Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Wygaszone mandaty dwóch posłów PiS

(6)
Prokurator, także w stanie spoczynku, nie może był równocześnie parlamentarzystą – stwierdził Sąd Najwyższy, rozstrzygając spór między marszałkiem Sejmu a namaszczonymi na posłów przez wyborców PiS Bogdanem Święczkowskim i Dariuszem Barskim.
 • 2011-11-09 20:53 | darcy25

  Sąd o prokuraturze

  I pięknie. Oczywiście Pan Kaczyński zdążył już skomentować wyrok sądu i wyrazić opinię o takich sędziach...
 • 2011-11-09 22:34 | białas

  Re:Wygaszone mandaty dwóch posłów PiS

  Biorąc pod uwagę medialne informacje w okresie sprawowania przez tych panów urzędów prokuratorskich i innych, winni byc wydaleni z tej korporacji. Natomiast wyrok SN uważam co najmniej za kontrowersyjny. Wskazówką dla SN winien byc wyrok TK w sprawie jedno-/dwudniowych wyborów - wykładnia językowa. Ponadto ci panowie nigdy już nie będą czynnymi prokuratorami, chyba że zmieni się ustawa o prokuraturze. Zatem ich status prokuratora jest bardzo wątpliwy. A wątpliwości prawne nie mogą ograniczac praw. Prawo nie zabrania udziału biernego w wyborach - kandydowania, a wtym wypadku ustawodawca winien byc racjonalny - konsekwentny. Trudno w takim przypadku bronic kontekstu politycznego tej sprawy. Oczekiwałbym konsekwencji tych panów - skargi do TK czy Tryb. Sprawiedliwości.
 • 2011-11-10 16:55 | bóbr

  Re:Wygaszone mandaty dwóch posłów PiS

  Właśnie wykładnię językową TK w sprawie wyborów uważam za błędną. A odnośnie praw poselskich prokuratorów podzielam zdanie SN.
  Użyte w Konstytucji słowo "prokurator" określa klasę prokuratorów. To kwantyfikator ogólny elementów zbioru wszystkich prokuratorów. Jeszcze by tego brakowało, aby w Konstytucji wymieniać szczegółowo prokuratorów, których dane prawo dotyczy lub nie dotyczy - może po nazwisku. Skąd niby wiadomo, że ci panowie nigdy już nie będą prokuratorami? Mieli wybór i wybrali to, co im się widocznie lepiej opłacało. A teraz okazali się pieniaczami - grożą skargą do Brukseli. Będą zmieniać Konstytucję?
 • 2011-11-10 19:25 | darcy25

  Re:Wygaszone mandaty dwóch posłów PiS

  Obecna ustawa dopuszcza możliwość powrotu do pracy w charakterze prokuratora. Poza tym prokurator w stanie spoczynku korzysta z prawie wszystkich przywilejów przysługujących prokuratorowi
 • 2011-11-11 14:35 | zdzislaw

  Re:Wygaszone mandaty dwóch posłów PiS

  Witam,
  Bede troche zlosliwy. Panowie niedoszli poslowie, prawnicy, prokuratorzy w stanie spoczynku nie znali lub udawali ze nie rozumieja polskiej konstytucji. To tylko zle swiadczy o nich. Dostali rowniez do wyboru: mozliwosc pracy dla Polakow w sejmie lub dozywotnia pensja w astronomicznej dla wiekszosci Polakow wysokosci za bycie w spoczynku. No i wybrali pensyjke bo ona pewniejsza niz ponowny wybor na posla. Szkoda gadac juz o nich. A tak na marginesie to nalezy chyba zrobic porzadek z ustawami nie zgodnymi z Konstytucja i zlikwidowac cos takiego jak stan spoczynku. Emerytura, renta albo praca. Dostawac pensje za nic bo to jest nic to jest nie przyzwoite.
  Pozdrawiam
 • 2011-11-14 23:52 | atsamo

  Re:Wygaszone mandaty dwóch posłów PiS

  Prokuratorzy muszą być apolityczni. Niedopuszczalne aby zasiadali w Sejmie jako członkowie partii politycznych. Stają się przez to stronniczy i mogą wykorzystać swą wiedzę z przeszłych dochodzeń prokuratorskich do walki politycznej. Że też w ogóle przyszło tym prokuratorom do głowy aby bawić sie w politykę, a PiS-owi aby to akceptować.