Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Sylwetka Gromosława Czempińskiego

(12)
Dla jednych były ubek, dla drugich niemal bohater narodowy. Zatrzymanie generała Gromosława Czempińskiego pod zarzutem łapówkarstwa rozgrzało tylko stary spór, który toczy się w Polsce od 20 lat.
 • 2011-12-09 02:40 | slawek

  Czlowiek z cienia

  Rzady sie zmieniaja,a tajne sluzby zostaja.W krajach zachodnich oficerowie wywiadu,policji odchodzac ze sluzby maja nowe miejsce pracy.Agencje ochrony,korporacje,banki stanowiska z ochrona itp.""
 • 2011-12-09 11:34 | jozue

  Re:Sylwetka Gromosława Czempińskiego

  kolejne potwierdzenie faktu, iż w Polsce jedyną skuteczną drogą do pieniędzy, to jest -wyrobić dobre plecy, zdobyć zaufanie i ukraść z kasy ile się tylko da.
  Podobnie zresztą jak u sojusznika z USA.
 • 2011-12-09 12:41 | xxx

  Re:Sylwetka Gromosława Czempińskiego

  masz racje - tylko u nas często nie znają umiaru - na Zachodzie taki emerytowany funkcjonariusz ma powiedzmy 2 srednie krajowe na miesiąc i z tego może spokojnie przeżyć na niezłym poziomie - u nas dwie średnie to ok. 4000 zł więc dziwić się - nie dziwić że chcą dorobić. Ale bezkarni też nie powinni być.
 • 2011-12-09 12:46 | Michał Różański

  Re:Sylwetka Gromosława Czempińskiego

  Były ubek i tyle. Typowy PRL - owski aparatczyk.
 • 2011-12-09 14:04 | gosc

  A ja się zastanawiam, któremu koledze

  Tuska, a może samemu Tuskowi lub Komorowskiemu, Czempiński zaszedł za skórę... ta cała afera z Czempińskim grubymi nićmi jest szyta... a pismaki POlityki nadal będą pisać, że wszytko jest ok, i że tak ma być :)
 • 2011-12-09 21:10 | BrakRzetelności

  Re:Sylwetka Gromosława Czempińskiego

  Boże, polityka.pl powoli się zmienia w pudelek.pl - Gromek nigdy nie pracował w Deloitt`cie, on krótko pracował w E&Y.
 • 2011-12-10 12:31 | Anna

  Donos na gen. Czempińskiego zrobił morderca Peter Vogel

  Facet ten to Polak Filipkowski skazany przez sąd na najwyższy wymiar kary, czyli 25 lat za zabicie w okrutny sposób kobiety. O jego ułaskawienie wystąpiła do prezydenta Kwaśniewskiego pani premier Suchocka !!! Przypuszczam, że tego mordercę prawica wyszkoliła i ulokowała w szwajcarskim banku do wabienia lewicy, by tam zakładali sobie konta. Jerzy Urban kilka lat temu pisał, że ten morderca jemu też składał taką propozycję.

  "Od 1987 roku był poszukiwany listem gończym. Mimo to (już jako Peter Vogel) w 2. połowie lat 90. przebywał w Polsce, był częstym gościem Sejmu RP. W 1998 roku został aresztowany w Szwajcarii (już pod zmienionym nazwiskiem Vogel) i w wyniku ekstradycji przekazany do Polski. W lipcu 1999 wszczęta została wobec niego budząca kontrowersje procedura ułaskawieniowa ze strony minister Suchockiej, zakończona ułaskawieniem w trybie nadzwyczajnym przez prezydenta RP Aleksandra Kwaśniewskiego. W Kropce nad i Aleksander Kwaśniewski przyznał, że dopiero po fakcie dowiedział się o czynach Filipczyńskiego. Ułaskawił go, ponieważ jego nazwisko znalazło się na liście prokuratora generalnego Hanny Suchockiej. Filipczyński przesiedział w więzieniu 8 lat."

  źródło: WIKIPEDIA
 • 2011-12-10 12:44 | Anna

  Oto artykuł o Peterze Voglu - mordercy, o którego ułaskawienie wystąpiła Suchocka

  http://www.nie.com.pl/art6688.htm
 • 2011-12-10 17:59 | Anna

  Dla kogo pracuje morderca Peter Vogel (wcześniejsze nazwisko Filipczyński ) ?

  Ta historia jest bardziej tajemnicza, niż wyssany z palca "Kod Leonarda Da Vinci". Jest przerażająca, ponieważ jest prawdziwa.

  " Zaciągnął konającą kobietę do piwnicy. Tam postanowił dokończyć okrutnego dzieła. Pani Marynia jeszcze żyła, gdy Filipczyński chwycił za ciężki baniak i roztrzaskał go na głowie staruszki. Potem próbował jeszcze spalić zwłoki w piwnicznym piecu. Ale ciało staruszki się do niego nie zmieściło, więc Filipczyński po prostu je podpalił. Potem dokładnie przeszukał mieszkanie. Dopiął swego. W sienniku znalazł 12 tys. zł, pisze bulwarówka. "

  " Filipczyński zrobił sobie pokój w... piwnicy. "Na ścianie była wymalowana postać szatana. Dopiero rok temu został zamalowany. Pamiętam, że po tej strasznej zbrodni chłopak po prostu zniknął i nigdy już go nie widziałem. Słyszałem jedynie, że został szybko złapany i osądzony" - dodaje bulwarówce pan Leon."

  Dlaczego Hanna Suchocka wystąpiła o jego ułaskawienie ? Według mnie to nie przypadek. Obawiam się, że ta wymalowana na ścianie postać szatana jest kluczem do zagadki.

  Za morderstwo dostał 25 lat. Namawiał polskich polityków lewicy, by zakładali konta w szwajcarskim banku. KTO go tam zainstalował, kto go opłacał, kto uknuł tą intrygę ?
  Minister Ćwiąkalski przydybał Vogla (Filipczyńskiego) z oskarżenia o pranie brudnych pieniędzy i chciał mu odwiesić odsiadkę za morderstwo, ale - co ciekawe - szybko usunięto go ze stanowiska Ministra Sprawiedliwości z błahego powodu - samobójstwa jakiegoś gangstera w kryminale. Tak jakby to sam minister Ćwiąkalski miał tego typa tam pilnować !!!

  http://wiadomosci.dziennik.pl/wydarzenia/artykuly/73221,tak-zabil-peter-vogel.html
 • 2011-12-10 23:19 | Aki Bula

  Re:Sylwetka Gromosława Czempińskiego

  Zatrzymanie generała Gromosława Czempińskiego pod zarzutem łapówkarstwa to mogła wymyślić tylko Prokuratura Apelacyjna w Katowicach w której to do dzisiaj unosi się jeszcze fetor Ziobry.
  I ta kwota tej łapówki.Panowie prokuratorzy nie bądzcie śmieszni.Tyle to wydaje jego partnerka na waciki.
  I ta akcja .
  Chwycili asa wywiadu polskiego .Nałożyli skarpetkę na głowę i tłukli się z nim do Katowic.W Katowicach zaraz stwierdzili ,że to oficer ,człowiek honoru
  i nic specjalnie do niego nie mają.Za symboliczną bańkę poręczenia zaraz go wypuszczą.Gromek te parę złociszy wyciągnął z tylnej kieszeni i jeszcze go odwieźli do domu bo kolacja stygła.

  Zastanawiam się po co ta heca ?
 • 2011-12-11 09:52 | Anna

  Re:Sylwetka Gromosława Czempińskiego

  To nie heca, to wstyd i hańba, by byle miernota tak potraktowała człowieka zasłużonego dla Polski. Czy te pawiany bezrozumne nie pojmują, że gen Czempiński ryzykował wielokrotnie swoim życiem. Czy nie pojmują, jaką śmiercią by zginął, gdyby go złapali ?
  Generał Gromosław Czempiński jest bohaterem narodowym, Polska mu bardzo wiele zawdzięcza !!!

  Stalin i Dzierżyński tak postępowali z bohaterami II wojny światowej, którzy wrócili po wojnie do Polski.
 • 2011-12-11 17:06 | ewkas

  Re:Sylwetka Gromosława Czempińskiego

  Anno, Dzierżyński zmarł w 1926 roku, trochę przesadziłaś. Ale co do reszty zgoda. I dzięki za przybliżenie mi sylwetki P. Vogla i H. Suchockiej. Tego nie wiedziałam, miałam za złe prezydentowi Kwaśniewskiemu.