Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Fregaty: miał być remont, będzie złom

(10)
Los obydwu polskich fregat przesądzony. Najpóźniej w 2015 odbędą swoją ostatnią podróż – prosto do hutniczego pieca.
 • 2011-11-24 19:39 | andy

  A może by "Błyskawicę" przywrócić do czynnej służby ?

  Mielibyśmy przepiękny okręt do wizyt kurtuazyjnych, bo przecież do niczego innego tej wielkości jednostka nie jest nam potrzebna. Na Bałtyk w razie jakiegoś konfliktu wystarczą samoloty i rakiety startujące z lądu, a w czasie pokoju spokojnie poradzi sobie z ochroną granic Straż Graniczna.
 • 2011-11-24 20:08 | mz

  Re:Fregaty: miał być remont, będzie złom

  Powiem więcej! Jeśli marynarka, to w pepitke, koniecznie trójrzędowa!
 • 2011-11-24 21:33 | le_mon

  Re:Fregaty: miał być remont, będzie złom

  "Polską Marynarkę Wojenną trzeba skroić nie tylko do naszych możliwości, ale i potrzeb."
  I tu jest pies pogrzebany, może całą amię należałoby wreszcie skroić do potrzeb? Tylko jakie one są? Ktoś coś wie na ten temat? Bo odnoszę wrażenie że politycy to nie bardzo. Dla mnie to wygląda mniej więcej tak: No armia, skoro my są w tym całym NATO to dobrze żeby była. :)
  A przy okazji - ile to kasy można wydać i za nic nie odpowiadać :) Tak na szybko: haubica "Krab", zestaw oplot "Loara", modernizacja T-72 pt. "Twardy" (to już w ogóle jaja, ale kasa poszła), korweta "Gawron". To akurat takie droższe eksperymenty, a jaki tego efekt? Żaden. Właściwie to nawet się nie dziwię. Armia wygląda tak jak kraj, z wierzchu wszystko cacy a pod spodem ........
  I tak to się od dwudziestu lat toczy, ale jakby co to " nie oddamy nawet guzika" :D
  Mam nadzieję że za mojego życia nie trzeba będzie tego sprawdzać, bo marnie to widzę :/

 • 2011-11-24 23:22 | białas

  Re:Fregaty: miał być remont, będzie złom

  Wielkośc takiej kałuży jak Bałtyk, przy współczesnej technice, nie wymaga utrzymywania Marynarki Wojennej. Także "konstrukcja" cieśnin duńskich przesądza praktycznie o zbędności tego rodzaju wojska. Jest tych żołnierzy około 10 tys., w tym kilku admirałów oraz przestarzały sprzęt. W tej chwili nawet rybacy nie mają zbyt wiele do roboty na Bałtyku. Do ochrony granicy morskiej wystarczy Straż Graniczna i wojska rakietowe. Szkoda pieniędzy na MW. I to już od wielu lat. Historyczno-tradycyjne przesłanki do topienia w tym interesie pieniędzy tylko ośmieszają, nie tylko tą formację. Wielki czas uświadomic sobie zbędnośc tego balastu.
 • 2011-11-25 11:50 | lordjohn

  Re:Fregaty: miał być remont, będzie złom

  Pomimo, że jestem emocjonalnie i zawodowo związany z MW, to popieram myśl Autora i głosy w dyskusji. Problem jest moim zdaniem szerszy: NIKT, począwszy od ministra do szeregowca nie traktuje polskiej armii jako siły bojowej, która kiedyś mogłaby być użyta w wojnie. Armia to u nas rodzaj urzędu, w którym się robi piękne kariery za duże pieniądze i wypracowuje sowite emerytury już po 15 latach pracy (na ogół przy biurku). A poza tym tylko msze i defilady.
 • 2011-11-25 17:12 | mazus

  Re:Fregaty: miał być remont, będzie złom

  Dodaj program Iryda
 • 2011-11-25 17:16 | mazus

  Re:Fregaty: miał być remont, będzie złom

  W 100 proc. się z Tobą zgadzam. Jest, bo była. Najlepiej, żeby nic się nie zmieniało - to nie trzeba będzie tracić czasu na naukę. Sztaby pracują do 22 w nocy. Ludzie zarzynają się przy nowych koncepcjach i nic się nie zmienia. A jeśli już to na gorsze. Centrum Analiz nie ma. Za to są dwa departamenty modernizacji. Przykłady można by mnożyć.
 • 2011-11-25 17:38 | andy

  Re:Fregaty: miał być remont, będzie złom

  No już bez przesady z tym że nikt nie traktuje armii jako siły bojowej. Na szczęście (paradoksalnie) w Iraku i Afganistanie trochę doświadczeń zebraliśmy. I myślę że dzięki udziałowi w tych wojnach przynajmniej część naszej armii mniej jest urzędem a bardziej wojskiem.
 • 2011-11-25 17:58 | JWRJWR

  Re:Fregaty: miał być remont, będzie złom

  Dawniej żołnierz - dzisiaj urzędnik.
  Dawniej wojsko - dzisiaj? Skrajny nieporządek. Burdelu się brzydzę.
 • 2011-12-07 14:57 | niemowa

  Re:Fregaty: miał być remont, będzie złom

  I dobrze, bardzo dobrze. Teraz czas zakończyć korwetę Gawron albo zdecydować się na inny wariant obrony naszych wybrzeży( w końcu nie tak dawno chcieliśmy ich mieć docelowo aż 9 o ile dobrze pamiętam). Dobry ruch ale to dopiero początek. Lobby amerykańskie teraz przegrało ale możemy się spodziewać kontrataku na wielu frontach...Pozdrawiam