli chodzi o Palikota, to bardzo-m ciekaw, co on i jego Ruch zrobią w ciągu pierwszych 3 miesięcy w Sejmie. To powinno dać - w przybliżeniu - realistyczny obraz sytuacji. To prawda, że kilka lat temu wydawał idiotyczne pisemko, ale czy należy brać mu za złe, że zmądrzał?
  • 2011-10-19 18:54 | blo

Proponuję wszystkim piszącym na forum o cierpliwośc.Czas pokaże z kim mamy do czynienia.Wiele haseł RP jest podstawą istnienia nowoczesnego,tolerancyjnego i świeckiego państwa.To trzeba zrozumieć,bo wróżbitów i proroków jest w Polsce bez liku.Nie przekreślałbym z góry tej formacji a licząc wyborców PiSu też mógłbym określić ich jako idiotów ale tego nie robię.Dlaczego Polacy nie mogą dokonywać wyborów tylko wciąż tworzy się zakazy ,nakazy,jak nie katolik to nie Polak i inne typu bzdury,przekonania i stereotypy wmawiane przez różnej maści pomazańców,wątpliwe "autorytety" czy przedstawicieli siły przewodniej zawłaszczającej sobie uniwersalne normy moralne i społeczne panów spod znaku krzyża.
  • 2011-10-19 19:13 | Gogo

Ciamciak

Ciamciaramcia, nawet palca nie potrafi wyciągnąć tego, co trzeba.
  • 2011-10-19 21:21 | PIRS

Polecam ciekawy wywiad Palikota w Krytyce Politycznej. Propozycje działań ekonomiczno-społecznych wydają się być bardzo obiecujące
    http://www.krytykapolityczna.pl/Lewicapowyborach/PalikotPolskajestjuzinna/menuid-1.html
  • 2011-10-19 21:44 | Teresa Stachurska

Jak się podoba?

Wniosek o usunięcie krzyża z Sejmu - http://www.stachurska.eu/?p=5259 ? Solidnie?
  • 2011-10-19 21:54 | niko

Zgadzam się całkowicie.
  • 2011-10-20 15:36 | zyta2003

Re:Janusza Palikota kariera w światowych mediach i linki?

Dlaczego zalaczone linki pokazuja mi sie nie jako czerwony zapis, w ktory po prostu moge kliknac, tylko jak zwyczajna tresc, ktora musze mozolnie "przestukiwac". A tego mi sie naogol nie chce.
    Nazwanie przez pierwszego forumowicza NYT.... tabloidem jest swietna anegdota obrazujaca wspolczesnego polskiego inteligenta. Na dodatek czytelnika Polityki. Wiem, ze nie wszyscy sa tacy, ale jak duzo?
  • 2011-10-20 16:35 | soulsidestory

Człowieku! New York Times tabloidem? Czy ty widzisz różnicę pomiędzy tytułami New York Times i New York Post??? Jeśli to ignorancja to jest porażająca. Lepiej daj sobie spokój z wypowiedziami na jakimkolwiek forum. Przeczytałeś kiedykolwiek z pół szpalty w tej gazecie?
  • 2011-10-20 18:23 | Luke

Zbig fajnei ze masz wyzsze tylko jaki ma to zwiazek ze wszystkim? To jest rodzaj nobilitacji obecnie?? Dla Ciebie to guru a dla mnie czlowiek nie majacy w sobie nic czym moglby mnie zaciekawic. Pierwszy postulat to sciagnac krzyz wiszacy od kilkunastu lat, jakos wczesniej go bronil, wiec wybacz.... Kolejny czlowiek ktory nie podaje programu a macha szabelka i obiecuje. Mala poprawka macha wibratorem i kieliszkiem. Jezeli taki czlowiek porwal Cie ideowo to milo, masz do tego prawo, tak jak i reszta miala prawo powiedziec Nie. PO z polityka mikro kroczkow jest jedynym rozwiazaniem w kraju gdzie na prawicy macha sie krzyzami a na lewicy polewa krzyze wodka i obija wibratorami. Ze skrajnosci w skrajnosc...
  • 2011-10-21 10:45 | czosnek

Odpuśćcie sobie te wywody o partyjnych dyktaturach, bo ze śmiechu ześmiać się można. Zapytam wprost. Jak inaczej wyobrażacie sobie sytuację, w której JEDNA osoba znana z życia publicznego, postanawia od zera założyć partię, zbudować struktury i wystartować do parlamentu? Jeżeli oczekujecie, że możliwe jest, aby w ciągu roku zbudować partię od zera, która będzie w pełni demokratyczna, wspaniała, ekspercka i czort wie jeszcze jaka, to jesteście conajmniej naiwni (żeby nie użyć bardziej radykalnych epitetów).
    To, co udało się do tej pory Palikotowi, to zbudowanie ruchu zdolnego co najwyżej do bycia silną partią opozycyjną w parlamencie. Biorąc pod uwagę kapitał założycielski (ludzki) tej partii to i tak niebywałe osiągnięcie. Teraz przyszedł czas na budowę merytorycznego ruchu partyjnego, na co Palikot ma 4 lata. Zobaczymy jak to wykorzysta. Albo mu się uda, albo się skompromituje. Ale tak, czy siak, mówienie dzisiaj, że ten człowiek jest dyktatorem partyjnym to czyste nieporozumienie, lub lansowanie z góry przyjętego poglądu na sprawę bez analizowania faktów.
    Tymczasem, ktoś, kto ma choć odrobinę dobrej woli zainteresuje się, w jaki sposób tworzone są regionalne struktury Ruchu Poparcia. To dobra diagnoza intencji Palikota. Póki co, nie wygląda to na zapędy ani dyktatorskie, ani tuskowskie, ani kaczystowskie. To budowanie partii od ZERA, co musi trwać latami, nie miesiącami.

Najpierw było wyśmiewanie, lekceważenie i pobłażanie. Palikot miał wogóle nie mieć szans na stołek. Teraz, gdy po wyborach szczęki opadłe do podłogi powracają powoli na swoje miejsca, zaczyna się sieczka o najbardziej wodzowskiej partii. Ja, osobiście nie głosowałem na RPP. Ale kibicuję tej partii całym sercem. Polska potrzebuje silnej światopoglądowo lewicy, która zagwarantuje, że absurdy typu całkowity zakaz in vitro, nawet nie będą poddawane pod publiczną dyskusję.
  • 2011-10-21 13:50 | TAURUS

Co by nie powiedzieć o Palikocie

jest to po 1989 r. jedyny polityk który mówi to co myśli 50-70% społeczeństwa. Solidaruchy zamienili nam komunizm na ultra kato-komunizm. Wtedy byli sekretarze a teraz nieroby w czarnych sukienkach. Stale ktoś chce nas pouczać . W końcu mamy XXI wiek a ci kolesie w sukienkach ciągną nas w XV w.
  • 2011-10-21 13:51 | czosnek

Widzisz, jeden będzie widział tylko człowieka wymachującego penisem. Inny będzie widział rozpaczliwe próby zainteresowania mediów aferami z udziałem policji. Udało mu się i chwała mu za to.

Każdy widzi to co chce. Jedni w piciu "małpek" będą widzieć obrazę majestatu i gorszenie narodu przez picie alkoholu w miejscu publicznym. Inni natomiast, będą widzieć nietuzinkowego posła, który w niekonwencjonalny sposób obnaży naszą nardową obłudę i moralność rodem z "Dulskiej".

Plujecie na Palikota jakbyśta sami byli nie wiadomo kim. Świnty naród się znalazł. To ja już wolę posła machającego wibratorem, niż posła, który ma gębę pełną chrześcijańskich frazesów, natomiast jego czyny świadczą o zupełnie czym innym.
  • 2011-10-21 17:56 | axiom1

Porownaj o czym Palikot mowil w Sali Kongresowej z tym co jest treaz. Przez kilka miesiecy angazowalem sie w ten Ruch i bylem w kontacie z innymi entuzjastami i strukturami. Jak partia przeksztalcala sie w jeszcze jedno dyktatorskie bagno zwolennicy odpodali. Z tego powodu nie wstapil rowniez Kalisz.

Zle interpretujesz wyniki wyborow. To byly glosy rozpaczy. Bo programu ta partia nie ma. Samo uporzadkowanie KK nie jest programem. Szczesciem Palikota jest ze inne partie sa rownie debilne.

Partia musi zaistniec z powodu programu i ideowosci. Z powodu checi rozwiazania istniejacych problemow. Partia musi dac nadzieje na lepsza przyszlosc. Realistycznie. Wszelkie kulty jednostek zgubia ta partie. A bez dyktatora Palikota ta partia sie po prostu rozsypie.

Np, przekonaj mnie ze warto dac im dotacje. Po co ??? Po to zeby utrzymywac dyktatora. Niech sie sam utrzymuje. Po co wstepowac i placic skladki gdy dyktator sam o wszystkim decyduje.

Polska nie potrzbuje wiecej tego samego, dyktatorskiego bagna. I nie pisz bajek ze trzeba czasu na nauczenie sie demokracji. Bzdury. Trzeba tylko chciec.
  • 2011-10-21 18:45 | Trafiłeś w sedno, Allium sativum

Sam oddałem pusty głos, bo Palacz Kotów nie bardzo mi odpowiada, ale że wprowadził do Sejmu ludzi z Racji PL i antyklerykałow w ogóle - to bardzo dobrze.
  • 2011-10-23 17:57 | miki

bosz kolejny oświecony, który czyta szmatławiec i myśli, że czyta szmatławiec ze zrozumieniem
  • 2011-10-25 15:47 | czosnek

Częściowo zgoda. ale skoro RP jest dyktatorskim bagnem, to jak nazwać resztę partii? Chyba tylko dyktatorskim piekłem, armagedonem, bądź jakąś kloaką.

Śmiech natomiast wzbudza twoja teza o programie... Wyborów nie wygrywa się programem, tylko wizerunkiem i stylem. Możesz miec program rozpisany nawet na 2 kadencje, ale i tak nigdy nic z tego nie zostanie zrealizowane. Program miała PO 4 lata temu. Nie został zrealizowany. I co? Program miało PiS i SLD, i co? Rację masz co do ideowości. Partie dzięki niej istnieją, ale chyba nie odmówisz Palikotowi braku ideowości? Slogany ideowe tej partii biły po oczach od samego początku. Inną kwestią natomiast jak długo pozostanie im wierny, ale to temat na inną dyskusję.
    Nie piszę nigdzie również, że komuś trzeba dać czas, by nauczył sie demokracji. Nie wiem skąd ten wniosek. Piszę, że Palikot potrzebuje czasu, aby sukces wyborczy przekuć w ruch, który będzie miał coś więcej do zaoferowania w życiu publicznym niż ideowe slogany.
  • 2011-10-30 18:20 | axiom1

Wizerunkiem i stylem wygrywa sie tylko konkursy pieknosci. W polityce nalezy pokazac umiejetnosc stworzenia warunkow dla poprawy zycia obywateli. Zadna z partii nie ma takich umiejetnosci ani ambicji.
  • 2011-11-04 15:16 | czosnek

Zadna z partii nie ma takich umiejetnosci ani ambicji.

Ale mimo wszystko jakieś partie do sejmu się dostają. Świadczy to tylko o tym, że wyborca ma program w nosie. To co wyborcę interesuje to właśnie styl i wizerunek.

Ja wiem, że to źle. Ale tak jest.