Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Interesy i szmoncesy.

(2)
2011-11-02 16:11 | jvelzkeyek
Wielki zjazd rabinów w Warszawie. Największy od wojny. Dziś i jutro w Warszawie odbywa się Zjazd Naczelnych Rabinów Europy. Będzie to największe po wojnie zgromadzenie rabinów w Polsce.

Interesy i szmoncesy.


Zjazd rabinów w Warszawie, władzy doradza.
Społeczność żydowska w Polsce się odradza.
Rabini z całej Europy w Polsce goszczą.
Przyjechali, bo o interesy polskie się troszczą.
Każdy rabbi jest mistrzem interpretacji Talmudu
Możemy spodziewać się gospodarczego cudu.
Rabini pomogą rządowi kręcić interesy.
A może to tylko hebrajskie szmoncesy?
http://komentarzedowydarzen.blox.pl
  • 2011-11-04 01:25 | camel

    Re:Interesy i szmoncesy.

    Myślisz, że Żydzi pomogą w rozwoju gospodarczym narodowi, który antysemityzm wysysa się z mlekiem katechetki? Poczytaj fora. Ba! Poczytaj artykuły w prasie, gdzie trudno o iskierkę obiektywizmu (poza bardzo nielicznymi wyjątkami). Wszędzie, gdzie zajrzysz, subtelniej i mniej subtelnie forsowana jest myśl, że Izrael popełnia "zbrodnie" na Arabach, ponieważ chce im zabrać ziemię i dlatego, bo to lubi. Tak sądzę, bo mało tam argumentów i wyjaśnień, dlaczego ci Żydzi tak uparcie bronią się przed Arabami, za to dużo pomijania i ukrywania zbrodni popełnionych przez Arabów, przeinaczania historii, budowania nastroju potępienia. To już kilkanaście lat takiej pracy medialnej u podstaw. A że podstawy chętne do przyjmowania takiego obrazu świata...

    Teraz do Gazy płynie któraś tam "Flotylla Wolności". W ładowniach ma towarów za ...30 tys. dolarów! Ciekawe co to? Waciki? Ciekawsze jest to, dlaczego nikt nie zgłasza się po odbiór towarów poprzedniej "flotylli". Może nikt nie chce się do nich przyznać? Wiecie, co tam było?