Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

czterech spiacych

(1)
2011-10-22 18:27 | toja1945

Wczoraj 21.10.2011r tv poruszyła temat pomnika Czterech Śpiących, przy okazji pokazując z satysfakcją haniebną scenę niszczenia pomnika zwanego „Dzierżński” przez spadkobierców sanacyjnej tradycji i kultury, rodem z Dzikich Pól, wypracowanej gdzieś w azjatyckich stepach, wspólnie z Tatarami i Turkami. A przecież wystarczyło zmienić nazwę na Witos lub Mościcki żeby radni z ratusza, Pragi itd. składali pod nim wieńce i znicze. Zmarnowano cenny surowiec.
A przecież radni i obecny Minister kultury potrafią czcić. Anders odziedziczył piękny spadek po Nowotce, Aleja Solidarność po Świerczewskim, nie mówiąc o innych znamienitych imionach, których nie odważę się wymienić.
Dlatego nie należy marnować surowca po Czterech Śpiących, lecz przemianować ten pomnik na POMNIK ŻOŁNIERZY POLSKICH POLEGŁYCH W IRAKU I AGANISTANIE KU HWALE AMERYKI. O tych biedakach spadkobiercy tradycji kuuuuuultury sanacii doytchczas nie pomyśli.