Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Jak działają banki

(2)
Kredyty, lokaty, konta osobiste, karty kredytowe, wpłaty, wypłaty, przelewy – każdy jest w stanie długo wyliczać, czym zajmują się banki. Ale jak one to robią?
 • 2011-12-14 12:58 | rozbojnick

  Analiza płytka.

  Na temat działania banków i co udowadnia film zwiąnych z tym przyczyn kryzysu, polecam pięcioodcinkowy film na youtube

  http://www.youtube.com/watch?v=Ue_lzEIVhnE

  Na prawdę warto poświęcić czas na obejrzenie tego filmu. Gorąco zachęcam.
 • 2011-12-17 18:09 | slawko

  Re:Jak działają banki

  Tak jak kolega powyżej, warto popatrzeć na problem szerzej, obiektywniej, a nie z pozycji tych co mają te pieniądze. Niech pieniądz nie będzie towarem, na którym się zarabia, niech wróci na pozycję pośrednika w wymianie dóbr, a nie bożyszczem, wokół którego tworzone są teorie naukowe, całe "prawa" rządzące ekonomią. A prawda może wygląda prozaicznie, że to ludzie chcą rządzić ludźmi, ą żeby nie wyglądało to zbyt widocznie używają w tym celu pieniądza. Cała ekonomia i systemy finansowe to jedna wielka kpina z ludzi.